Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,134 replies in this Thread which was already clicked 394,467 times. The last Post () by scorpionfighter.

  • καλησπέρα

    συγνώμη που άργησα

    ευχαριστώ που μπήκατε στον κόπο,εκανα μια δοκιμη στο spark

    sto CBC spor και εκει τρεμοπαίζει η εικονα και μετα κανα 2λεπτο κολλαει και μου γραφει eror

    δηλαδή τα ιδια οπως και στο enigma 2 καί με τα configuration του georgeflu

    { ενω παραληλα στον dreambox ολλα παιζουν μια χαρά)

    μου εμειναι η απορία γιατι τα συγγεκριμενα καναλια μόνο.

    άσε που με το ανοιξε κλείσε απο τις δικιμές δεν δουλευει πλέον

    η lan παρά μονο η wlan. δεν ξέρω τι επαθε .

    σας ευχαρστω

  • περιεργο...

    οταν λες ομως "μονο σε αυτα"? σε αλλα καναλια που κανουν χρηση emu, ειναι οκ?

    απο περιεργεια, το μεσημερι φευγοντας απο το σπιτι,αφησα τον pingulux στο arena, και τωρα που γυρισα σπιτι,ακομα παιζει κανονικα...

    δοκιμασε μια να φλασαρεις αυτο που εχω στο link πιο πανω, και περνα σε εκεινο τα αρχειακια που ανεβασα...

  • Ακριβως το ίδιο πρόβλημα με τον φίλο έχω και εγώ σε argus pingulux.Ενω παίζει όλα τα κανάλια κανονικά στα arena που είχε τα κύπελλα στις 1.9 δεν μπόρεσα να δω..η εικόνα τρωεει κολλήματα μέχρι που κολλάει ο δέκτης και χρειάζεται κλείσιμο άνοιγμα από το power button.περασμενο image έχω το opena tv 6.3.τα υπόλοιπα παίζουν χωρίς κανένα πρόβλημα όπως και τα digea και τα ert στις 39

  • ναι μονο στα αρενα και οταν ηταν στις 39 μοιρες

    και στο cbc στις 46 ενω το idman στις 46 μοιρες παιζει οκ.

    τωρα με το netzwerk καμμια ιδέα τι μπορει να έπαθε? μου γραφει lokales netzwerk nicht verbunden

    αλλαξα καλωδια τιποτα,διορθ,ωνετε ή οχι

  • 46 δεν εχω, αλλα τα αρενα... τα βλεπω κανονικα σε αυτον (pingulux) τον δεκτη, με το image και τα config πιο πανω...

    αν θελετε κανετε μια δοκιμη με αυτα ... και βλεπουμε

  • δεν μπόρεσα να βρω το image σου διαβασα ενα σωρο απο τα ποστ σου αλλα δεν τα κατάφερα

    δώσμου μια βοηθεια που ειναι ,

    θα είμαι ευγνώμων

  • το κατεβασα το εβαλα με τ δικα σου confg. αλλα μια απο τα ιδια.

    εδω σε καποιο ποστ μιλαει για το καναλι και παραπέμπει σε καποιον player 2 kαι οτι ελυσε τ προβλημα

    μηπως βγαζεις καποια ακρη εσυ?εγω δεν δεν καταφερα(αρχαριος)



    506288a.png

  • 1) οπως εγραψα και πιο πανω, δεν εχω 46Ε , οποτε και δεν ξερω τι γινεται με το cbc sport, αλλα αν εχεις και στα arena τα ιδια, να δουμε λιγο πιο προσεκτικα τις παραμετρους που εχει ενεργες το oscam...


    2) για να δω εστω τι λεει, βαλε ενα λινκ με το θεμα, γιατι εχεις απλα μια φωτο, που λεει να διαβασω το μηνυμα #55

  • καλημερα φιλε .μετα απο πολλα πειραματα,δεν καταφερα να το λυσω.

    τωρα ομως επαθα ζημια, εχω ενιγμα black hole που δεν δουλευει και ειμαι στο

    spark και δεν μπορω να ανοιξω το e2upgradeplugin γιατι δεν ανταποκρινεται το τηλεκοντρολ.

    μου γραφει no service και δεν αλλαζει κατι οποιο κουμπι και να πατησω. υπαρχει καποιος αλλος τροπος?

    να περασω το ενιγμα2 ? ι να δουλεψει το τηλεκοντρολ. εργοστασιακες εκανα μετα κουμπια που εχει επανω,

    αλλα παλι τα ιδια.

    συγνώμη αν κούρασα

  • αν εχεις web if, δες εαν ανταποκρινεται με τα κουμπια το virtual remote control.


    επισης... η αρχικη διαδικασια για να περασεις λογισμικο, λεει οτι

    βαζεις πανω το στικακι με το image που θες να περασεις

    βαζεις δεκτη στο ρευμα (η διακοπτη) πατωντας το ΟΚ

    μολις βγαλει τη σχετικη ενδειξη ο δεκτης, πατας δεξι βελακι και αρχειζει η διαδικασια...

  • Καλημέρα δοκίμασε το δικό μου plugin για spark με κινητό πιάτο. Είναι βέβαια από Amiko Alien 2, αλλά νομίζω ότι θα κάνεις δουλειά.
    Το CBC Sports που θες δουλεύει αβασάνιστα. Απλά τα κλειδιά μου τα διαβάζει μέσω constant.cw

    Και μία επισήμανση: Εδώ και 1, 1 1/2 χρόνο τα enigma 2 δεν συνεργάζονται καλά με τους Amiko προφανώς λόγω παλαιότητας δεκτών. Προσωπικά λειτουργώ spark κι όλα δουλεύουν ρολόι

  • φιλε φτανω με τα κουμπια του δεκτη μεχρι το σημειο να κανω upgrade

    αλλα δεν μπορω γιατι θελει το κοκκινο κουμπι πατημα ,που δεν εχω λογω

    τηλεκοντρολ.επισης δεν περνει ιντερνετ δεν αναγνωριζει το στικακι του

    wlan πλεον ουτε μεσω ethernet,.διαβαζω κατι για U-Boot στον δεκτη τι ακριβως κανει?

    η καποιν αλλο τροπο συνδεσης με λαπτοπ για να δωσω την εντολη.

    Τελικά έβαλα πάλι enigma2

  • φιλε fiestastyle και georgeflu τελικα μετα απο ωρες πολλες και πολυ ψαξιμο εβαλα spark

    και τα δικα σου plugin.επειδη ομως δεν το εχω δουλεψει εχω κανα δυο ερωτησεις

    πια προγραμματα χρειαζωμαι για διορθωμα κλειδιων και λιστα καναλιων ,δορυφορων

    γιατι καποιοι λειπουν,ειχεσ δικιο και τα αρενα ,και το cbs kai idman δουλευουν χωρις κολληματα

    σας ευχαριστω

  • αν δουλευεις oscam-emu, δε θελεις καποιο προγραμμα.


    αν δουλευεις με τα mcas... υπηρχε μια manual επιλογη, και ενας orton keyeditor, αλλα καλυτερα θα σου απαντησουν παιδια που το δουλευουν, μια και δεν ειναι λογισμικο που το πολυχρησιμοποιω...

  • Το 95% των κλειδιών τα δουλεύω με το mcas, Είναι ότι πιο άνετο και δουλεύεις όλες τις κατηγορίες, φυσικά και τα feed.

    Ορίστε κι ένα απλό προγραμματάκι που είχα εντοπίσει κάποια στιγμή.


    Εκεί είναι περασμένα όλα τα κλειδιά.


    Το plugin που ανέβασα και το mcas key μέσα ενημερωμένο


    Ανοίγεις το πρόγραμμα, βάζεις την ip του δέκτη και μετά κάνεις download τα κλειδιά από τον δέκτη


    Διορθώνεις, προσθέτεις, αφαιρείς και στο τέλος upload, αφού έχεις κλείσει από τον δέκτη το mcas plugin


    Στα bi*s όπου δεν βλέπεις να είναι κάτι σημειωμένο στην δεξιά στήλη πρόκειται για feed.


    Τα po*werv* αν τα αφήσεις 5-10 ενημερώνονται μόνα τους. Αλλιώς το κάνεις εσύ αν έχεις τα κλειδιά, μόνο να θυμάσαι ότι στο τέλος προσθέτεις δυο μηδενικά 00


    Αν υπάρχει απορία, τα λέμε πάλι

  • οκ. οταν κανεις download κλείνεις το mcas plugin η ανοιχτο... και για καναλια πχ στο ενιγμα2 ειναι το dreamboxedit, εδω με ποιο προγραμμα φτειαχνεις λιστες,τισ επεξεργάζεσαι και

    πως τα στελνεις στον αμικο.

  • Το download γίνεται και με ανοικτό και με κλειστό. Δεν έχει σημασία γιατί επικοινωνεί με τον δέκτη όχι με το plugin.


    Να προσθέσω μόνο κάτι σε αυτό που έγραψε ο medousa89 ότι τα κανάλια τα κάνεις εξαγωγή από τον δέκτη σε ένα usb το βάζεις στον υπολογιστή σου, τα επεξεργάζεσαι με το Sparkedit, αποθηκεύεις. Βγάζεις usb ξανά στον δέκτη και εισαγωγή. Μπορείς να κάνεις πολλά, προσωπικά έχω αλλάξει μέχρι και την σειρά των δορυφόρων.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!