Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,134 replies in this Thread which was already clicked 394,398 times. The last Post () by scorpionfighter.

  • Καλημέρα,

    έτυχε κανείς να δοκιμάσει λήψη των DVB S2X στις 33 ανατολικά; Πρόκειται για 3 γαλλικά κανάλια τα οποία με τον V7S2X που παρέλαβα σήμερα δε μπορώ να τα κατεβάσω με τίποτα. Τα βουλγάρικα multistream μια χαρά κατεβαίνουν κα με καλό σήμα.

  • Γράψε τη συχνότητα, έτσι θα ξέρουμε ακριβώς τι να ψάξουμε ώστε να το "δούμε".


    Για την οικονομία του χρόνου όμως κι αν λες για τα 3 ελβετικά στην 12597 V,

    έχω να σου πω οτι στο πιάτο μου που βρίσκεται σε ταράτσα της Αθήνας

    "έρχονται" μια χαρά. :)


    Liverpool.png


    YOU'LL NEVER WALK ALONE


  • Σ ευχαριστώ για την απάντηση. Σε αυτά τα 3 αναφέρομαι! Απαιτεί κάτι ιδιαίτερο η λήψη dvb s2x ή αρκεί συμβατός δέκτης; και με blind scan δε μου τα κατεβάζει σε πιάτο 1μ παρακεντρα με κέντρο τις 42 ανατολικά.


    EDIT

    Έβαλα κέντρο τις 33 και κατεβαίνουν κανονικά!

    Edited once, last by dvbgr ().

  • ΕΡΩΤΗΜΑ ΓΙΑ PLUGIN free server v.7.2.3 ,something strange happens to osmio4k plus with image satdreamgr 8 updates to 40 sec and downloads 6 lines .....

    with openatv 6.4 and pure2 6.5 does 3 min and only drops 1 line, why is this happening ????

    Το έχω στείλει το ερώτημα κ στους ειδικούς του πλάγκιν,γιαυτό είναι στα αγγλικά.

  • καλησπέρα στην παρέα.

    Υπάρχει περίπτωση να δίνει η νοβα και η κοσμοτε μοντουλακια CI για να βλέπουμε χωρίς αποκωδικοποιητή;


    Στις ιστοσελίδες τους δεν βρήκα κάποια πληροφορία, πάει να πει ότι δεν δίνουν...το ίδιο θέμα είχα με ένα άλλο ξένο πακέτο, μίλησα μαζί τους και τελικά μου έδωσαν ένα μοντουλακι CI+.


    Με φιλικούς χαιρετισμούς

  • καλησπέρα και Χριστός ανέστη.


    Θα θελα να μάθω εάν πέρασε κάποιος σε σμαρτ τβ τα epg σε ssiptv; Εάν ναι τι πρέπει να βάλω στο αρχείο που είναι οι γραμμές;Μήπως έχει κάποιος να μου δώσει ένα παράδειγμα με epg και με την σελιδα που κατεβάζει τις πληροφορίες του epg;

  • Σε ευχαριστώ φίλε


    Το είδα αυτό άλλα δεν μπορούσα να το βάλω σωστά στο αρχείο.καταρχας δεν κατάλαβα ακριβώς τι θέλει να πει με αυτό...


    Σωστά το βάζω ετσι πχ;

    #EXTM3U x-tvg-url="εδώ το λινκ από κατω

    Code
    https://github.com/GreekTVApp/epg-greece-cyprus/releases/download/EPG/epg.xml.gz

    #EXTINF:-1εδω η γραμμή καναλιού

    Edited 2 times, last by tolli1986 ().

  • Καλησπέρα κ Χρόνια πολλά

    Προσπαθώ να περάσω το ipk του SufShark VPN manager 1.0.3 σε osmio plus με satdreamgr 8 image κ δεν γίνεται τίποτε.

    Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

  • καλημέρα σε μια εγκατάσταση με 10αρι diseq κατεβαίνει ένα καλώδιο από την ταράτσα στον δέκτη.θελω να βάλω έναν επιπλέον δέκτη δίπλα στον ήδη υπάρχον αλλά να μην λειτουργούν ταυτόχρονα δεν με ενδιαφέρει αυτό.οταν δλδ δουλεύει ο ένας να είναι κλειστός ο άλλος.κανεις από τους δύο δέκτες όμως δεν έχει πίσω την έξοδο loop.κανω δουλειά με τέτοιο connector?

    70348adeed19ac9089268cdb.jpg

    Edited once, last by Larpo ().

  • αυτα οπου τα δοκιμασα... νουμερα μου εκαναν.


    παρε ενα splitter 1/2 αλλα να λεει πανω και στις 2 εξοδους "power pass" και αν γραφει πανω συχνοτητες, να παει εως 2150+

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!