Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 399,876 times. The last Post () by bigapple.

  • αν κατεβασεις χυμα τα picon, θα σου γεμισουν την flash του δεκτη (και ισως και να μην κανει εκκινηση λογω ανεπαρκειας χωρου).

    αν ηδη κατεβασες στον δεκτη, δες στο usr/share/enigma2/picon (και η παρτα απο εκει, η διεγραψε τα)


    το "κατασκευασα" picon που ειπες δεν καταλαβα. αν βρηκες απλα εικονιδια και τα μετονομασες, υπαρχει θεμα προβολης των χρωματων.

    μπορεις απλα να κατεβασεις απο τις ενοτητες με τα picon, αν θες "ξεκοκαλιζεις" αυτα που χρειαζεσαι και περνας μονο αυτα.

    αλλιως, χρειαζεσαι το προγραμμα png t ptf να τα κανεις convert.

    επισης... δεν ξερω εαν ισχυει και στο blackhole (δεν το χρησιμοποιω) , στο openpli, χρησιμοποιω αντι για το service reference απλα το ονομα του καναλιου (ολα μικρα,μονο αγγλικα, χωρις κενα).


    βαλε ενα στικακι, μεσα απο την "διαχειριση συσκευων" (δεν ξερω πως ακριβως το ονομαζει το blackhole) και κανε το διαμορφωση σε ext3 η ext4.

    μετα κανε το "mount" (η "προσαρτηση" στα Ελληνικα) ως /usb και reboot (αν και νομιζω θα το ζητησει μονο του).

    με προγραμμα ftp μπαινεις στο media/usb/ και φτιαχνεις εναν φακελο "picon" .

    αν εχεις κατεβασει/ετοιμασει αυτα που θελεις να περασεις... τα στελνεις (το dcc καθυστερει καπως, προσωπικα το κανω με filezilla).

    reboot και λογικα θα εισαι οκ...


    για το stream...

    η στα plugins, η καπου μεσα στο menu, πρεπει να εχει επιλογη "transcoding setup" (αν δεν εχει, δες μηπως υπαρχει για κατεβασμα.

    μονο απο εκει ενα σου επιτρεπει να αλλαξεις αναλυση...

  • για το stream...


    το πιο κατω ειναι απο sf8008 με satdreamgr (πιστευω το ιδιο θα πρεπει να εχεις κι εσυ καπου-οπου αναφεραμε) .

    αν αλλαξεις αυτο που δειχνει "360p" , νομιζω κανεις τη δουλεια σου


  • για το stream...


    το πιο κατω ειναι απο sf8008 με satdreamgr (πιστευω το ιδιο θα πρεπει να εχεις κι εσυ καπου-οπου αναφεραμε) .

    αν αλλαξεις αυτο που δειχνει "360p" , νομιζω κανεις τη δουλεια σου

    blackhole εχω αυτη την στιγμη. Να βαλω satdreamgr? είναι καλύτερο?

  • καλυτερο-χειροτερο... για εμενα δεν υπαρχει.


    θεμα συνηθειας ειναι και λιγο πολυ τι σε βολευει/χρησιμοποιεις απο προσθετα του καθε image.

    επισης... η blackhole εχει και το "χρισμα" απο τη μαμα vu+ ...

  • Καλημερα παιδια!

    Σιγα Σιγα πρεπει να ξεχασουμε το CS στα δικα μας. Το Γοβα θα αργησει λιγο να πεσει το ποτε ηδη ξεκινησε τις αλλαγες........

    Το ΓοΒα θα τα κανει ολα 3des οχι πολυ συντομα και κανενας δεν εχει λυση τωρα για αυτο

    Και ο Ποτες αλλαξε την λειτουγια αλλαγης κλειδιων ( TAG changes with every ecm )

    Αρα για παραδειγμα οσοι εχουν Ποτε στα 2 γνωστα Zcam** and smartcam**

    σιγα σιγα ξεχαστε τα..(( Παντως δουλευουν σκληρα πανω σε αυτο του Ποτε)

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------


    Οχι πμ'ς!!

  • Στον ποτε η αραβικη φαλαινα δεν καταλαβαινει τιτποτα, κολυμπαει χωρις κανενα προβλημα

    Edited once, last by alexgg776: Δεν ξέρω από ποια γαλανά βλεπεις .Αλλα στους διάσημους δεκτες Ικς δεν παίζουν τα σπορ 2/6 και κάποια αλλά κανάλια.συνολικα πρέπει να είναι 12 τα κανάλια που δεν παίζουν ().

  • Σολο δυο εχω, μαυρο σε 1,2,3,6 τα γεο και πολλα αλλα... απο αρχες Νοεμβρη θα προσλαβω διερμηνέα
    Το βραδυ φανταζομαι θα κλεισουν και τα αλλα με τα μπαλακια.

  • Καλημερα σε ολη την παρεα!γιατι εδω και καποιες μερες δε μου ανοιγει το canal+4κ?στις 13e?εγινε καποια αλλαγη?η ειναι θεμα σερβιτορου?

  • συμφωνα και με τις διεθνεις ενοτητες... ναι εχει γινει καποια αλλαγη απο τον παροχο, και το καναλι εχει γινει απο "δυσκολακι" εως και "αφαντο".

  • Icone iron plus 4k , η φαλαινα κολυμπαει μια χαρα , αλλο φαλαινα και αλλο γιαπαντα

    Μήπως ιπτβ; γτ εγώ δοκίμασα μόλις τώρα και είναι νεκρός στα της μπάλας 123 και τα λοιπά .Βγαλε ένα screen να το δούμε ότι είναι οκ.Ευχαριστω

    Edited once, last by .:T3O:.: Ένα ποστ σε ερώτηση από παλιά ().

  • καλησπερα ερωτηση ποιον δορυφορο να βαλω κεντρο αστρα 19.2 η hot bird βορεια ελλαδα με παρακετρη ληψη 16 , 9, 4.8 για καλυτερη ληψη για ολους τους δορυφορους ειδικα εχω προβλημα με 4.8 βγαζει στις γνωστες συχνοτητες λιγο σημα και με λιγο αερα δεν εχω σημα....... ευχαριστω

  • Καλημερα.για βορεια ελλαδα και εγω τον 9 θα σου προτεινα καθως εισαι ποιο κοντα στο κεντρο(23) και τα αλλα θα βγαινουν ποιο ευκολα(13.19.2) αλλα δεν αναφερεις σε τι πιατο???

    Edit:θα μπορουσες και τον 10 κεντρο να βγαζεις και κανα feed και θα σου ερθει και ο 9 μαζι αλλα εξαρτατε και απο το πιατο(αλλα συνηθως με 10 κεντρο θα βγαινει και ο 9 ευκολα μαζι).

    Edited once, last by takisxx ().

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!