Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 405,388 times. The last Post () by bigapple.

  • δεν ξερω πως το βλεπει δεν το δοκιμασα ακομα απλα βρηκα το προσθετο το εκανα εγκατασταση και ειδα οτι βλεπει το usb και μου δινει τη δυνατοτητα για φορματ.θα ξεκινησω αυριο απο την αρχη την διαδικασια οπως τις οδηγιες που εδωσε στο λινκ ο takisxx και βλεπω...

  • επιλεγοντας το satdream μου βγαζει μετα το μηνυμα Set next boot to satdream -6-vuzero?

    OMB disabled

    και επιλογες για Ναι η Οχι..

    αν πατησω πρασινο για εγκατασταση μου λεει οτι δεν υπαρχει αρχειο στη διαδρομη /media/hdd/open multiboot upload

    το ειχα βαλει εκει το αρχειο εκανα πριν εγκατασταση στηνεπανεκινηση κολλησε ο δεκτης.εβγαλα το usb και ξεκινησε κανονικα me openpli.πηγαινοντας μετα στη παραπανω διαδρομη οντως το αρχειο ελειπε...να ξαναπατησω εγκατασταση αφου ξαναβαλω το αρχειο μεσα??

    Edited 3 times, last by Larpo ().

  • αυτο το προβλημα αντιμετωπισα και εγω αρκετες φορες μεχρι που τα παρατησα γιατι μου εσπασε τα νευρα.

    ενω το ειχα πετυχει και το ειχα σεταρει μια φορα,καθως πηγα να περασω 2ο image στο usb εφαγε σκαλωμα απο εκεινη την στιγμη και μετα δεν μου ξαναπηρε το openmultiboot ουτε μια φορα και ουτε μια εικονα....με δεκτη vusolo και στο flash openblackhole 0.1

  • αν πετυχει το multiboot ουσιαστικα οταν ξεκιναει ο δεκτης σου βγαζει επιλογη με ποιο image θες να ξεκινησεις οπως ειναι περιπου δλδ με 2 λειτουργικα στο pc η το επιλεγεις μεσα απο το μενου και κανει επανεκκινηση?μου βγαλε την παραπανω εικονα που ανεβασα εκανα exit γιατι δεν ηξερα; τι να πατησω μην κανω καμια βλακεια και μετα επανεκκινηση και εκει κολλησε ο δεκτης.επανηλθε οταν εβγαλα απο πισω το φλασακι

  • αν πετυχει η εγκατασταση στο τελος σε ρωταει με ποιο Image θες να εκκινησει ο δεκτης. μπορεις να το επιλεξεις εκεινη την ωρα αλλα μπορεις και με αλλο τροπο πηγαινοντας μεσα απο το menu του openmultiboot η και ετσι οπως το αναφερεις παραπανω οταν εεκινει ο δεκτης επιλεγεις λογισμικο εκκινησης οπως σε ενα pc

  • παιδιά καλή η θεωρία.....αλλά επειδή στη βράση κολλάει το σίδερο.....στην πράξη πέτυχε σε κάποιον έως τώρα σε παρόμοιο δέκτη?;

  • παιδιά καλή η θεωρία.....αλλά επειδή στη βράση κολλάει το σίδερο.....στην πράξη πέτυχε σε κάποιον έως τώρα σε παρόμοιο δέκτη?;

    Μονο σε εμενα πετυχε... Μεχρι που το ξανα πειραξα για να περασω satdream 5(απο 4) και αφου κολλησε δεν ξανα εμπαινε με τιποτα απο κεινη την μερα,μεχρι και ταμα εκανα...ειχα flash 1.5 giga οταν ειχε πετυχει γιαννο στα ειχα πει τοτε,μην με μπριζοσεις και πιασω παλι τον δεκτη για καμια μερα και δεν τον αφηνω και οχι τιποτα θα τον καψω στο τελος:P:P:D

  • προσωπικα σε μενα τιποτα..δοκιμασα και με blackhole μηπως ηταν κατι με το image αλλα τιποτα

    τη Μαύρη Τρύπα που λέω κι εγώ?;

    τα συμπεράσματα δικά σου......:P

    παιδιά καλή η θεωρία.....αλλά επειδή στη βράση κολλάει το σίδερο.....στην πράξη πέτυχε σε κάποιον έως τώρα σε παρόμοιο δέκτη?;

    Μονο σε εμενα πετυχε... Μεχρι που το ξανα πειραξα για να περασω satdream 5(απο 4) και αφου κολλησε δεν ξανα εμπαινε με τιποτα απο κεινη την μερα,μεχρι και ταμα εκανα...ειχα flash 1.5 giga οταν ειχε πετυχει γιαννο στα ειχα πει τοτε,μην με μπριζοσεις και πιασω παλι τον δεκτη για καμια μερα και δεν τον αφηνω και οχι τιποτα θα τον καψω στο τελος:P:P:D

    άμα θες να τον αποτελιώσεις........αφού τα χουμε πει & ξαναπεί για τις δυνατότητες τι παιδεύεσαι :(

    αφού με 1 νεότερο θα κάνεις παπάδες. μέχρι να μπορέσεις να το πάρεις απλά κάνεις υπομονή. γιατί απλούστατον όταν θα δεις 1 νέο τι δυνατότητες έχει & πόσο απλά γίνονται όταν ξέρεις θα λες μα καλά γιατί παιδευόμουν με το άλλο πριν για τόσο καιρό?!!

  • Υπάρχει περίπτωση να φταίει το φλασάκι που είναι 32Gb και να θέλει μικρότερο?

    μπα

  • Δεν ξέρω τι ακριβώς είναι αυτό medousa οπότε δεν μπορώ να απαντήσω.το image το κατέβασα από το site satdreamgr την έκδοση 6 για vuzero

  • Καλησπερα ,παια θα ηθελα να ρωτησω αν η ληψη του 7w(nilesat 201 και eutelsat 7 west a) αν ειναι εφικτη για ελλαδα,απο οτι ειδα στο satbeams/footprints οι δεσμες μεχρι και κρητη φτανουν με πιατο διαμετρο 1 μετρο ,εχει δοκιμασει καποιος εδω για ληψη?(η περιοχη μου ειναι πατρα)...ευχαριστω

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!