Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 399,708 times. The last Post () by bigapple.

  • ρε θα μας τρελανει ο vu!!!δοκιμασα τουλαχιστον 20 φορες να περασω το image και τιποτα...τωρα επαιξε με ΑΚΡΙΒΩΣ ιδιες ρυθμισεις και διαδικασια!!το μονο που εκανα διαφορετικο ειναι απο το μενου παραπανω στην εικονα την επιλογη 5 disable boot menou να την κανω disable και enable παλι οπως ηταν δλδ στην αρχη!μαλλον πηρε μπροστα δεν ξερω τι να πω...

  • δεν το πολυκαταλαβα αυτο το τελευταιο με τον γερμανο μη σου πω ψεματα..σημασια εχει οτι δουλεψε...ευχαριστω για το χρονο σου medousa!

  • βασικα,αυτο θα χρησιμευσει,για την πρωτη φορα που θα κανεις reboot και θα θες να εμφανιστει το menu του omb. με οποια σειρα και να το κανεις,δε νομιζω να αλλαζει κατι...

  • Ειχα αναφερει και εγω ποιο παλια σκαλωματα που εφαγε το omb και τελικα το παρατησα για μετα απο τελειο στησιμο με satdteam 4(δουλευαν ολα ρολοι πραγματικα) πηγα να περασω το 5 για ποιο φρεσκο image και τελικα οχι μονο δεν το περασα αλλα απο εκεινη την ωρα και μετα δεν σεταρετε καθολου το omb με οποιο image παω να του περασω. Για αυτο ρωταω και την σειρα μπας και κανω κατι γιατι πραγματικα μου χρειαζοταν.

  • Σε μένα δούλεψε ως εξής

    Φορμάτ σε ext4 και mount το φλασάκι

    Μεταφορά του image στο φλασάκι

    Το openmultiboot το είχα ήδη εγκατεστημένο

    έτρεξα την εντολή από το telnet

    Και μετά install το ,image

  • στο satdream με βημα προς βημα τις ρυθμισεις (μιας και τα ειχα και φρεσκα..) ολα κομπλε!!powervu,oscam server,ελληνικο epg,greek subs στα nat geo

  • συγνώμη ξανά φίλοι μου γιατί δεν μπορω να δω εικόνα στα powervu στις 23,5 στις 4,8e και 0,8w δείχνει να παίρνει τα keys στο interface ,αλλά μαυρη εικονα.είμαι με openpli 4 σε vu Duo και oscam vuplus-team.com-oscampowervu-mips_OpenPli-11438.ορίστε και το log του δέκτη. τί έχω κάνει λάθος?

  • και ποιος σου είπε ότι τα nat geo 23Ε ειναι σε powervu ??? σερβιτόρο θέλουνε

    και για τα powervu 0.8W-4.8e ειναι οτι θελουνε stream relay για τον δεκτη σου

    το ανέφερα ήδη

  • σωστά ετσι είναι, αλλά επειδή λογω αδυναμιας στην παρούσα φάση δεν μπορω να αλλαξω προσ το παρόν δέκτη, προσπαθώ με αλχημείες (τύπου flashexpander se usb εαν το λέω καλά) να παίζει κάπως.Απλα κάνοντας αυτά, που σωστά γράφετε εδώ, με τον δέκτη ανοιξαν ta AFN και δοκιμάζω να βλέπω όσα μπορώ και γίνεται και υπάρχουν, φυσικα με τις οδηγίες όλων των παιδιών και ευχαριστούμε για αυτό, μιας και απαντάτε ΠΑΝΤΑ θα έλεγα..Απλώς επειδή δείχνοντας κάποια πράγματα οπως log, μπορεί να καταλάβετε εαν τα κάνουμε όλοι μας σωστά και αξιοποιούμε στο έπαρκο τα "μηχανάκια μας".Τίποτα άλλο. Προσωπικά θα προσπαθώ συνέχεια ,διαβάζοντας αυτά που εσείς -εμείς oi Ελληνες γράφετε-γράφουμε, να βλέπω όσο γίνεται περισσότερα κανάλια και ας μην τα χρειαστώ ποτέ!!!!!!!!!

  • τα AFN ειναι σε CSA ενω τα discovery σε DES

    αυτό που μπορείς να κάνεις για τα discovery είναι μεσώ μπουκέτου τα κανάλια με την μέθοδο stream relay που μπορείς να την βρεις στο αντίστοιχο νήμα με powervu για ελληνικά κανάλια

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!