Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 401,717 times. The last Post () by bigapple.

  • Από όσα γράφεις στην τελευταία γραμμή της απάντησής σου, να ελπίζουμε ότι θα μπορέσει να δουλέψει το πρόσθετο της υβριδικής και στην περίπτωση του MEGA, όπου δεν υπάρχει εικόνα;

  • ναι... ελπιδα παντα υπαρχει :smiling face:

    για τους προνομιουχους που εχουν edision 4K με sdg10 ... υπαρχουν τα εν λογω αποδεικτικα στοιχεια... :shushing face: :shushing face: :shushing face:


    το προβλημα ειναι οτι για να τροποποιηθει και για αλλους δεκτες, εχει μια σχετικη φασαρια ...

  • ειχα γραψει το παρακατω μηνυμα χθες, αλλα για καποιον λογο δεν υπαρχει (δεν πειραζει, το ξαναγραφω)


    στο τελευταιο sdg10 ,αφαιρεις το hbbtv-webkit και κανεις εγκατασταση το openhbbtv .


    δεν "ακουει" στο "exit" , εξοδο κανει με "menu" .

  • Καλησπέρα να ρωτήσω και κάτι ακόμη άσχετο εγώ? 🙂

    Θυμάμαι στο openPLI 8 κάτω στο info bar σου έδειχνε και το bitrate του καναλιού.

    Video and audio.

    Τώρα όμως και στο SDGR8 και στο OPENATV 6.4 δεν το βρίσκω πουθενά. Ως ρύθμιση δηλαδή για να φανεί στο info bar. Έχω βρει ένα plug-in που και καλά σου δείχνει το bitrate αλλά στο δείχνει σαν πληροφορία όταν το πατάς ο ίδιος στη μέση της οθόνης.

    Καμία ιδέα?

  • αν κατεβασες το bitrate plugin, μπαινεις μεσα σε αυτο, το αλλαζεις επιλογη εμφανισης σε "μπαρα πληροφοριων" , και μετα παιζεις με τις συντεταγμενες XYZ για να το πας στη θεση που θελεις

    (πχ εγω το εχω παει κατω δεξια, πανω απο την infobar)


  • Ωραίος θα το παλέψω, ευχαριστώ πολύ :)

    ΥΓ. Ta streams ert HD 1 2 3 Δεν παίζουν.

    Μάλλον κάτι άλλαξαν οι κολλητοι του Κούλη 😜


    Edit: το μόνταρα επιτυχώς, να σαι καλά.

  • Έχει κάνει κάποιος διαδικτυακή ενημέρωση στο openatv από εχθές?

    Στον octagon μου μετά την αναβάθμιση εξαφανίστηκαν όλα τα 4 διαφορετικά enigma2

    μέσα από το μενού επιλογής πολλαπλής εκκίνησης (άδεια η λίστα) και η μόνη λύση για να αλλάξω enigma

    είναι να επιλέξω το μενου αποκατάστασης και μετά από εκεί μέσα πηγαίνω σε όποιο enigma θέλω.

    Δοκίμασα και καθαρή εγκατάσταση της τελευταίας έκδοσης (4/4/2022) του openatv στην ίδια θέση,

    αλλά και πάλι το ίδιο πρόβλημα.

    octagon sf8008 4K combo

  • cris207 κατα διαστηματα βλεπω στο car.gr σκανε για πουλημα κάτι τερατάκια 2μ και το τελευταιο που ειδα ηταν αυτο.


    Sat Master


    Εχω κανει εγκατασταση τετοιο πιάτο αν και παλιο ειναι βαρεου τυπου και καλης ποιοτητας καταστασκευης για περιοχη βορειας Ελλαδας κάνει τωρα στα ποιο νότια εχω διαβάσει διαφορα περιεργα για 2.40 Κρητη και κατι 3μ Ροδο οποτε δεν εχω αποψη.

  • Καλησπέρα στην ομαδα.

    Μία μικρή βοήθεια θέλω.

    Υπάρχει κάποιο πρόσθετο το οποίο να με αφήνει να φορμάρω την SD card σε όσα partition θέλω και στο μέγεθος που θέλω?

    Αυτό που θέλω να κάνω είναι να κάνω τρία διαφορετικά mount στο media/hdd στα τρία διαφορετικά image διότι κάνω διάφορες δοκιμές με διάφορα πρόσθετα και μου τα μπερδεύει στην κάρτα... πχ οταν όταν βάζω kodi μου τα γραμμάει ολα.

    Θέλω το κάθε image να είναι clean και να βλέπει και έχει το συγκεκριμένο δικό του partition.

    (Δοκίμασα μέσω του recovery μενού Αλλά επιλέγει μόνο του μεγέθη και τα κάνει όπως θέλει)

    Octagon sf8008.

    Sdgr8

    OpenATV 6.4


    Ευχαριστώ.

  • Το πιάτο είναι το channel master πολύ καλό είναι 1,80×2,00 offset!!

    Αρκετά χρήματα το ζητάει 🙁 ρώτησα...

    Astra 2E&2F Μακεδονία βγαίνει για 24 ωρη λήψη πάντα με 2,20-2,30 από αυτά που έχω διαβάσει από άλλος,εγώ δεν έχω δεί!!

    Πλέον μεγάλα κάτοπτρα πολύ δύσκολα να βρείς,και αυτά που θα βρείς πανάκριβα!!!!μόνο κάνα μεταχειρισμένο!

    Η τηλεόραση αλλάζει, δες cosmote tv OTT,EON TV

    Όλα μέσω ίντερνετ,το δορυφορικό.....😐

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!