Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,130 replies in this Thread which was already clicked 390,570 times. The last Post () by senos.

  • μετα την σημερινη αναβαθμιση σε δεκτη osnino plus και image satdreamgr8 γιατι μου βγαζει το εξης μηνυμα??. απεγκατεστησα το e2iplayer ετσι για να δω ποιο απο τα δυο φταιει, αλλα μετα απο αυτο μου γραφει μηνυμα μονο για το GreekStreamTV

  • Με το ίδιο που είχα πριν από την χθεσινή μεγάλη ενημέρωση.

    Δεν θυμάμαι το ακριβές όνομά του, όταν το κατέβασα περίπου ένα χρόνο πριν, οπότε εγκατέστησα αρχικά το image.

    Πηγαίνοντας ανάποδα, δηλ. ψάχνοντας δήθεν να απεγκαταστήσω κάποιο extension, εκείνο που βρίσκω πιο συναφές είναι το hbbtv-webkit.

  • Καλησπερα σας!

    Eχω τον dreambox 920 tuner DVB-S2X , κεραια 90αρα στον eutelsat 3 για την digea, απο την κεραια παιρνω 2 καλωδια στη θεση in ενα καλωδιο στο καθε lnb με diseqc, δυστυχως οταν κανω εγγραφη και εναλλαγη σε αλλο καναλι δεν εχω σημα ολα μαυρα δεν ξερω τι λαθος κανω, μηπως υπαρχει καποιος οδηγος στην συνδεσμολογια των LNB?

  • επειδη εγω αρχικα δεν εχω καταλλαβει την εγκατασταση σου... κεραια 90 στον 3Ε , 2 καλωδια /diseq στο καθε lnb ? (αρα 2 lnb, το αλλο που...?)


    ο δεκτης εχει 2 tuner? αν οχι... τοτε οταν γραφεις ενα καναλι, μπορεις μονο να παρακολουθεις ενα αλλο απο την ιδια συχνοτητα στον ιδιο δορυφορο. αν δε δουλευει ουτε αυτο... μετα θεμα driver.


    αν ο δεκτης εχει 2 tuner (η ενα dual) τοτε χρειαζεσαι twin lnb (αν οι εγγραφες σου ειναι συγγεκριμενα απο ενα δορυφορο, τοτε και ενα φτανει)

  • Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους, πρώτα ο Χριστός με υγεία.

    Βλέπετε κανονικά ή κάτι άλλαξε πάλι;

    Έχω μαύρο στο ΙΔχ στον 0.8W...

  • Ο δεκτις ειναι dreambox 920 2xdvb s2x multistream tuner dual

    Bild 1 - Dreambox DM920 UHD 4K 2x DVB-S2X Multistream Dual Tuner E2 Linux PVR Receiver

    ok ο δεκτης ειναι 2dvbsx2 , η εγκατασταση δε μου απαντησες πως ειναι...

    κατεβαζεις 2 ανεξαρτητα καλωδια απο πανω?

  • Μια ερώτηση σχετικά με το hbbtv μέσω δορυφορικού δέκτη, μιας και η τηλεόρασή μου είναι παλιά και δεν το υποστηρίζει σε επίγεια λήψη.

    Υπάρχει η δυνατότητα, βλέποντας ένα βίντεο από hbbtv, να το προχωρήσει κανείς γρήγορα παρακάτω (fast forward) ή αντίστοιχα προς τα πίσω, όπως αυτό μπορεί να γίνει σε laptop;

    Έχω δύο δέκτες, edision mio+ 4K και octagon sf8008 με sdgr8. Έχω δοκιμάσει με όλα τα πλήκτρα των τηλεχειριστηρίων, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

    Είναι θέμα δέκτη, image, extension ή απλά δεν γίνεται;

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!