Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 400,527 times. The last Post () by bigapple.

  • Καλημερα σε ολους!

    --------------

    Εχω μια περιεργη ερωτησουλα........για τους δυνατους.......

    -----------

    Δεν ειναι μονο skin δουλεια ,,ετσι λοιπον ρωταω.....

    ----------

    Αμα βαλω το sdgr8 και θελω να το κανω να μοιαζει λιγο με το Openspa περιβαλον....horizontal popups επιλογες κτλ...

    Γινεται αυτο? Eνδιαφερομαι πολυ!!!

    Αν ναι πως?

    Thanks!!!

    • Official Post

    Δεν χρειάζεται νά είσαι δυνατός εδώ αλλά λογικός

    Το ένα βάση pli το άλλο.....:scratch_one-s_head:

    Με τις αλλαγές στο enigma τι γίνεται? συμβαδίζουν αυτές του pli με το άλλο?

    Εγώ χωρίς να είμαι ειδικός λέω πως όχι, άρα το μόνο που θα καταφέρεις είναι να κρεμάσεις τον δέκτη:mosking:

  • Ευχαριστω πολυ Θοδωρε....Αποκλειεται να το εβρισκα μονος μου....Αν και ασχολουμε με τα καλουδια του Persian....

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Κατι τελευταιο Θοδωρε.....

    Η ενημερωση του Hiplayer για το Kodi για Νetflix((sdgr8)) ---εκτος απο το Kodi αφορα και σκετο το Netflix plugin? ((σε περιπτωση που το βαλω χειρωκινιτα το V3)) ?

  • Αφου αυτά τα αναφέρατε στο νήμα για το Netflix και σου ανάφερε ο Γιώργος ότι είναι κλειστού κώδικα και το διαχειρίζονται από το atv /open8 και επιπλέον είπε ότι την εγκατάσταση του ipk την έκανε χειροκίνητα.

    Αλλά υπάρχει και τρόπο όπως στον mio/plus/mini4k μέσα από το kodi το netflix , και αντιστοιχεί η διόρθωση για στο hiplayer

  • να αναφερω (επειδη δεν αναφερθηκε) , οτι στην προχθεσινη συζητηση που ειχαμε... μου εδωσαν εναν κωδικο netflix να κανω δοκιμη, και επαιζε με το plugin r3 στο SDG8 για πανω απο μιση ωρα, χωρις κανενα προβλημα...( πριν την ενημερωση του Hiplayer)

  • τωρα που το ειπες... ναι. ελευθερα δεν ειναι ολα τα καναλια (ισως καποια) , αλλα ναι, φαινεται να αλλαζουν κωδικοποιηση σε bulcrypt2

  • Δεν υπάρχει σύστημα Bulcrypt2, η Polaris για κάποιο λόγο επαναφέρει μετά από 7 χρόνια το παμπάλαιο caid 5581 του Bulcrypt που είχε καταργηθεί εντελώς αφήνοντας μόνο το 4ΑΕΕ. Οι converters που διαβάζουν το 5581 ως Bulcrypt2 (έμεινε από τότε και είναι λάθος) χρειάζονται αλλαγή για να μη μπερδεύεται ο κόσμος.

    Το ίδιο ισχύει και με το Verimatrix σύστημα που εδώ και χρόνια χρησιμοποιείται ακόμα και από την OSN όταν πουλήθηκε το Betacrypt και ακόμα αρκετοί converters αναφέρουν οποιοδήποτε Caid ξεκινά με 17 ως Betacrypt ενώ είναι λάθος.

  • να ρωτησω κατι παιδια. για το hbbtv εχω τον μιο4κ και ειναι συνδεδεμενος με τηλεοραση η οποια δεν ειναι smart μπορω να δω το menu του hbbtv η χρειαζομαι και κατι αλλο?

    να αναφερω πως τα καναλια τα ελληνικα τα πιανω απο κανονικη κεραια και οχι απο δορυφορικη

  • δεν χρειαζεσαι κατι αλλο...

    αν δεν εχεις απλα κατεβασμενο το hbbtv plugin το κατεβαζεις, και βλεπεις μεσα απο τον δεκτη το menu...

  • α οκ αν υπαρχει στα feeds ok. ευχαριστω!

  • οποτε σε sat8 που ειμαι υπαρχει ενω αν ειχα ακομη το sdg6 δεν θα το εβρισκα σωστα?

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!