Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,134 replies in this Thread which was already clicked 395,838 times. The last Post () by scorpionfighter.

  • Εχω 16 lnb σε τρια πιατα και δυο δεκτες ενας μονος με τεσερα ματια και ενα vu solo 2 με 4+4 δυο διακλαδοτες 4 σε 1.Πηρα ενα διακλαδοτη 8 σε 1 και θελω να κατεβαζω ταυτοχρωνος 16 δοριφωρους στον vu +.Πια ρυθμιση (advanced) πρεπει να κανω και ποσα καλοδια να κατεβενουν στο δεκτη .


    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  • οποια advanced ρυθμιση και αν βαλεις, δεν αρκει απο μονο του...

    αυτη τη στιγμη, κατεβαζεις απο μια 4αδα σε καθε tuner του solo2 ?(αυτο καταλαβα απο αυτο "με 4+4 δυο διακλαδοτες 4 σε 1")


    με το 8αρι θα βαλεις τα 8 , +4 στο αλλο tuner (με 2 καλωδια) θα εχεις 12. οποτε, η θα παρεις αλλο ενα 8αρι (η πιο απλη νομιζω λυση) ,

    η διαφορετικα, αναλογα με το τι τυπου ειναι το 8αρι και τι τα 4αρια που εχεις, + τι θα χρειαστεις ακομα για να γινει ο συνδιασμος...

  • 1. μηπως κανεις εχει ιδεα γιατι καποια συγκεκριμενα καναλια (ειδικα το βλεπω στα σλοβενικα π.χ pop planet kanal a και στο mrt1 ) στο γιουγκοσλαβικο πακετο total 16 east

    καποιες μερες ανοιγουν με σπασιματα στους σερβερ και καποιες αλλες μερες μαυρο τελειως ? καποιες φορες ειναι οκ σπανιως
    πως εξηγειται αυτο το ασπρο μαυρο ;

    η εξηγηση οτι τα παιρνουν απο κλειστους δεκτες σερβερ με αναμεταδοση οι σερβεραδες δεν με ικανοποιει ουτε καλυπτει

    τα αλλα καναλια του πακετου γιατι ειναι πολυ πιο σταθερα ; αλλη κρυπτογραφηση εχουν;

    δηλαδη αναρωτιεμαι αν κανουν οι τεχνικοι της united group forthnet nova καποια αντιμετρα εναλασομενα ισως;


    2.επισης βλεπω οτι σε σερβερ στα entitlements απο το οσκαμ εχει προστεθει το caid της cosmote 09be η καρτα υπαρχει δηλαδη αλλα σκοταδι ακομη επικρατει

    τι σημαινει αυτο πρακτικα ;


    3.αλλο παλι προβλημα ειναι οτι σε καποιους δεκτες μου το osn το αραβικο το ανοιγουν κανονικα σε καποιους αλλους παλι οχι (προφανως βαζοντας ιδια γραμμη ιδιο εμουλατορα ιδια config )

    υπαρχει καποιο θεμα με τα πακετα αυτου του τυπου που εμποδιζει καποιους δεκτες να συνεργαστουν με τη ροη του δορυφορικου σηματος;

    εχουν καποια ειδικη ρυθμιση ισως στο oscam που χρειαζεται;

    στο οσκαμ log ανοιγουν κανονικα τα βρισκει αλλα ο δεκτης δειχνει μαυρο

    Edited 6 times, last by lakipap ().

  • επειδή το βαλκανικό πακέτο που αναφέρεσαι, το δίνουν λίγοι και πριβέ, μήπως είναι σκόπιμο να απευθυνθείς στο σερβερά σου?

    άσπρο μαύρο πιθανώς παραπέμπει σε fake keys..

    λες ότι παίζουν τα άλλα κανάλια.

    αυτά που έχεις πρόβλημα (kanal a, mrt 1 κλπ) είναι στην 11387Η. σε αυτή τη συχνότητα, όταν έχεις μαύρο, παίζει έστω και 1?

    για το ελληνικό πακέτο που λές έχει απαντηθεί σχετικά πρόσφατα..

  • εστω και ενα απο αυτα παιζει αλλα στη χαση και φεξη , αλλες μερες παλι καλλιτερα συχνοτερα ομως χειροτερα

    ειναι πολλες γραμμες απο σερβερ διαφορετικους που το εχω παρατηρησει σε ολους να συμβαινει (οχι ασφαλως απο τζαμπα δημοσιες, δεν αναφερομαι σε τετοιες)

    fake keys στο total ειδικα υπαρχει καποια ρυθμιση που βοηθα η γενικως μιλαμε και αφηρημενα

    και η απαντηση για το ελληνικο ποια ειναι δηλαδη;

  • Για το Ελληνικό είναι ότι θέλουν extra αμοιβή συν ότι στην προσπάθεια να βάλουν περισσότερους transporter στην ίδια κάρτα κάψανε δύο κάρτες ....

    Για το άλλο θέμα είναι μάλλον η προσθήκη Skip CWs checksum test only for

  • παιδια, για να μην τα μπλεξω μεταξυ τους με πειραματισμους και μιλαμε αποσπασματικα, αλλα και να γραφουμε θετικα , δωστε αν εχετε την καλοσυνη την εκαστη συνταξη που περιγραφετε περιφραστικως και σε ποιο αρχειο παει

    1. για τοταλ 2. για κοσμοτε 3 .για osn

    Edited once, last by lakipap ().

  • γεια σας παιδια εχω να γραψω καιρο και ψαχνομαι. βλεπω εχουν γινει διαφορες αλλαγες. εαν μπορει καποιος να με καθοδηγησει τι γινεται με τους γειτονες. Εχω στειλει κανα 2 pm αλλα δεν μου απανταει κανεις. :(

  • ναι καταλαβα τι εννοεις. Αυτη την στιγμη βλεπω με z emu απλα επειδη ειναι λιγο ακριβουλη ελεγα μηπως υπαρχει κατι πιο φθηνο. Αμα δεν εινα για πολλους το σεβομαι.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!