Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,134 replies in this Thread which was already clicked 395,817 times. The last Post () by scorpionfighter.

  • Δεν εχω καθόλου επικοινωνια με τον Δέκτη,πως θα μπορούσα δηλδ.να φορτωσω τον boardloader?????

    Αν έχει χαθεί η επικοινωνία θέλει με JTAG αλλά από εξειδικευμένο προσωπικό και να μην έχει πάθει κάποια ζημιά το ολοκληρωμένο από" μη εγκρίνει" προσπάθεια με λάθος bootloader.

  • #SERVICE 4097:0:1:1:0:0:0:0:0:0:https%3a//vermantia.secure2.footprint.net/egress/bhandler/telmacortmp/vermantia/manifest.m3u8

    #DESCRIPTION Mega


    Αυτο ειναι το edit για enigma2. Δεν ξερω αν υποστηριζεται ακομα epg απο την γνωστη πηγη στα Ελληνικα. Και αν υποστηριζεται, τί "id" βαζουμε στο λινκ?? Ευχαριστω εκ των προτερων.

  • Αυτή είναι η γραμή με EPG:

    Code
    #SERVICE 4097:0:1:84E3:8866:A6F5:0:0:0:0:http%3a//vermantia.secure2.footprint.net/egress/bhandler/telmacortmp/vermantia/manifest.m3u8:MEGA
    #DESCRIPTION MEGA

    Αν γνωρίζει κάποιος το id για το EPG του ONE...

    Δοκίμασα από τη lamedb5 να χρησιμοποιήσω τα id από τις πλατφόρμες αλλά δεν δούλεψε.

    Επίσης αν γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει (συγνώμη αν έχει απαντηθεί) url για enigma2 για το star lamias.

    Ευχαριστώ!

  • Αυτή είναι η γραμή με EPG:

    Code
    #SERVICE 4097:0:1:84E3:8866:A6F5:0:0:0:0:http%3a//vermantia.secure2.footprint.net/egress/bhandler/telmacortmp/vermantia/manifest.m3u8:MEGA
    #DESCRIPTION MEGA

    Για καποιο λογο δεν μου εμφανίζεται το epg. Μου το εμφανιζει μόνο στην παλια συχνοτητα του δορυφορου, εκεί που ηταν το mega στις 3e.

  • εχει αγορασει καποιος το mecool k7 ?

    αν ναι μπορει να μου πει αν δουλευει σωστα το επιγειο και το δορτφορικο τμημα της συσκευης ?

    αναφερωμαι στην ταχυτητα αλλαγης καναλιων , αν δουλευει καλα το oscam , αν υποστηριζει σωστα την ελληνικη γλωσσα .

    αξιζει τα 40 ευρω παραπανω για τα tuner σε σχεση με ενα απλο s905x2 ?

  • @nikoskonis

    αυτή είναι η γραμμή στο channels.xml:

    <channel id="MEGA">1:0:1:84e0:a36a:e802:0:0:0:0:http%3a//example.m3u8</channel> <!-- MEGA -->

    Αν έχεις περάσει τις πηγές στο epg import δεν θα έχεις πρόβλημα.

  • Οποτε τον bootloader τον φορτώνει ?

    Δεν εχω καθόλου επικοινωνια με τον Δέκτη,πως θα μπορούσα δηλδ.να φορτωσω τον boardloader?????

    Δοκιμασε να ανοίξεις το δέκτη και να βγαλεις το/τα tuner, σκληρο δισκο και οτι αλλο εχτρα εχεις και δες αν μπουταρει. Αν δεν μποταρει μαλλον πλατίνα. Εύχομαι να έχει εγγύηση

  • απο περιεργεια μια ερωτηση αν καποιος ξερει ,κοιταω και στα liveonsat και στα sky sports kai bt sports και κανενα καναλι δεν δειχνει τωρα τα ματς της πρεμιερ λιγκ των 3 αγγλιας π.χ λιβερπουλ τωρα

    ποιο καναλι μεταδιδει αυτη την ωρα πρεμιερ λιγκ στην αγγλια η δεν μεταδιδονται ζωντανα τα ματας στις 3 τοπικη?

  • εχει αγορασει καποιος το mecool k7 ?

    αν ναι μπορει να μου πει αν δουλευει σωστα το επιγειο και το δορτφορικο τμημα της συσκευης ?

    αναφερωμαι στην ταχυτητα αλλαγης καναλιων , αν δουλευει καλα το oscam , αν υποστηριζει σωστα την ελληνικη γλωσσα .

    αξιζει τα 40 ευρω παραπανω για τα tuner σε σχεση με ενα απλο s905x2 ?

    έχω το kiii, παλαιοτερο μοντέλο μεν η ίδια άθλια υποστήριξη από μικουλ δε.


    η ελληνική γλώσσα υποστηρίζεται σωστά όσον αφορά το ανδροιντ,

    όσον αφορά το δορυφορικο-επιγειο epg όχι.


    ταχύτητα αλλαγής καναλιών ικανοποιητικη.


    οσκαμ χάλι μαύρο (πιο μαύρο δεν εχει) υποστήριξη 0.

    Στο κ3 που εχω είμαι στην εκδοση 11390 να φανταστείς.


    Από εμένα είναι ΟΧΙ, μην μπλεκεις, δεν αξίζει τα 40 ευρώ πλας,

    αν έχεις αίνιγμα δέκτη μείνε εκεί για δορυφορική τιβι.


    Στο πιο κάτω λινκ θα πάρεις μια γεύση σχετικά με το δορυφορικο κομμάτι των μικουλ,

    έχει νήμα και για το κ7.


    MECOOL PRO

    Liverpool.png


    YOU'LL NEVER WALK ALONE


  • @VangelisGi

    Εγώ έχω πιο παλιό μοντέλο (το kii pro) και θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Βαγγέλη.

    Υποστήριξη σε ελληνικό EPG δεν...

    Oscam r11392

    Τα υπόλοιπα ικανοποιητικά (επειδή το έχω δοκιμάσει σε κινητό κάτοπτρο η ταχύτητα περιστροφής επίσης ικανοποιητική).

    Κατά τη γνώμη μου, αν έχεις την ευχέρεια, καλύτερα έναν enigma και σε περίπτωση που θες και τις δυνατότητες που δίνουν τα tv box πάρε ξεχωριστά ένα πιο οικονομικό χωρίς tuner.

  • Γεια στην Ελληική παρέα,και καλό μηνα σε όλους.

    Φίλος,μου εδωσε τον Edision progresive hybrid lite LED,το πρόβλημα ειναι,ότι

    σε αναζητηση DVB-T2 .αποθηκεύει τα τηλεοπτικα καναλια σαν ραδιοφωνικα,δηλ εχουμε

    audio χωρίς video,και εαν πάω στην λίστα με τα TV,μου αναφέρει μήνυμα,δεν υπαρχουν

    τηλεοπτικα κανάλια.

    Επίσης δεν γνωρίζω,εαν το μοντελο αυτό υποστηρίζει DVB-T2/C2.....αλλα,λογικά όμως κατεβαζει

    ολα τα FTA Γερμαικά καναλια (ARD HD-ZDF HD-Bayern 3 HD-...κτλ..κτλ...) αλλα με το παραπάνω

    προβλημα που αναφέρω.

  • στην ιστοσελιδα της εταιριας, αναφερεται ως dvbt2 -dvbc ...

    επειδη ομως σε μια συζητηση που ειχα πεσει καποτε, περααν του dvbt2 μια ακομα παραμετρος που ειχε την σημασια της, ηταν το h265...


    και ξαναματα-επισης, βλεπω στην γερμανικη σελιδα της εταιριας, καποια καπως νεωτερα software ,που αναφερουν καποια fix (στο dvbc κυριως).

    ποιο λογισμικο φοραει ο δεκτης σου? εχεις δοκιμασει τις αναβαθμισεις?

  • Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

    Δοκίμασα και τις δύο νεώτερες Version,τήν επίσημη V 1.2.12 (Edision.de), αλλά και την ανεπίσημη V 1221 (IchLiebe.TV).

    Ο Δέκτης μπορεί να δουλέψει στην Ελλάδα;;;

  • Καλησπέρα σε ολους τους φιλους. Υπάρχει μηπως καποιος τροπος να κάνουμε edit το epg των καναλιων viasat nature hd & viasat history hd απο τις 16e, έτσι ωστε να "παίρνει" τις πληροφοριες epg απο τα αντιστοιχα καναλια στις 4.8e?? Οσο κι αν εψαξα δεν βρισκω καποιο τρόπο. Ουτε καποια πηγη rytec υπαρχει γι αυτα τα κανάλια...

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!