Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 399,218 times. The last Post () by bigapple.

  • ποια ειναι η διαδρομη, για ποιους υποτιτλους???


    αν λες των καναλιων, δεν ειναι μεσα στο λογισμικο, ειναι πανω στο καναλι και η επιλογη εμφανιζεται με καποιο απο τα χρωματιστα κουμπια (δεν θυμαμαι ποιο ) στον pingulux. στους αλλους enigma το κιτρινο...

  • Καλησπερα. Υπαρχει καποια καλη iptv υπηρεσια για καναλια ελληνικα και ευρωπαικα?? Ψαχνω κατι αποκλειστικα μεσω internet ( εχω 100αρα συνδεση ), δεν θελω να μπλεχτω με εξτρα συσκευες κλπ.

  • μαλλον σε λαθος σελιδα ψαχνεις ομως...

    Ειδα είχε κάποια threads σχετικά με iptv για αυτό ρώτησα μήπως υπάρχει κάποια πρόταση από τα μέλη της ελληνικής κοινότητας εδώ. Είναι απαγορευμένο το θέμα?

  • απαγορευμενο δεν ειναι το iptv, η το πως να το περασεις (το τεχνικο ας πουμε θεμα)


    αλλα προτασεις/αγοραπωλησιες κλπ... ναι, ειναι αλλο θεμα και καλο ειναι να το αποφευγουμε...

  • στυγμιοτυπο απο kodi?


    takisxx αν δεν εκανες upgrade, κανε τωρα, θα ερθει το 18.9

    αν προλαβες και εκανες, απεγκατασταση/εγκατασταση ξανα το kodi απο το feed του image...

    Γιωργο εκανα σημερα το upgrade και ηρθε και το Kodi.παιζουν ολα αψογα ευχαριστω!

  • γιωργο ενω εχω αλλαξει dns στο router ο δεκτης γιατι δεν το παιρνει? το αλλαζω απο το δικτυο αλλα παλι δεν στο kodi εμφανιζει πρωτευον δευτερευον ιδιο

    Edited once, last by xristos1 ().

  • ο δεκτης βλεπει μονο το router ως gateway και dns συνηθωςπαλι το router (και οχι τον dns του παροχου).

    μεσα απο τον δεκτη θα πρεπει να τον αλλαξεις, αλλα για το kodi που ειναι λογισμικο ,μεσα στο λογισμικο, δεν ξερω αν θα το κρατησει...

  • 1) το οτι παιζει το kodi, δεν σημαινει οτι αυτο θα ειναι οπως σε ενα pc η σε καποια αλλου ειδους συσκευη... υπαρχουν περιορισμοι και software και hardware


    2) για το pvr, νομιζω χρειαζεται να εγκαταστησεις εξτρα πακετο pvr, αλλα επειδη στο αποθετηριο βλεπω αρκετα (και οπως ξαναειπα δεν ειμαι και διαβασμενος με το kodi) τι/ποιο ακριβως pvr δεν παιζει?



    δοκιμασε με αυτο


    Code
    opkg install kodi-addon-pvr-vuplus

    και αν δεν , δωσε και αυτο

    Code
    install pvr client


    και επειδη παντα με αυτα δεν ειμαστε σιγουροι οτι ολα θα πανε καλα, η ριξε ενα test image σε αλλο slot και κανε τη δοκιμη, η παρε πρωτα ενα backup να υπαρχει...

  • αυτο δεν ειναι pvr , αυτο ειναι το λεγομενο stalker portal...


    δυστυχως ομως, δεν εχω ασχοληθει να δω αν και πως δουλευει...

    οποτε, αν καποιος το δοκιμασε...


    εχω την εντυπωση ομως οτι και αυτο καπως πρεπει να το περασεις/ενεργοποιησεις...

  • καλησπέρα στην παρέα

    σκέφτομαι να αγοράσω τον octagon sx88 4k uhd

    εχω τον vu+zero

    μπορείται να μου πείτε τι έχει παραπάνω ο octagon απο το vu+εκτος απο το 4κ?

    Yπ¨όψιν στον zero έχω ολα τα plugin για iptv,όπως e2player,x-streamity,kodilite κλπ.και δουλεύουν όλα με image satdreamgr8

    ο octagon έχει υποστήριξη σε oscam και freeserver plugin?

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  • o sx88 ειναι linux, αλλα οχι enigma2 (ειναι κλειστου τυπου), οποτε ξεχνας SDG, openatv openpli κλπ


    oscam υποστηριζει (αλλα δικη του version, τυπου gx) .

    εχει και καποιες εσωτερικες εφαρμογες, youtube,stalker,netflix,xtream weather και αλλα (δεν ξερω εαν και πως δουλευουν) ,

    δεν μπορεις ομως να περασεις κατι εξτρα (freeserver,kodilite,e2player κλπ).


    οποτε καταλαβαινεις, οτι πας σε καποιον εντελως διαφορετικο δεκτη.


    αν τωρα καπου μπερδευτηκες, ο sf8008 της octagon ειναι παρομοιος με τον vu+ zero...

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!