Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 399,292 times. The last Post () by bigapple.

  • Να κάνω και εγώ μια χαζή ερώτηση έχω το nino plus, με stream relly θα μπορούσα να αναπαραγω τα κανάλια τα uhd λόγω του ότι το hardware υποστήριζει HEVC 265 ;

  • Stream relay λάθος το έγραψα. Λέω για εσωτερικό stream όπως κάνουμε με τα power vu λέω εγώ τώρα αν γίνεται. Από τον δέκτη στο κινητό μπορώ να βλέπω τα uhd καναλια

  • αλλο το strem rellay αλλο το stream απο τον δεκτη στο κινητο.

    το stream απο τον δεκτη στο κινητο μπορει να γινει και μεσω μεσω του webif αλλα και αλλου προγραμματος.

    το stream rellay ειναι η διαδηκασια που ανοιγουν καναλια p@wervu διοτι ο δεκτης δεν μπορει να τα ανοιξει λογω κωδικοποιησης(νομιζω),στην ουσια μεταεπεξεργαζετε το καναλι και το streamarei στον εαυτο του,αυτα απο εμενα ενας ειδικος μπορει να σου πει περισσοτερα!

    Larpo στο κινητο κατεβασε την εφαρμογη(σου λεω μια που χρησιμοποιω και εγω) dreamdroid,ανοιξε την εφαρμογη σεταρε την με ip του δεκτη(απο το ιδιο δικτυο παντα) και θα δεις!

  • Οκ το δοκίμασα όλα καλά στο κινητό.σε pc με webif δεν το δοκίμασα ακόμα.υπαρχει περιπτωση να δει ο σέρβερ ότι βλέπεις ταυτόχρονα σε 2 συσκευές και να σε κλειδώσει?μπορείς να δεις και iptv με τον τρόπο αυτό η μόνο τα δορυφορικά?

  • Οχι δεν το κλειδωνει ο σερβερας(δεν ξερω καν αν το βλεπει).iptv νομιζω δεν γινετε να δεις ουτε μεσω του dreamdroid,δεν μπορεις με λιγα λογια (απο οσο ξερω ετσι) να ξαναstremareis το ειδη υπαρχον stream

  • Καλησπερα σε ολους σας παιδια!!!

    Μια δυσκολη ερωτηση ...

    Δοκιμαζω εναν οctagonsf8008 with SDGR 6

    Το ξερουμε οτι οι ARM βγαζουν cccam 2.3.1 kai 2.3.2 / 2.3.8

    Υπαρχει καποιος που να εχει παιλαιοτερο cccam 2.3.0 or 2.2.1(better) για ARM

    To ξερω εινα αδυνατον αλλα οσο υπαρχουν εδω μεσα παιδια με τρελες γνωσεις ελπιζω

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Το θελω για δικους μου λογους το παλαιοτερο δηλαδη να εχει υποστηριξη emu γιατι απο τα ηδη υπαρχοντα το εχουν αφαιρεσει.

    Αν εχει καποιος καμια ακρη ας με βοηθησει ας το ανεβασει

    Σας ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!

  • καλησπερα σας.σημερα μου εδωσε ενα φιλος μια λιστα (iptv)με τα γνωστα καναλια μεσα.καθως επισης πολλα ξενα αθλητικα ταινιες κτλπ.

    οπως ανεφερα εχει και ταινιες οι οποιες ομως ενω ανοιγουν με το vlc απο το pc δεν ανοιγουν απο τον δεκτη(εχω κανει μετατροπη του αρχειου .m3u σε userbouquet).

    γνωριζει καποιος την διαδηκασια ωστε να ανοιξουν και απο τον δεκτη οι ταινιες?(δεν ανοιγουν μαλλον επειδη δεν ειναι live προγραμμα)

  • japost δεν το πιανω φιλε...

    Ας πουμε πες οτι το dns ειναι: niaou.dd-dns.de

    Το username ειναι: s12 το pass:s13

    Αρα η εντολη θα ειναι καπως ετσι?:wget -O /etc/enigma2/iptv.sh"hhtp://niaou.dd-dns.de:8888/get.php?username=s12&password=s13&type=enigma216_script&output=ts" && chmod 777 /etc/enigma2/iptv.sh && /etc/enigma2/iptv.sh


    Edit: σε αυτο που μου εστειλε ο φιλος το script λεει : type=m3u&output=ts

  • δεν προλαβα να δοκιμασω στον συγκεκριμενο δεκτη, αλλα μεχρι πριν καποια χρονια που ειχα ενεργη την καρτα, ναι επαιζε μεσω αναγνωσης cccam...

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!