Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 399,138 times. The last Post () by bigapple.

  • αν δεν υπηρχε αλλος τροπος, τοσο καιρο ολα τα "ελληνικου ενδιαφεροντος" καναλια δε θα ειχαν epg...


    η λυση ειναι εδω EPG για τα Κανάλια Ελληνικού Ενδιαφέροντος


    αλλα...

    1) δεν ξερω εαν ειναι ενεργες ακομα οι πηγες (στο extra sources,καποιες ειναι,καποιες οχι) που εχουν τα εν λογω καναλια, θα πρεπει να τις περασεις/επιλεξεις.

    2) στα καναλια viasat (στο extra channels), πρεπει να αντικατασταθουν τα service reference με αυτα του 16Ε

    3) αν στα υπολοιπα καναλια εχεις κανονικα epg, τοτε ολα τα αλλα τα διαγραφεις απο μεσα...

  • Γεια χαρα στην Ελληνικη παρέα,ευχομαι να ειστε ολοι καλα,και να εχετε καλές Γιορτές.

    Απλως για ενημέρωση,μόλις παρέλαβα τον DM 920 απο την DreamProperty.gmbh,τελικά

    αλλαχθηκε το motherboard,.Ο Δέκτης ειχε ακομη εγγυηση,πληρωσα μονο τα ταχυδρομικά

    7,90Ευρώ με ασφάλεια μαζί ,η τιμή.

  • παιρνεις τα 2 αρχεια που υπαρχουν στην ενοτητα εκει...

    1)επεξεργαζεσαι το extra.channels (σβηνεις τα υπολοιπα, και αντικαθιστας τα service reference στα 3 αυτα καναλια) ...

    2)περνας τα αρχεια στο etc/epgimport

    3)μεσα απο το epg plugin επιλεγεις τη νεα πηγη, χειροκινητη φορτωση... ετοιμο



    edit: παρε τα πιο κατω αρχεια, αφηνεις το "1" και πας τα βηματα απο 2 και μετα...

    θα βρεις μια πηγη EPG XGR(SDGR) (ετσι την βαφτισα χαριν του πειραματος) ...

  • Γεια χαρα στην Ελληνικη παρέα,ευχομαι να ειστε ολοι καλα,και να εχετε καλές Γιορτές.

    Απλως για ενημέρωση,μόλις παρέλαβα τον DM 920 απο την DreamProperty.gmbh,τελικά

    αλλαχθηκε το motherboard,.Ο Δέκτης ειχε ακομη εγγυηση,πληρωσα μονο τα ταχυδρομικά

    7,90Ευρώ με ασφάλεια μαζί ,η τιμή.

    Φιλε panorama γεια σου! Μπορεις να μας πεις τι μοτερ ειναι αυτο στη φωτογραφια σου?

  • georgeflu αργησα να μπω και τωρα αισθάνομαι άσχημα που σε εβαλα σε κόπο. Το εβαλα το αρχειο και ολα τα καναλια ειναι οκ! Το σημαντικοτερο: μου δειξες τον τρόπο και εμαθα και κατι. Να εισαι καλα, χίλια ευχαριστώ!! Σου ειμαι υπόχρεος! 😉☺

  • Βασικα αυτο το μοτερ,ειναι μια ιδιωκατασκευη,,ενωση δυο USALS Moter,για να εχει την δυνατότητα,κινησης

    μεγάλου Κατότρου,τουλάχιστον ετσι,ισχυρίζεται αυτός πού το εκανε,εγω απλως το ειδα στο Φορουμ,και το εβαλα

    σαν Avatar.:laugh1:

  • Φίλε Αποστόλη,μένω στην Γερμανία,όποτε ειναι ευκολο για μένα,να το στείλω στα Κεντρικά της

    Dream Service GmbH,που εδρέυει στο 44536 Lünen Germany.Τώρα δεν γνωρίζω,ποιός έχει

    την απoκλειστική αντιπροσωπία στην Ελλάδα,εαν βέβαια μένεις στην Ελλάδα.Μπορείς όμως να

    ρωτήσεις και εδω στα κεντρικα της εταιρείας ,μια και εχουν και στα Αγγλικά service suport.

  • Γεια χαρα στην Ελληνικη παρέα,ευχομαι να ειστε ολοι καλα,και να εχετε καλές Γιορτές.

    Απλως για ενημέρωση,μόλις παρέλαβα τον DM 920 απο την DreamProperty.gmbh,τελικά

    αλλαχθηκε το motherboard,.Ο Δέκτης ειχε ακομη εγγυηση,πληρωσα μονο τα ταχυδρομικά

    7,90Ευρώ με ασφάλεια μαζί ,η τιμή.

    Τελικα οτι ειχε παρουσιασει κι το δικο μου στις πρωτες 20 μερες

  • καλημερα εκανα ενημερωση σε openpli 7.1 μετα ειδα οτι δεν επρεπε και εχει κολησει στο 99 δεν ανοιγει σωζετε η παω παλι απο την αρχη?> ευχαριστω

  • Καλησπερα κ χρονια πολλα !!!επεσε στα χερια μου ενας ''αρχαιος'' δεκτης edision pingulux...,k θελω να περασω το οpenpli 6.1,αλλα δεν το βρισκω πουθενα,υπαρχει καποιος να βοηθησει;;Ευχαριστω....

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!