Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,134 replies in this Thread which was already clicked 394,556 times. The last Post () by scorpionfighter.

  • ναι... μια χαρα ειναι...


    απλως εχεις και κατα νου, οτι πολλοι δεκτες και στο stand by στελνουν ταση, οποτε ισως χρειαστει τον ανενεργο να τον εχεις deep standby, η κλειστο απο διακοπτη ρευματος.

  • Εγω εχω τετραπλο και διακοπτες-σουκο μπριζες ρευματος με τηλεκοντρολ ---ο ενας on ολοι οι αλλοι εκτος ρευματος

    Χρονια τωρα παει τελεια αυτο !

  • Χαιρετώ την ομάδα. Υπάρχει κάτι για να βλέπω τα ελεύθερα ελληνικά κανάλια από vu zero χωρίς της χρήση δορυφορικής, πιο πολύ το star για τα παιδικά;

  • Να ρωτήσω και εγώ κάτι

    Έχω σε μια εγκατάσταση 12 πρίζες sat- tv τις legend που τα καλώδια από την κάθε πρίζα καταλήγουν κάπου μαζί

    Και θέλω να στοχεύσω 1 δορυφόρο και την επίγεια ψηφιακή

    Αν πάρω αυτόν το πολυδιακοπτη θα δουλεύει;

    https://www.satking.de/sat--co…ltischalter-ms-5/12-piu-5

  • σχετικα με το star... ναι παιζει μεσα απο το greekstream tv , αλλα πολλες φορες το προγραμμα δεν μεταδιδεται απο το web, λογω δικαιωματων...


    σχετικα με τον πολυδιακοπτη, αν εχεις 12 ανεξαρτητα καλωδια μαζεμενα απο τις πριζες, τοτε οποιοσδηποτε διακοπτης 5 in/12 out σου κανει δουλεια.

    θα χρειαστεις lnb τυπου quattro (οχι quad).


    1) καποια multiswitch εχουν και ενισχυτη στο in της κεραιας, καποια οχι (αναλογα απο αυτο που θα παρεις, βαζεις η οχι)

    2) δεν ξερω αν η διαφορα στο κοστος ειναι μεγαλη, μηπως να βαλεις εναν πολυδιακοπτη 9 in/12 out , να εχεις επιλογη να βαλεις και δευτερο δορυφορο...

  • Ωραία. Ευχαριστώ πολύ. Θα τα περάσω με ένα αρχείο .txt στην smart tv και λογικά θα παίξουν. Αλλά στο δέκτη vu zero 2016 open pli πώς γίνεται ;

    αν δεν σου παιξουν τα καναλια με την παραπανω λιστα , δοκιμασε σε αυτη τη μορφη : https://raw.githubusercontent.…/master/Greekstreamtv.m3u


    για τον vu zero ριξε σε οποια λιστα εχεις το παρακατω


    #SERVICE 1:0:1:1:0:0:0:0:0:0:http%3a//livestar.siliconweb.com/media/star1/star1.m3u:STAR HD

    #DESCRIPTION STAR HD

    Edited 2 times, last by jserv ().

  • σχετικα με τον πολυδιακοπτη, αν εχεις 12 ανεξαρτητα καλωδια μαζεμενα απο τις πριζες, τοτε οποιοσδηποτε διακοπτης 5 in/12 out σου κανει δουλεια.

    θα χρειαστεις lnb τυπου quattro (οχι quad).


    1) καποια multiswitch εχουν και ενισχυτη στο in της κεραιας, καποια οχι (αναλογα απο αυτο που θα παρεις, βαζεις η οχι)

    2) δεν ξερω αν η διαφορα στο κοστος ειναι μεγαλη, μηπως να βαλεις εναν πολυδιακοπτη 9 in/12 out , να εχεις επιλογη να βαλεις και δευτερο δορυφορο...

    ευχαριστώ για την απάντηση και την επισήμανση για το lnb γιατί θα έπαιρνα quad

  • Στη smart tv lg παίζουν μια χαρά . Όσο αφορά το δέκτη vu zero το περνούσα στη λίστα των καναλιών με script μέσω putty.

    ισως με το xstreamity plugin να κανεις δουλεια, προσωπικα δεν ξερω καποιον αλλο τροπο. αν θυμαμαι καλα σου εδινε και τη δυνατοτητα να φορτωσεις m3u list απλα εχω καιρο που το αφαιρεσα απο τον δεκτη(vu zero εχω κι εγω) γιατι το θεωρησα 'υπευθηνο' για κατι προβληματακια που ειχα σε sdgr8

  • Μια ερώτηση και από μένα.

    δορυφορικό πιάτο με κατεστραμμένο lnb quattro τα 4 καλώδια του οποίου συνδέονται με πολυδιακόπτη TRIAX TMS 5X12P.

    Αυτή τη περίοδο δε βλέπει κανένας δορυφορικά στην οικοδομή.

    Τι lnb (single, twin ή quattro?) χρειάζεται να βάλω καινούριο για να βλέπω ένα μόνο δορυφόρο και ΜΟΝΟ οριζόντιες συχνότητες αυτού?

    ευχαριστώ!!!

    Edited once, last by japost ().

  • απο τον διακοπτη ομως βλεπουν επιγεια??? ( κι εσυ μαζι)



    υπαρχει η πιθανοτητα να βαλεις ενα single, και να συνδεσεις μονο το καλωδιο που καταληγει στη μπαντα που θελεις (οχι ολη την οριζοντια... αλλα μονο την πανω η μονο την κατω οριζοντια).

    για να γινει πιο σωστα ομως...

    η θα βαλεις παλι quattro και θα εχει πληρη λειτουργεια το multiswitch,

    η θα βαλεις ενα single, και θα βγαλεις το καλωδιο σου απο το multiswitch και θα το στειλεις στο lnb/πιατο...

  • καλησπέρα

    2 ερωτ΄σεις

    1,osmio plus 4k με satdreamgr 8 κoλλάει στην εικόνα του ΖΕΥΣ κ δεν μπουτάρει βάζοντας το plugin freeserver 7.2.6.Mπορεί κάποιος να το φτιάξει?

    2,το plugin surfsharkvpn 1.0.3 δεν εγκαθίσταται στον δέκτη ,ΓΙΑΤΙ????

  • 1) μονο ο δημιουργος του plugin

    2) δυστυχως δεν εχουμε καποια μαντικη ικανοτητα να ξερουμε το γιατι χωρις καποιο στοιχειο...

    οταν το κανεις εγκατασταση, λογικα σου βγαζει καποιο σφαλμα. τι λεει αυτο το σφαλμα? μια υποθεση που μπορω να κανω, ειναι οτι πιθανον το plugin δεν ειναι καταλληλο για O.E 3.0 ZEUS. δοκιμασε σε 6 η βαλε αλλο image.

  • 1)Mε το plugin freeserver κατεβάζω free γραμμές cccam kai iptv που παίζουν αρκετά καλά (απάντηση για τον κόμη)

    2)οταν το κάνω εγκ/ση δεν βγάζει κανένα σφάλμα,απλα λέει εγκ/ση plugin 0.

    σε satdreamgr 8,open atv 6.4 και pure2.

    Ερώτηση ΓΙΑ georgeflu το satdreamgr 8 ειναι Ο.Ε 3,0?????????

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!