Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 399,273 times. The last Post () by bigapple.

  • ναι,δοκιμασε...

    αλλα πρωτα θα σταματησεις το enigma2 ( telnet ) με "init 4" , θα κανεις την αλλαγη και μετα θα ξαναξεκινησεις το enigma με "init 3" ...

  • κανω την αλλαγη ακριβως με init 4 και αποθηκευση, μετα init 3 μπαινω βλεπω οτι εχει παρει την αλλαγη αλλα με το που κανω επανεκκινηση ξαναβαζει μονο του τιμη true..

  • ... αγνωστο και περιεργο...

    αν θες απλα για δοκιμη, παιρνεις ενα backup το image σου(για να το ξαναπερασεις μετα,η αλλιως ξαναστηνεις απο την αρχη το νεο αν "κατσει"), και δοκιμαζεις ενα φρεσκο και καθαρο (χωρις χρηση τυχων αποθηκευμενων ρυθμισεων) φλασαρισμα να δουμε το τι κανει...

  • Το δοκιμασα αυτές τις μέρες που πειραματιζομουν με καθαρή εγκατάσταση και στα 2 image αλλά πάντα στο on ήταν η επιλογή αυτη από την πρώτη στιγμή χωρίς να αρχίσω να βάζω πρόσθετα κτλ

  • Δεν ξέρω τι να πω...ίσως κάποια ιδιαιτερότητα του vu zero?πάντως το ξανατσεκαρα πάλι από περιέργεια τώρα το απόγευμα με καθαρή εγκατάσταση προεπιλογή στο on.. τέλος πάντων μικρό το κακό ευχαριστώ πάντως George

  • σε πληρες scan του δορυφορου με linux δεκτη ποσα καναλια maximum κλειδωνουν σε 13 μοιρες και 19 αντιστοιχα την παρουσα στιγμη;

    δηλαδη τι μεγιστο αριθμο καναλιων δειχνει ο δεκτης στο τελος της αναζητησης να κλειδωνει με φουλ ληψη ολων των αναμεταδοτων;

    θελω τους αριθμους για να τσεκαρω αν τυχον χανω καποια συχνοτητα στο κατεβασμα η λειπει κατι απο το satellites xml

  • σε μενα κλειδωσε σημερα 1899 στις 13 και 1397 στις 19 μοιρες

    αλλα συνηθως βγαζω 1936-1980 στο hotbird οποτε ψαχνομαι λογω αλλαγων στην εγκατασταση (προφανως οι αριθμοι μεταβαλλονται με αλλαγες καναλιων)

    βλεπω ομως οτι βγαζεις λιγοτερα στις 19

  • δεν ξερω τι μπορει να φταιει το ψαχνω πολυ καιρο και δεν μου κανει. ενω βγαζει searching 1/4 2/4 3/4 4/4 μετα βγαζει μηνυμα κανενα καναλι δεν βρεθηκε...

    λες να δοκιμασω με το μαμα σκιν? αλλα δεν νομιζω... δεν παει πουθενα ο νους σου θοδωρη ε?

  • τελος παντων εκανα με το βασικο(default) θεμα ανιχνευση παλι τα ιδια...δεν μπορω να καταλαβω που κολλαει...οταν αφαιρεσω το e2istream θα επανελθω,ευχαριστω!

  • τελος παντων εκανα με το βασικο(default) θεμα ανιχνευση παλι τα ιδια...δεν μπορω να καταλαβω που κολλαει...οταν αφαιρεσω το e2istream θα επανελθω,ευχαριστω!


    και να προσθεσω οτι και το bissfeedkeyautoplugin μου φαίνεται να εχει θεμα ...

    αλλα ακομα και να τα αφαιρεσεις δεν θα κανεις κατι γιατι εχουν γινει η αλλαγες ...

    αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να δοκιμασεις σε αλλο slot χωρις αυτα μεσα ... γιατι και την αλλα φορα που κρέμασε ο δεκτη δεν το δημιούργησε μονος του ...κατι εγινε ???

  • ναι την προηγουμενη φορα κρεμασε μετα απο ενημερωση λογισμικου και ειχα τα ιδια plugin μεσα...

    προς το παρων ειμαι οκ και ενημερωσεις που κανω.οταν λες διαφορετικο slot τι εννοεις?

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!