Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 398,536 times. The last Post () by bigapple.

  • Σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση... ο 1,9 τι εχει γιατι βλεπω λιγο στο liveonsat γενικα και εχει ελαχιστα πραγματα

    Δειχνει σχεδόν τα πάντα !!!! Μάλλον δεν έχεις δει καλά ή ο σερβιτόρος σου δεν ξέρει να σερβιρει.


    Edit: κατέβασε, ορισε δορυφόρος και δες στην εφαρμογή SportEventz τι δείχνει και που.

    Είναι περίπου 90-95% ακριβής.

  • Λαγουδάκι με ενα μέτριο σερβιτόρο ανοίγουν ολα τα κανάλια απο 1.9Ε

    Εχει καμια 20 αρια κανάλια εκκλησιαστικου ενδιαφέροντος. άλλα τόσα Μουσικά κανάλια

    Απο αθλητικά καλύπτει σχεδον όλες τις απαιτήσεις απο ολα τα πρωταθληματα με 15 αθλητικα κανάλια

    Γενικά καλύπτει τις ανάγκες για ένα zapping, με μια λεπτομέρια όμως έχει αρκετά κανάλια που ειναι σε h265

    δεν γνωρίζω αν υποστιρίζει ο δέκτης σου, Μπορεις ταυτοχρονη λήψη 3.1Ε με 1.9Ε ο 1.9Ε ειναι απο τους ποιο δυνατους

    δορυφορους στο σήμα αλλα σε λίγους μήνες DIGEA θα φύγει απο 3.1Ε


    Μετα ειναι 0.8w αρκετά ενδιαφέρον δορυφορος με αρκετά καλά κανάλια και επίσης HISTORY και BBC EARTH με ελληνικους υπότιτλους απο εκεί.Και τέλος έμειναν 13Ε και 9Ε. Απο 13Ε μόνο πολωνους ανοιγει αν βάλεις κανένα καλο σερβιτόρο ανοιγουν ESP GREEKS και τα γαλλικα.

    9Ε δεν έχει κάτι ενδιαφέρον μονο αν βάλεις κανενα spesial σερβιτορο και σου ανοιγει τo πακέτο DISCOVERY με ελληνικους υποτιτλους το πακέτο απο Μεξικο Visat και τον ΑΝΤ1 europe με key

  • Ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες. Εχω μεινει λιγα χρονια πισω.
    Ειμαι με ενα vu solo 2 που ειχα αγορασει κανενα 300 αρι το 2011 αν θυμαμαι καλα.
    Δεν νομιζω να παιζει h265 στα δορυφορικα. Ισως χρειαστω νεο δεκτη.
    Εαν βαλω σε ενα πιατο 0.8 και 1,9 τα lnb πως πρεπει να μπουνε?
    Εννοω αν θυμαμαι καλα για 13 και 19 μπαινει το ενα lnb διπλα.
    Σε αυτη την περιπτωση υπαρχει πολυ μικρη αποκληση στις μοιρες των δορυφορων.
    Φανταζομαι παλι κολλητα πρεπει να μπουν.

  • Στην περίπτωση σου καλό θα ήταν να βάλεις slim lnb καθώς 1,9 και 0.8 δεν έχουν καν 3 μοίρες διαφορά και το πιάτο σου είναι μικρό .

    Edited once, last by dr_virus ().

  • Kαταρχην ο vu solo 2 ειναι ενα αξιοπρεπες μηχάνημα το μόνο του κακό ειναι δεν έχει H265 κατεβάζει και multistream αλλα στην Ελλαδα τα μοναδικα

    αξιοπρεπες multistream ειναι στις 9Ε που τα κατεβάζουν μονο λιγοι απο Δυτικη Ελλαδα.(ΙTALY STREAM) και 5w αλλα εκει εχουμε αστάθεια στο σήμα.

    Βεβαια για την δουλειά που το θές μικρό το κακό γιατι ακομά δεν ειναι ιδιαιτερα διεδομένο δορυφορικά

    αλλα το μέλλον πάει προς τα εκεί.

    Σε εγκαταστάσεις που έχω κάνει 1.9Ε και 0.8W ειναι μικρή η διαφορά αλλα έβαζα κέντρο 3.1Ε με 1.9Ε και έτσι υπήρχε κενό για να βάλω τον 0.8W

    προσωπικά με πεδιόμετρο το κατάφερα αρκετες φορές για να αποφυγω την λυση του slim lnb.(Υποψην ο 0.8W θέλει μεγαλύτερη στροφή απο τα συνιθισμένα)

  • Τελος θα ηθελα να αναφέρω σαν ιδέα τους προγραμματιστες του φόρουμ ας κάνει κάποιος μια παρουσιασει του NCAM για πολλους τζαμπατζίδες ειναι

    μια καλή λύση και έχει καλη υποστηρίξη με ανανέωσει συχνά free server και keys. Mέχρι και τα AFN απο 9Ε ανοίγουν

  • lagos911 Με δεδομένο ότι γράφεις ότι το πιάτο σου είναι 1.20 με λίγο μπέδεμα άμα βάλεις τον 0.8 κέντρο και μετά άμα Απλά βαλεις εντελώς κολλητά τον 1.9 και παίξεις λίγο με τις γωνίες πιστεύω δεν θα έχεις θέμα και με δύο κανονικά lnb. Αλλιώς αγοράζεις μία Slim. Εγώ το κατάφερα με αυτή την διάταξη με δύο κανονικά χοντρά LNB της κακιας ώρας σε πιάτο 1.10. Με λίγη μονωτική για να στερεωθούν στη σωστή γωνιά και δεν χάνω σχεδόν καμία συχνότητα (ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑ, όλο χειροκίνητο, και απλά με ένα κινητό κάτω σε βιντεοκλήση με το άλλο που έβλεπε την οθόνη εύρεσης σήματος στην τηλεόραση)

    Καλή τύχη.

    Όσο για τα θεάματα μόνο και μόνο από αυτούς τους δύο δορυφόρους με τα τωρινά δεδομένα φυσικά, για διεθνή και σοβαρές διοργανώσεις οποιουδήποτε είδους Θα είσαι 99% καλυμμένος.

  • καλησπέρα. είπα κι εγώ να δοκιμάσω στον 1,9 αλλά ήττα. μάλλον ο σερβιτόρος δεν σερβίρει σαν τον Τσιτσιπά. ελπίζοντας να μην παραβιάζω κανόνες (αλλιώς σβήσιμο) αν κάποιος θέλει μου στέλνει pm.

    ευχαριστώ

  • Μια διευκρίνηση , για τις 1,9 αλλα και το αντίστοιχο πακέτο στις 39 θα χρειαστείτε oscam ή mgcam . Μην δοκιμάζετε με cccam δεν θα δείτε φως .

  • Μάλλον ο σερβιτόρος σου είναι αρχάριος και βοηθός σερβιτόρου...

    Οι περισσότεροι ακόμη και σε πολύ μέτρια μαγαζιά ξέρουν να σερβίρουν αυτα τα βασικά :)

  • εγω , για αυτους που ενδιαφερονται για αθλητικο περιεχομενο, θα βαλω στο τραπεζι και τον 39 . εχει αρκετο περιεχομενο, και εχει και καθε βδομαδα και γερμανικο πρωταθλημα (καποιους αγωνες) .

  • Συμφωνώ.εχει και μπάσκετ Ευρωλίγκα.

    Επί τη ευκαιρία έχει καταλάβει κανείς τι γράφουν τα sportclub στις 16?, Γιατί έχουν μια ανακοίνωση στην εικόνα.

  • Google μετάφραση σε όσα έδειχναν (σήμερα δεν το έδειχναν) μέχρι πριν από μερικές μέρες, μιλάμε πάντα για όσα δίνονταν μέσα από το πακέτο MaxTv:

    Τα κανάλια SportKlub δεν αποτελούν πλέον μέρος της προσφοράς MAXTV. Αντί για τα κανάλια SportKlub, συμπεριλάβαμε τα κανάλια Arena Sport 7-10 με τις μεταφράσεις όλων των αγώνων του Champions League, της Αγγλικής Premier League, του Πορτογάλου και του Francko Football και του πρωταθλήματος NBA. Αναζητήστε νέες πληροφορίες καναλιού για να αλλάξετε τις αλλαγές.

  • Καλησπερα ξερει κανεις πως σε omio 4k επιλεγουμε να μπουταρει αυτοματα απο το 2ο σλοτ που εχω εγκαταστησει ενα image και οχι απο το 1ο-απο το default.?

    Edited once, last by takisxx ().

  • αν επιλεξεις να κανει μια φορα boot στο δευτερο slot, απο εκει και περα, σε εκεινο θα κανει συνεχως boot, μεχρι (και εαν ) επιλεξεις καποιο αλλο...

  • παιδια συγγνωμη για το πριξιμο και παλι με τις ερωτησεις μου

    ακομη προσπαθω να πιασω τον 0.8 αλλα δεν τα καταφερνω
    Πρωτον υπαρχει καποια συγκεκριμενη συχνοτητα οπου πρεπει να δοκιμασω?
    Δευτερον το πιατο ειναι πανω στο diseqc και στο openpli εχω επιλεξει thor στη τριτη θεση
    οταν παω στο satfinder εννοω στο 13 και 19 υπαρχει σημα στο 0.8 σωστα δεν μου βγαζει τπτ
    παω πανω και να κεντραρω αλλα δεν πιανω τπτ και η μπαρα παραμενει 0
    Μπορω οταν ειναι πανω στο diseqc να το βρει ετσι ή να το γυρισω σε single και να το συνδεσω μονο του?

  • ιδανικα σε δοκιμες, καλο ειναι να μην παρεμβαλονται diseq κλπ...

    βαλε απευθειας το καλωδιο στο lnb, κανε τις δοκιμες σου, και αφου βρεις τον δορυφορο (τον σωστο,γιατι πολλες φορες ταιριαζουν συχνοτητες και πιανουμε αλλον) μετα βαζεις diseq και κανεις τις οποιες ρυθμισεις.


    συγκεκριμενη συχνοτητα δε χρειαζεται, δες πχ το flysat και βαλε μια που να εχει ισχυρο σημα στην περιοχη σου...

  • Καλησπέρα,

    Συγνώμη παιδια και αν παραβαίνω κάτι διαγράψτε το post... μία άκυρη ερώτηση για όποιον γνωρίζει, αφορά τον 1.9e και μου κάνει εντύπωση....

    Το ΣΚ δύο έχει ζωή? Γιατί σε μένα έχουν ζωή όλα τα άλλα του πακετου εκτός από το ΣΚ2...

    Είμαι μόνος μου, η είναι γενικό το φαινόμενο?

    Ευχαριστώ.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!