Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,130 replies in this Thread which was already clicked 392,932 times. The last Post () by senos.

  • xristos1 παίζει όπως το εχω το λινκ που έβαλα, όμως ξεκινάει με ανάλυση 544 x 488 και μετά απο μερικά δευτερόλεπτα αλλάζει σε 1024 x 576. Ψάχνω να βρω τρόπο να ξεκινάει αυτόματα στην καλύτερη ανάλυση, τη μέγιστη δηλαδή, χωρίς να περιμένεις.

  • Καλησπέρα,

    άμα είμαι εκτός πνεύματος ζητάω συγνώμη και διαγράψτε το αμέσως, αλλά νομιζω η ερώτησή μου είναι μάλλον κάπως γενική και τεχνική!

    Ας υποθέσουμε ότι έχω μια Mac και ένα portal address ενός φίλου μου που το χρησιμοποιεί σε εφαρμογή σε android tv και είναι συνδεδεμένο με αυτή τη συσκευή.

    Θα μπορούσα εγώ με το multistalker pro για παράδειγμα να το χρησιμοποιήσω σε συσκευή enigma 2?

    Και κυρίως θα μπορούσαμε ταυτόχρονα?

    Όπως γίνεται με τα πολλά portals που κυκλοφορούν που προφανώς μπαίνουν πολλοι παραπάνω από ένας ταυτόχρονα και δεν καταλαβαίνει κανείς τίποτα γιατί μάλλον κοιτάνε μόνο mac.

    Ή υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να μας καταλάβουν και να έχουν και άλλους τρόπους και να μας κλείσουνε?

    Θα το δοκίμαζα αλλά δεν θέλω να τον κάψω τον χριστιανό :)


    Και μία και είπα χριστιανός χρόνια πολλά κιόλας!


    Ευχαριστώ

  • Μήπως μπορείς να δεις στο Softcam Key σου τα στοιχεία του καναλιού και να μας πείς? Στο δικό μου είναι έτσι :

    F 00010100 00000000 1245xxxxxxxx21FC ;SIC Internacional (16°E) (έβαλα 8 φορές το x στο κλειδί διότι δεν επιτρέπεται)

    Μ'ενδιαφέρουν τα πρώτα 8 νούμερα μετά το F, διότι εκείνα κάνουν την διαφορά, εκτός αν έχεις και διαφορετικό κλειδί.

    octagon sf8008 4K combo

  • anestis1956

    όχι έτσι. Το F 00010100 είναι πολύ κοινό. Κάπου παρακάτω λογικά έχεις κι άλλο που ξεκινά με τον ίδιο τρόπο και μπερδεύεται.

    Κάνε μία δοκιμή F 14D350BE 00000000 1245....

    πιστεύω θα δουλέψει

  • Με το 14D350BE όντως ανοίγει, ευχαριστώ, μήπως ξέρεις όμως και από ποιά στοιχεία του καναλιού προκύπτει?

    Θα μου ήταν χρήσιμο σε άλλη παρόμοια περίπτωση.

    octagon sf8008 4K combo

  • Λογικά πρέπει να ακολουθείται η ίδια διαδικασία με το "ξεκλείδωμα" των biss feeds:

    Κλειδώνεις τη συχνότητα, μπαίνεις στο oscam webif --> διεπαφή oscam, πηγαινεις στο oscamlog, "τσιμπάς" το ΠΡΩΤΟ Fxxxxxxxx (είναι το id του καναλιού) και στη συνέχεια προσθέτεις στο SoftCam.Key χαμηλά τη γραμμή Fxxxxxxxx 00000000 yyyyyyyyyyyyyyyyy; (όπου yyyyyyyyyyyyyyyyy το κλειδί), κάνεις επανεκκίνηση το oscam ή το oscam-emu και, αν τα λέω σωστά, παίζει.
    Αν ο συλλογισμός δεν είναι σωστός, πείτε το, να διαγράψω το post, ώστε να μην υπάρχει παραπληροφόρηση.

    Με την εγκατάσταση που έχω εδώ που βρίσκομαι για διακοπές, δεν μπορώ να κλειδώσω σήμα στο κανάλι, οπότε δεν μπορώ να επαληθεύσω όσα έγραψα.

  • Καλησπέρα

    Υπάρχει κάποιο plugin για εον κ οτε (νόμιμη συνδρομή)για enigma2 δέκτη edision osmio 4kplus?

    open atv 6.4 h 7.3

    Δεν υπάρχει, σαν ιδέα σου προτείνω κάποιο android tv box που εκει αν κατεβάσεις τις εφαρμογές τους και

    παίζει.

  • anestis1956
    όπως γράφει ο qwerty στο live log όταν επιλέγεις ένα τέτοιο κανάλι βγαίνουν πχ

    Key not found: F 0A*****2Key not found: F 66*****CKey not found: F 00*****4Key not found: F 00*****3Key not found: F 00*****2Key not found: F 00*****1

    τσιμπάς το πρώτο, βάζεις 8 μηδενικά, κλει*ι κι έχεις φως F 0A****** 00000000 12345*********

  • Καλησπερα.δεν θυμαμαι αν επιτρεπεται απο τους κανονες η οχι,θα κανω την αναρτηση και αν δεν αρμοζει να διαγραφει.επειδη μολις εχθες μου τελειωσε το cs και δεν θυμαμαι απο που την ειχα παρει.μπορει καποιος να στειλει σε π.μ ενα καλο σερβιτορο?

  • Καλο χειμωνααααα....! (δεν σας χαλασε η βροχουλα εχτες το βραδυ εεεε? Αντε να καθαρισουν τα πιατα!)
    εχει δει κανεις φως με το πακετο των Ιταλων μας σε icam σε stream relay?
    μονο του Γερμανου ανοιγω αλλα και αυτα κολλανε αρκετα.
    Υπαρχει καποιος δοκιμασμενος σερβιτορος?

  • Καλημέρα σε όλους,


    Εχω ένα Vu+ Solo se v2 και τα έχει παίξει το ένα από το διπλό του tuner και θα ήθελα να το αντικαταστήσω ολόκληρο το tuner αλλά δεν βρίσκω ανταλακτικό στην Ελλαδα.

    Ενα 2 online shop ελληνικα οπου εγραφαν ότι έχουν τελικά δεν....

    Έχει κάποιος να μου συστήσει απο που να πάρω?

    Υπάρχει περίπτωση να δέχεται tuner dvb-s2x αντί για s2 ?

    Ευχαριστώ

  • tuner dvb-s2x συνηθως,εχουν οι Δέκτες 4Κ,με arm processor,Αρχιτεκτονικης.

    Προσωπικά,ειχα τον Vu+ Solo se.και δοκιμασα να του βάλω τον Tuner απο τον Vu+ Solo se v2

    ειχα το μυνημα ,’’Tuner Faild,chek hardware Version''.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!