Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 400,447 times. The last Post () by bigapple.

  • απλά εγώ φίλε επειδή τελευταία το έχω πάει σε oscam Που παίζει cccam γραμμή,αυτό που θέλω να μάθω αν πρέπει να πειράξει το oscam έτσι ώστε να ανοίγουν πιο γρήγορα και με καλύτερο ζάπινγκ,ευχαριστώ

  • παιδια χθες εκανα τις απαραιτητες ρυθμισεις στον δεκτη μου που ειναι golden media spark reloaded και ευχαριστω πολυ

    τον george για την υπομονη του που οντως πρεπει να τον ειχα κουρασει αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν παιξει διοτι περναω καποια

    δοκιμαστικα αλλα δεν βλεπω να ανοιγουν τα c.....s

  • παιδια χθες εκανα τις απαραιτητες ρυθμισεις στον δεκτη μου που ειναι golden media spark reloaded και ευχαριστω πολυ

    τον george για την υπομονη του που οντως πρεπει να τον ειχα κουρασει αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν παιξει διοτι περναω καποια

    δοκιμαστικα C:&*$(&&$($&)$ μεσα στο 0scam με concert αλλα δεν βλεπω να ανοιγουν τα c.....s

    Instructions

    Ex: Your CCcam line: C: mysatbox.dyndns.tv 135000 mysatbox guide


    OScam.server:


    [reader]
    label = mysatbox.dyndns.tv
    protocol = cccam
    device = mysatbox.dyndns.tv,135000
    user = mysatbox
    password = guide
    inactivitytimeout = 30
    group = 1
    cccversion = 2.2.1
    cccmaxhops = 2
    ccckeepalive = 1
    cccreshare = 1

  • καλησπερα παιδια,,θελω να ρωτησω,δοκιμασα να παιξω τη γραμμη cccam με mgcamd...και αφου περασα τη γραμμη στο cccamd.list και αλλαξα στο mg_cfg το G: { 00} ΣΕ G: { 33}

    και μετα απο επανεκινηση του emu δουλεψε η γραμμη και στις αλλαγες καναλιων αλλα μονο μαυρη εικονα εδειχνε σε καθε καναλι..ξερετε τι γινεται???

  • καλησπερα παιδια

    θα ηθελα να ρωτησω αυτο το αρχειο λεει "settings for spark" Τι ειναι αν μπορειτε να μου πειτε?

    http://prntscr.com/l4gec7

    Ευχαριστω

    εσυ ομως αυτη τη στιγμη δουλευεις με enigma2 και οχι με spark,οποτε δεν ειναι για το image σου.

  • μέλος απο το 2013 ... και λες σε ολα μαυρο :/ με προβληματίζει στο τι θέλεις από αυτό το forum???

    φιλε μου μη σε προβληματιζει απλα ειχα καιρο να ασχοληθω με αυτα,και οσο δεν ασχολεισαι ξεχνας καποια πραγματα...τωρα να εισαι σε καποια φορουμ δεν ειναι κακο ,να διαβαζεις και να μαθαινεις ,αυτα φιλε μου

  • ημιμάθεια όμως χειρότερη της αμάθειας

    το 33 απο που προκύπτει, ξέρεις τι κάνει εκεί ή στην τύχη πάτε?


    αυτός ο giannis70 εκεί είναι που παρίστανε κάποτε ότι ήταν εγώ?; ή κανας άλλος βαλτός τους....δεν ξέρω πια


    # network mode, use summ for several clients

    # 00 no network (default)

    # 01 newcamd netclient

    # 02 radegast netclient

    # 04 camd3 netclient

    # 08 gbox netclient

    # 32 cccamd netclient, card list saved as /tmp/cccamd.info

    # (ECM only, supported server version up to 2.1.1, later not work)

    G: { 33 }


    κινέζικα?

    μπορεί να στο εξηγήσει τι είναι ή θα του πάρει κανά 8ωρο Οργασιμο για να το ψάξει να μελετήσει :P


    πλέον ΠΑΙΖΟΥΜΕ με oscam οχι για την ταχύτητα που έχετε φαγωθεί πια με δαύτη αλλά και γιατί με όποιο τρόπο μπορείς στο oscam να παραμετροποιήσεις & να ανοίξουν EXTRA κανάλια!

    αλλά τι λέω τώρα? κινέζικα


    τεσπα κι εμεις διαβάζουμε διεθνώς αλλά το θέμα είναι & που στηρίζουμε και τι όχι. είναι στάση ζωής όχι μια άποψη απλώς.

    σου είπε περί iptv talking διότι δεν είδα από όταν την κάναμε με ελαφρα πηδηματάκια από το forum εκει να γράφουν & τίποτα χρήσιμο περί δορυφορικών λύσεων

    ενώ το linux sat support με τα μέλη του σε διαφορα νήματα που ο καθένας έχει την ειδικότητα του σ'αυτό που του αρέσει να ασχολείται με μεράκι & μέθοδο έχει βοηθήσει έμπρακτα & αφιλοκερδώς!

    πόσοι όμως στήριξαν έστω με 1 donate το φορουμ που ειναι λίγα ευρα? ΕΙΔΙΚΑ αυτοί που μόνο εμαθαν να παίρνουν χωρίς ποτέ να δίνουν!

    είμαστε μεμψίμοιροι τα θέλουμε όλα τέλεια εικόνα ήχο γρήγορα τώρα & να ναι & τσάμπα χωρίς ιδρώτα ή μελέτη

    με 1 δικαιολογία έτοιμη στο στόμα πάντα! σαν τα ανήλικα

    τα ευκολόλογα που δεν κοστίζουν και τίποτα τα αραδιάζετε με ευκολία μερικοί (λίγοι ευτυχώς)

    ο άλλος διάβαζα θα κεράσει αν τον βοηθήσουν........καλά κρασά. ας δω 1 donate από κάτι τέτοιους, που δεν τα παίρνουμε εμείς αλλά το forum & μετά εγώ να βγω να γράψω δημόσια ότι συγνώμη ήμουν λάθος. αλλά τους ξέρω κάτι τέτοιους σαν την παλάμη του χεριού μου. έχει φλομίσει ο τόπος πια μπλιαχ

    εδώ μπαίνουν τόσοι με ψεύτικα τα μικρά τους ονοματα & 3-4 nicknames έτσι να βρίσκονται

    ΤΟΣΟΣ ΦΟΒΟΣ κο κο κο

    το skype είναι η σπηλια που κρύβονται και όποιο άλλο τελείως ανώνυμο γιατί είναι πλαστοί σαν κάλπικη δεκάρα


    ΣΤΑΜΑΤΩ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΩ. ΒΑΡΕΤΟ ΠΙΑ.

    Edited once, last by spartans ().

  • Ευχαριστώ φίλε μου πρώτα από όλα που μπήκες στο κόπο να γράψεις..να είσαι καλά??

  • καλησπερα παιδια

    Επανω στον δεκτη μου εχω μονο 0scam το οποιο μεχρι στιγμης δεν μπορεσα να το κανω για να βλεπω τα καναλια.

    Επειδη παλια εβλεπα με mgcam θελω να ρωτησω,αν περασω πανω στον δεκτη την mgcam θα εχει προβλημα ο 0scam?αν δεν εχει μπορει να με βοηθησει καποιος να περασω την mgcam?

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

  • καλησπερα παιδια

    Επανω στον δεκτη μου εχω μονο 0scam το οποιο μεχρι στιγμης δεν μπορεσα να το κανω για να βλεπω τα καναλια.

    Επειδη παλια εβλεπα με mgcam θελω να ρωτησω,αν περασω πανω στον δεκτη την mgcam θα εχει προβλημα ο 0scam?αν δεν εχει μπορει να με βοηθησει καποιος να περασω την mgcam?

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


    N: 192.168.X.X 1234 username pass 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14



    ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ:



    oscam.server


    [reader]

    label=192.168.X.X

    enable=1

    protocol=newcamd

    key=0102030405060708091011121314

    device=192.168.X.X,1234

    user=username

    password=pass

    group=1

    inactivitytimeout=1

    reconnecttimeout=30

    lb_weight=100

    cccversion=2.1.2

    cccmaxhops=10

    cccwantemu=1

    ccckeepalive=1

  • Πρεπει να έχω Nline έτσι δεν είναι?

    εε ναι φίλε είτε Nline είτε cline ανάλογα τι σου δίνει ο σερβιτόρος σου ,την μετατρέπεις σε oscam,το θέμα είναι να παίζει η γραμμή που θα σου δώσει !!!

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!