Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 399,428 times. The last Post () by bigapple.

  • Θα το κοιτάξω medousa σευχαριστω πολυ


    Όχι τελικά το τσεκαρα δεν έχει κάποια πληροφορία εκεί άρα λογικά δεν είναι εφικτό να πάρει τιμή για θερμοκρασία να υποθέσω.μικρο το κακο κατά τ'αλλα όλα κομπλέ με το skin

  • το να απομακρύνεις το ασύρματο δεν κάνεις κάτι γιατί έχει εμβέλεια το λιγότερο 150 μέτρα ειτε ειναι αλλα ασυρματα απο την γειτονιά τα οποία είναι πιο κοντά στο πιατο σου . Αυτο που μπορεί να κανεις ειναι να βάλεις πιο θωρακισμένο καλώδιο και να ελέγξεις τις ενώσεις αν υπαρχουνε τα συρματακια απο την θωράκιση (μπλενταζ) σε πλήθος και οχι να ειναι σε επαφή πχ 2 με 3

    Θα τις τσεκάρω τις ενώσεις που έχω, για αλλαγή καλωδίου δεν το βλεπω γιατί είμαι σε πολυκατοικία και το εχω περάσει μέσα στο σωλήνα τις αποχετεύσεως:laugh1::laugh1: τις ταράτσας το καλώδιο άμα χαλάσει βλέπουμε.

    Τώρα, περίπου την ίδια ώρα με τον ίδιο καιρο και το ίδιο σήμα παιζει μια χαρά το euronews.

  • ως εγκατάσταση είναι απαράδεκτη ως προς τον Γενικό Οικοδομικό Κανονισμό που λέει τα δίκτυα αποχέτευσης ,ύδρευσης,ηλεκτρικά και αερίων δεν διέρχονται από τον ίδιο αγωγό σε καμιά περίπτωση για την αποφυγή επιμολύνσεων και ατυχημάτων...

    Για Το καλωδιο: η εξωτερική μόνωση δεν έχει κατασκευαστεί για διαλύτες , οξέα, αλκαλικά άλατα και λίπη που συναντάμε στην αποχέτευση , όποτε δεν είναι και το πιο ιδανικό μέρος για το καλώδιο ....

  • ως εγκατάσταση είναι απαράδεκτη ως προς τον Γενικό Οικοδομικό Κανονισμό που λέει τα δίκτυα αποχέτευσης ,ύδρευσης,ηλεκτρικά και αερίων δεν διέρχονται από τον ίδιο αγωγό σε καμιά περίπτωση για την αποφυγή επιμολύνσεων και ατυχημάτων...

    Για Το καλωδιο: η εξωτερική μόνωση δεν έχει κατασκευαστεί για διαλύτες , οξέα, αλκαλικά άλατα και λίπη που συναντάμε στην αποχέτευση , όποτε δεν είναι και το πιο ιδανικό μέρος για το καλώδιο ....

    ΣΟΡΥ ΣΟΡΥ λάθος διατύπωση το σωλήνα τις υδρορροής εννοούσα:head banger:

    ξερω και εκει απαγορεύεται αλλα δεν υπήρχε άλλος τρόπος να ανεβώ στην ταράτσα.

  • Σήμερα έκανα αναβάθμιση λογισμικού από την επιλογή που έχει ο δέκτης στο openpli 6.2. τώρα το βράδυ παρατήρησα ότι δεν έχω EPG.κανω εισαγωγή χειροκίνητα και μετά αποθήκευση.ενω το περνάει μετά από επανεκκίνηση η βαθιά αναμονή το χάνει πάλι..κενό!το έχει και κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα?είναι κάποιο bug της ενημέρωσης?οι ρυθμίσεις στο EPG είναι όπως στην εικόνα παρακάτω δεν έχω πειράξει τίποτα εδώ και μηνεςa5fbda20f82f54e3.jpg

  • Επισης κάτι που παρατήρησα τώρα.βαζω να φορτώσει από πηγή το rytec iptv xmltv.ενω δειχνει ότι φορτώνει 17000 προγράμματα κάνω αποθήκευση αλλά μετά δεν μου εμφάνιζει τίποτα....από άλλη πηγή φορτώνει κανονικά αλλά το χάνει στην επανεκκίνηση...



    EDIT: Λυθηκε ολα καλα με επανεγκατασταση του epg import

  • Καλησπέρα! Μηπως γνωριζει καποιος να μου πει πώς γινεται να παραμένει συνδεδεμένο το oscam emu με τον σερβιτόρο, ετσι ώστε να μην χρειάζεται καποια δευτερόλεπτα για να συνδεθεί ξανα οταν γυρναμε απο fta σε encoded? Ευχαριστώ!

  • μα συνδεδεμένο παραμένει

    κάτι έχεις καταλάβει λάθος μάλλον....

    άλλο αν σου αργεί

  • Καλημερα σε ολους σας

    Εχω μια ερωτηση (απορια),γινετε με C line να δουλεψει η oscam emu και αν ναι που πρεπει να μπει


    Ευχαριστω και καλη συνεχεια

  • ναι γινεται και μπαινει στο oscam.server. αν το cline ειναι ετσι (C: free.cccamgood.com zzzzz χχχχχχ yyyy)

    , το κανεις ετσι σε τετοια μορφη

    [reader]

    label = Server_9

    enable= 1

    protocol = cccam

    device = free.cccamgood.com,zzzzz

    user = xxxxxx

    password = yyyy

    inactivitytimeout = 30

    group = 3

    cccversion = 2.2.1

    cccmaxhops = 0

    ccckeepalive = 1

    audisabled = 1

  • καλησπερα παιδια ,θα ηθελα να ρωτησω αν γωριζει καποιος στο oscam υπαρχει μια επιλογη αν πατησεις πανω στη γραμμη, Entitlements

    που δειχνει της καρτες που συνδεεται η γραμμη,το bad sids ξερετε τι ακριβως ειναι?

    γιατι για παραδειγμα στη καρτα 1810 nagra στο ισπανικο πακετο,καποια καναλια δεν ανοιγουν και μου εμφανιζει το bad sids


    ευχαριστω,ελπιζω να μην κουρασα

  • Στον original DM500 HD, που έχω με openpli 4.0, η εγκατεστημένη έκδοση του oscam-emu είναι η r11434.

    Ποιο αρχείο πρέπει να κατεβάσω και εγκαταστήσω από την τελευταία έκδοση του oscam-emu, που έχει ανεβάσει ο enigma1969 στο thread "the latest oscam-emu for various platforms", ώστε να ενημερωθεί το oscam-emu, μιας και το image δεν ενημερώνεται πλέον από την ομάδα;

    Το oscam-svn 11505 mipsel, το oscam-svn 11505 openpli40, ή το oscam-svn 11505 dreambox_fpu;

    Ευχαριστώ.

  • καλησπερα σε ολους σας. σε δεκτη underline 3in1 περασα τα κλαδακια για τα ερτ στις 39ε αλλα δεν τα ανοιγει. επισεις περασα και το τελευταιο mcaskey που βρηκα εδω αλλα τιποτα. τι μπορει να φταιει??

  • καλησπερα σε ολους σας. σε δεκτη underline 3in1 περασα τα κλαδακια για τα ερτ στις 39ε αλλα δεν τα ανοιγει. επισεις περασα και το τελευταιο mcaskey που βρηκα εδω αλλα τιποτα. τι μπορει να φταιεi

    Βρε παίχτη δεν ανεβάζεις και το emu να το δούμε λίγο? Στις 3Ε εννοείτε ότι έπαιζαν. Θα σου πω ενα κόλπο αν θυμάμαι καλά. Πηγαίνεις στο κανάλι και πατάς INFO-INFO-RED BUTTON και στη συνέχεια περνάς το κλειδί καθώς ο trasnponder είναι ήδη έτοιμος. Προτού το κάνεις αυτό πρέπει να πάς στο mcaskey και να σβήσεις τα παλιά κλειδιά γιατί μπορεί να υπάρχει confict. Γράψε το κλειδί σε ενα χαρτί για να το θυμάσαι.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!