Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 399,794 times. The last Post () by bigapple.

  • Πας με ftp μετά πας στο usr/bin μετά βλέπεις πως είναι ονομασμενο το "μαμισιο" μετά κανείς copy στο clipboard αυτήν τη ονομασία βασικό μετά το σβήνεις (καλό είναι να το κάνεις transfer στο desktop του ΠΣ) και μεταφέρεις το αρχείο που βρήκες το oscam που είναι bin αρχείο στο usr/bin. μετά το bin αυτό το μετονομαζεις με το όνομα του μαμισιου δηλαδή κανείς paste ολα αυτά για να συμφωνεί τo σκριπτ στο etc/initd με το bin.Aλλα τι το θες αφού το sdgr τα καλύπτει όλα για ολα.,..άσε που μπορεί να μην σου πέzει. Δοκίμασε το bin tou Mohamed αυτό που λέει solo4k του Mohamed με atributes 755

  • Δεν το τόλμησα στο SDG8, αλλά έβαλα το oscam_11.594-emu-r798_all.ipk του MOHAMED_OS στο openATV 6.4 και δούλεψε μια χαρά.

    Είναι απλό oscam, όχι oscam-emu, αλλά δεν είδα κάποια διαφορά στην απόδοση.

    Στα feeds του SDG8 & openATV6.4 γιατί δεν βάζουν την τελευταία έκδοση του oscam στις ενημερώσεις τους?

    octagon sf8008 4K combo

  • Νομίζω ότι στα feeds του sdgr8, τουλάχιστον, βάζουν κάθε φορά όποια έκδοση του oscam-emu κάνει κάτι αξιοσημείωτο, σε σχέση με κάποια προηγούμενη, για εμάς τους πολλούς χρήστες. Τα υπόλοιπα αφορούν κυρίως, έως αποκλειστικά, τους developers.

  • Εγώ αρχηγέ είπα τον λόγο, για να δώ αν έχει διαφορά στην απόδοση, αν δηλαδή είναι πιό γρήγορο σε ορισμένα κανάλια που αργούν λίγο να ανοίξουν, ή σε άλλα που κάνουν στιγμιαίες διακοπές στην αποκωδικοποίησή τους, αλλά όπως φαίνεται αυτά είναι θέματα του σερβιτόρου.

    octagon sf8008 4K combo

  • Αυτο είναι θέμα σερβιτόρου ακόμα και με cccam το ίδιο θα κάνει ... Τα υπόλοιπα είναι θέμα πατέντας για να ανοίξει κάτι που δεν άνοιγε και την αλλαγή πρέπει να την κάνει ο σερβιτόρος και όχι εσυ;)

  • υπαρχει καπου οδηγος για το πως μπορουμε να συνδεθουμε στον δεκτη μας ενω δεν ειμαστε συνδεδεμενοι στο ιδιο δικτυο?

  • με πιατο gibertini 1.25 μπορω να κατεβασω τα καναλια απο 52 ,5 η 57 ανατ Varzish Sport (Tajikistan Farsi) HD και 62 ανατ IRIB Varzesh στην Αθηνα;

    με κινιτο δεν εχω καταφερει κατι με inv black ultra.

  • Σύμφωνα με τα ιχνοδιαγράμματα από το flysat , όλη η Ελλάδα βρίσκεται εκτός των δεσμών (beams) στις οποίες ανήκουν τα κανάλια που λες.

    h**ps://www.flysat-beams.com/is39-beam.php

    h**ps://www.flysat-beams.com/alyah1-beam.php

    h**ps://www.flysat-beams.com/nss12-beam.php

  • Αν τιχον εχει δοκιμασει καπιος με αυτο το πιατο σε στατικη θεση οχι κινιτο απο 52,5 μεχρι 74,9 ανατ με καπιο αποτελεσμα στα est beam.

  • καταρχην τι θες να δεις απο εκει εχει καναλια ανευ ουσιας και σημασιας και σου επαναλαμβανω οτι όλη η Ελλάδα βρίσκεται εκτός των δεσμών (beams) οποτε δεν αξιζει ο κοπος να ασχοληθουμε,

  • καλησπερα,το εξης μου συμβαινει στον δεκτη μου τον τελευταιο μηνα(edision mio4k με sdg 8).αφου τον κλεισω το βραδυ και τον ανοιξω την επομενη μερα δεν ανοιγει κανενα καναλι σαν να μην φορτωνει αυτοματα το oscam-emu(την γραμμη) ξερουμε τι μπορει να ειναι? εντωμεταξυ με μπλε κουμπι softcams επανεκινηση softcam ερχεται στα ισα του και δεν ειναι κανενα τραγικο προβλημα απλα μου κανει εντυπωση...ενω ποιο παλια τον ανοιγα και επαιζαν ολα κανονικα χωρις ναν χρειαζετε να κανω επανεκινηση softcam

  • καλησπέρα.

    σε octagon sf8008 έχω openatv 6.3 και Oscam 1.20 svn 11569-798. δουλεύουν όλα μια χαρά.

    χρειάζεται να κάνω αναβάθμιση σε κάτι παραπάνω; χάνω κάτι με αυτά που έχω;

    επίσης κοιτώντας στην αναβάθμιση λογισμικού μου βγάζει νομίζω 52 ενημερώσεις (kernel κλπ). χρειάζεται να τις κάνω ή να τα αφήσω όπως έχουν;

    ευχαριστώ πολύ.

  • Μέρες τώρα βλέπω πως υπάρχει app κάτω στην οθόνη του κινητού (εικόνα 1), αλλά όταν πατάω για να το κατεβάσω μου εμφανίζει όχι το φόρουμ αλλά την εικόνα 2. Το έχει κατεβάσει κάποιος; Τώρα μπαίνω από browser στο κινητό.

  • https://en.satexpat.com/coverage/east/52.5/

    https://www.satbeams.com/satellites?norad=36032

    Για το φίλο που ζήτησε ενημέρωση για τους δορυφόρους αυτούς. μέχρι 60 Ε έχεις 14.5 db .Δοκιμασμενα με 2.1μ άπειρες φορές. Εάν ψάχνεις feeds με αθλήματα είναι δύσκολο να έχεις καλή απολαβή . Κρήτη και Κύπρο παίζουν καμπάνα αυτά που ψάχνεις

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!