Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,130 replies in this Thread which was already clicked 390,365 times. The last Post () by senos.

  • Προφανώς χρειάζεται αρχείο διαμορφωμένο...μου εστειλαν σε ένα άλλο φορουμ εγώ εχω τον V8X.

    Φίλε,επισης,μια ακομη ερωτηση.Εχει ο Δέκτης σου,Ελληνικό Menu & EPG...?????

  • Καλησπέρα σε όλους , μια βοήθεια .


    Edision mio 4k μετά απο διακοπή ρεύματος μένει στο boot .


    Δοκιμάζω να του αλλάξω slot ( εκτος ρεύματος με παρατεταμένο πάτημα του Menu και άνοιγμα του δέκτη ) όποια slot και αν δοκίμασα παραμένει στο boot .


    Δοκιμάζω το


    openatv-6.4-osmio4k-20221118_recovery_emmc.zip


    αλλάζει bootlogo αλλά παραμένει κολημμένο στο boot .


    Καμία ιδέα ?

  • Προφανώς χρειάζεται αρχείο διαμορφωμένο...μου εστειλαν σε ένα άλλο φορουμ εγώ εχω τον V8X.

    Φίλε,επισης,μια ακομη ερωτηση.Εχει ο Δέκτης σου,Ελληνικό Menu & EPG...?????

    Απο οτι ειδα τωρα γιατι αυτο δεν το ειχα παρατηρησει εχει μονο αγγλικα ομως καθε μηνα βγαινει αναβαθμιση τωρα ειναι του μαιου 2023.

  • Καλησπέρα. Το ίδιο θέμα και σε έναν φίλο, υπάρχει τρόπος να φτιαχτεί ή πρέπει να πάει για σέρβις;

  • Xρήστο μη το βάλεις το δοκίμασα ο ιδιος και είχα θεματάκια, και το γυρισα στο 8. Τώρα πέρασαν και 6 μηνες απο τότε που το δοκίμασα δεν ξέρω αν υπάρχει βελτίωσει

  • Γεια χαρά οπως παντα,στην Ελληνικη παρέα.Ευχομαι να ειστε ολοι καλά,.

    Αγόρασα μια sd card (SanDisk Ultra 128GB),και προσπαθώ να καταλάβω,πως γίνεται

    να περναω backup Images,στον Octagon SF 8008,με επιλογή slots1-2-3-4......υπαρχει πουθενά στα Ελληνικά,

    πληροφορίες,βημα-βημα,πως γινεται····??????

  • panorama,

    Τελικά, τα κατάφερες με την καρτούλα;


    Αν κατάλαβα καλά, Θέλεις να χρησιμοποιήσεις την καρτούλα για να εγκαταστήσεις images στα slots 1-4 και να επιλέγεις όποιο slot θέλεις.

    Έχεις ξαναεγκαταστήσει image στον sf8008 μέσω USB-stick; (ο τρόπος είναι ίδιος και για την sd-card)


    Αν είναι αυτό που θέλεις, τότε πες μου:

    - Βλέπει το σύστημα την καρτούλα ως hdd; (συνήθως την διαβάζει ως hdd, εκτός κι αν ορίσεις εσύ κάτι άλλο)

    - Ποιο image έχεις στο slot1;

    - Έχεις ελληνικό ή αγγλικό μενού;


    Θα κοιτάξω να κάνω έναν οδηγό σύμφωνα με αυτά που έχεις.

    Εγώ έχω το OpenATV με ελληνικό μενού ως βασικό image και έχει αρκετά πλεονεκτήματα σε σχέση με άλλα images.

  • panorama, απ' ότι κατάλαβα, σε ενδιαφέρει ο οδηγός για OpenATV. Τον δημοσιεύω για όποιον άλλο φίλο ενδιαφέρεται.


    Παρακάτω θα βρείτε οδηγό για εγκατάσταση, επιλογή και δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας images στο MultiBoot.


  • καλησπερα, εχω πολυ καιρο να ασχοληθω, βρηκα χρονο τωρα και θελω να ρωτησω για τον hellas sat . Εχει το liveSports Channel το οποιο ανοιγει μονο ο ηχος , η οθονη μαυρη ....! Πρεπει κατι να κανω επιπλεον στο softcam ;;Εχω edision optimuss 2

  • Το πρώτυπο εκπομπής του καναλιού δεν είναι απλό mpeg2 ή mpeg4 που "βλέπει" ο δέκτης σου, αλλά HEVC/HD που δεν το "βλέπει".

    Παίζει σε δέκτες UHD / 4K

    octagon sf8008 4K combo

  • giorbak ευχαριστώ πολύ.για την πληρη και λεπτομερή ,αναφορά σου,στην ερωτηση μου.

    Επίσης,ενα μεγαλο,ευχαριστώ,και στα υπολοιπα ,εμπειρα μελη της Ελληνικης ενοτητας,που παντα,

    μας βοηθανε,στα προβληματα .....για Sat Linux E2......και οχι μονο,και οτι εχει σχεση με ,την Δορυφορική.

  • Καλησπερα! Μηπως γνωριζει καποιος να μου πει εαν υπαρχει καποιος τροπος να ξεκιναει αυτο το live streaming του καναλιου στην μεγιστη ποιοτητα? (1024 x 576)

    Eυχαριστω εκ των προτέρων.


    #SERVICE 4097:0:1:1C28:83B:2:11A0000:0:0:0:https%3a//csm-e-boxplus.tls1.yospace.com/csm/extlive/boxplus01,thebox-alldev.m3u8?yo.up=http%3a//boxtv-origin-elb.cds1.yospace.com/uploads/thebox/:The Box

    #DESCRIPTION The Box

  • Κι εγώ έχω μία άλλη απορία. Μέχρι να αλλάξει συχνότητα το SIC Internacinal στις 16°Ε άνοιγε κανονικά (σε Biss).

    Τώρα που μετακινήθηκε κατά 7MHz στην 12563Η-3703-7/8 δεν ανοίγει, το ανοίγει κάποιος και με ποιές παραμέτρους στο Sofcam.Key?

    Αδιάφορο κανάλι βέβαια, αλλά το γνωστό μικρόβιο μέσα μας τσιγκλάει να βρεθεί η αιτία!...

    octagon sf8008 4K combo

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!