Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 401,338 times. The last Post () by bigapple.

  • νομίζω με mount ίσως κάτι να γίνεται

    θα σου πουν οι πιο ειδικοί...

  • Σωστά, για το θέμα της μνήμης. Ποιος δέκτης είπαμε πως είναι?

    vu solo έχει ο Τάκης φίλε

    το ονομά σου?

    είναι περιορισμένα εκεί τα πράματα όπως είχα γράψει :(

    καλα λέει ο Τεο για την μνήμη....

    αν είναι ο πρώτος,είναι θέμα μνήμης.

    Αποστόλης.

  • Ωραια ας μην συνεχισουμε τη συζητηση παιδια,ειναι αυτο που λετε θεμα μνημης. Θα δοκιμασω να το περασω και με ipk και βλεπουμε..σας ευχαριστω ολους.

  • takisxx

    Θα μπείς στο σαιτ της VU+ θα κοιτάξεις για multiboot. Αφού θες το pli θα περάσεις το openBH για σόλο, σκετο, χωρίς κανάλια και στο usb το openpli και θα το διαμορφώσεις όπως θες.

    Αν (υποθέτω) διαλέγεις το pli επειδή είναι πιο ελαφρύ, με multiboot μπορείς να διαλέξεις και το image sdg που είναι πολύ καλό.

  • να κάνω και εγω μια ερωτηση. προσωπικά μηνύματα πρέπει να έχεις ένα αριθμό ποστς για να στείλεις?

    Πατάς στο σήμα του μηνύματος, δίπλα στο καμπανάκι (conversations). Πατάς μετά +, τον αποδέκτη του μηνύματος, το μήνυμα και μετά submit.

  • takisxx

    Θα μπείς στο σαιτ της VU+ θα κοιτάξεις για multiboot. Αφού θες το pli θα περάσεις το openBH για σόλο, σκετο, χωρίς κανάλια και στο usb το openpli και θα το διαμορφώσεις όπως θες.

    Αν (υποθέτω) διαλέγεις το pli επειδή είναι πιο ελαφρύ, με multiboot μπορείς να διαλέξεις και το image sdg που είναι πολύ καλό.

    Και αν το κανω αυτο που λες το πλι image μεσα απο το στικακι θα βλεπει ελευθερο χωρο οτι μενει μεσα απο το στικακι δηλαδη? Δηλαδη σε 3 γιγα στικακι θα βλεπει πλεον ελευθερο χωρο 2.8 ας πουμε?

  • να κάνω και εγω μια ερωτηση. προσωπικά μηνύματα πρέπει να έχεις ένα αριθμό ποστς για να στείλεις?

    Η αν μπαινεις απο κινητο,πατας στο ονομα αυτου που θες να στειλεις pm στην επομενη οθονη βρισκεις το εικονιδιο με το ανθρωπακι και λεει καπου create conversation?

    • Official Post
    Quote

    προσωπικά μηνύματα πρέπει να έχεις ένα αριθμό ποστς για να στείλεις?

    Όχι, εκτός εάν έχεις κάνει πολλά ποστ σε λάθος νήματα η έχεις μαζέψει πολλά ''Dislike '' το σύστημα από μόνο του σου αφαιρεί το δικαίωμα του προσωπικού μηνύματος :D:D:D


    Καλησπέρα σε όλα τα καλά παιδιά :hello

  • Καλησπερα σε ολους σας. Περασα στον δεκτη μου το satdream image(το 4).θα ηθελα μα ρωτησω λοιπον ποιο σκιν μπορω να κατεβασω γιατι δεν μου αρεσει το δικο του?επισης να σας πω οτι κατεβασα απο το προσθετα του δεκτη τα pli skins αλλα οταν τα εφαρμοζω δεν ανοιγει ο δεκτης οποτε αναγκαζομαι να μπαινω με fillezilla και να σβημω το σκιν για να ξαναλειτουργισει.γιαυτο λοιππν σας ρωταω απο που μπορω να κατεβασω σκιν που να "εφαρμοζει" στο στγκεκριμενο image!

  • κατ αρχην,εγω θα σου προτεινω να βαλεις το 5...


    απο skin... ποιον δεκτη εχεις? μηπως ειναι πληρης η flash και δεν ανοιγει? γιατι,1,2 που ειδα κατεβαινουν κανονικα,απλα σε καποιους πινακες εχουν "κενα".

    ενα ακομα που σιγουρα δουλευει,ειναι το glamour aura...

  • Το 5 δεν ειναι σε πειραματικο σταδιο? Νομιζω ετσι διαβασα για αυτο δεν το κατεβασα.εντωμεταξυ οσο αφορα την μνημη εχω κανει αρχειο swap στην ουσια αυτο φεν κανει δεν επεκτεινει την μνημη?επισης σαν μνημη αποθηκευτικου χωρου εχω ελευθερο 1.5 γιγα γιατι το περασα τελικα με μουλτιμπουτ και εχω απεριοριστο χωρο για plugins

  • κατ αρχην,εγω θα σου προτεινω να βαλεις το 5...


    απο skin... ποιον δεκτη εχεις? μηπως ειναι πληρης η flash και δεν ανοιγει? γιατι,1,2 που ειδα κατεβαινουν κανονικα,απλα σε καποιους πινακες εχουν "κενα".

    ενα ακομα που σιγουρα δουλευει,ειναι το glamour aura...

    Οπως αναφερει και ο medusa ποιο πανω εχω vusolo. Η μημη flash που λεε ειναι στην ουσια η ραμ?

    Επισης θα ηθελα ενα σκιν παρομιο με το πλι που ειναι απλο και βολικα(τουλαχιστον για μενα)

  • το θεμα είναι τι θεωρείς πειραματικό ...γιατι αύριο το sdg5 μπορει να γίνει 6....άρα πειραματικό θα ειναι το 6???

    abf5b6cf1426e1e2fbc61.jpg

    Για την μνήμη λέμε την flash και οχι τοσο την ram .

  • το θεμα είναι τι θεωρείς πειραματικό ...γιατι αύριο το sdg5 μπορει να γίνει 6....άρα πειραματικό θα ειναι το 6???linuxsat-support.com/cms/attachment/105025/


    Για την μνήμη λέμε την flash και οχι τοσο την ram .

    Αρα απο flash ειμαι κομπλε με 1.5 γιγα ελευθερο ετσι δεν ειναι? Πειραματικο δεν ξερω τι ειναι αλλα ακουγοντας το καταλαβαινω οτι μπορει να υπαρχουν καποια θεματακια τα οποια δεν εχουν επιλυθει.αν δουλευουν ολα ρολοι δεν με χαλαει να περασω το 5!

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!