Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,130 replies in this Thread which was already clicked 390,355 times. The last Post () by senos.

  • Καλησπέρα σε όλους!

    Μια ερώτηση, αν έχει τύχει και σε κάποιον άλλον...

    Είχα προγραμματίσει ένα τηλεκοντρόλ dreambox (αυτό με τις τρεις σειρές κουμπιά στο κάτω μέρος, με 4 ψηφία) για τον δέκτη της τηλεόρασης με τη μέθοδο αντιγραφής από το τηλεχειριστήριο της τηλεόρασης (ψηφίο προς ψηφίο).

    Τώρα θέλω να το προγραμματίσω για άλλη τηλεόραση, της οποίας δεν έχω το κοντρόλ, με είσοδο κωδικού.

    Ενώ όμως όταν πιέζω το πλήκτρο προγραμματισμού και μπαίνει σε διαδικασία εισόδου, πιέζοντας το πρώτο ψηφίο του κωδικού αναβοσβήνει περιμένοντας να πιέσω το αντίστοιχο πλήκτρο από άλλο τηλεκοντρόλ.

    Αν κάποιος γνωρίζει πως μπορώ να το επαναφέρω στην αρχική κατάσταση...

    Ευχαριστώ!

  • πατημένο το κουμπι TV συνεχόμενα μεχρι να σβησει η τηλεόραση η αλλιως πρεπει να βρεις απο το internet την λιστα με τους κωδικους

  • Καλησπέρα κι ευχαριστώ για την απάντηση.

    Ναι, γνωρίζω τη διαδικασία, την έχω κάνει αρκετές φορές, το θέμα είναι ότι δεν με αφήνει να βάλω κωδικό.

    Μόλις πατάω το πρώτο νούμερο, αναβοσβήνει το TV και περιμένει να το προγραμματίσω με άλλο τηλεκοντρόλ.

    Κανονικά θα έπρεπε όσο είναι αναμμένο το πλήκτρο TV να μπορώ να βάλω τον τετραψήφιο και αμέσως μετά να αναβοσβήνει και να τον αποθηκεύει.

  • Το πακετο πεζει private

    Ειχε βγει πριν λιγες μερες ενα wgetaki................ wget gosatvip.com/enigma2/mv/install_iks_movistar_arm.sh -O - | /bin/sh

    Δημιουργουσε ενα cam δικο του σε στηλ oscam or powercam for example...

    To οποιο επεζε free for 5 days και μετα πληρωμη

    Αλλα εξαφανιστηκαν!

    -------

    Φορεβερ προς το παρων

  • Η αλήθεια είναι ότι αυτό λέγεται τουλάχιστον σοβαρά για μία πενταετία.

    Φυσικά έχουμε απώλειες αρκετές στην πορεία, αλλά έχουμε και αναστήσεις και ίσως, μεγάλο ίσως, ξαναγυρίσουν και κάποιοι άλλοι που κάπως μισουπάρχει το know-how. Οπότε υπάρχει και μία μικρή Ελπίδα ακόμη.

    Ακόμα εδώ είμαστε πάντως και για όσο κρατήσει!

  • Η αλήθεια είναι ότι αυτό λέγεται τουλάχιστον σοβαρά για μία πενταετία.

    Φυσικά έχουμε απώλειες αρκετές στην πορεία, αλλά έχουμε και αναστήσεις και ίσως, μεγάλο ίσως, ξαναγυρίσουν και κάποιοι άλλοι που κάπως μισουπάρχει το know-how. Οπότε υπάρχει και μία μικρή Ελπίδα ακόμη.

    Ακόμα εδώ είμαστε πάντως και για όσο κρατήσει!

    μακαρι φιλε,για να δουμε πως θα παει///εννωειτε ειμαστε εδω

  • Πρεπει να ασχολουμαι απο το 2005 αν θυμαμαι καλα με το αθλημα.
    Μεγαλη νοσταλγια για το αργοπεθαμενο CS...
    Λες και εχει καρκινο ενα πραγμα. Παει και ερχεται.
    Τα πραγματα οσο πανε και γινονται πιο δυσκολα και πολυπλοκα.
    Υπομονη λοιπον.

  • Εγώ πάλι παρατηρώ μια κυκλική κατάσταση με το σκεπτικό ότι κάθομαι και κυνηγώ feeds

    και θυμάμαι τον εαυτό μου πίσω όταν ξεκίνησαν οι πρώτες μεταδόσεις που περίμενες να

    ανέβει κανάλι πχ. RTL, VIVA music κλπ. 20-25 χρόνια πίσω.

  • Απο τότε που η DIGEA πήγε στον HellaSat μου έμεινε το πιάτο ρυθμισμένο στις 3.1

    Να το ρυθμίσω σε ΒulgariaSat 1.8; Τα Arena Sports λειτουργούν ακόμα με CS;

    Δείχνουν καθόλου αγώνες της NOVA;

  • Απο τότε που η DIGEA πήγε στον HellaSat μου έμεινε το πιάτο ρυθμισμένο στις 3.1

    Να το ρυθμίσω σε ΒulgariaSat 1.8; Τα Arena Sports λειτουργούν ακόμα με CS;

    Δείχνουν καθόλου αγώνες της NOVA;

    Πήγαινε στον 1.9.

    Έχει κάποιος πολύ λίγους αγώνες της μοβα κατά καιρούς.

    Και κυρίως σχεδόν full Ευρωλίγκα, πέρα από όλα τα άλλα... όχι αρένα.

    Αν θες αρένα στο 16 αλλά δεν έχει τίποτα ιδιαίτερο.

  • Ο νέος δορυφόρος BADR 8 στις 26 ανατολικά !! Απο σήμερα μαζική μεταφορά συχνοτήτων.

    Οι περισσότερες δέσμες καλύπτουν όλη την Ελλάδα καλύτερα απο Αθήνα και πιο νότια.


    Test : 11.727 H, 12.322V.

  • Καλησπέρα παιδιά,

    Μία ερώτηση θέλω να κάνω μιας και δεν είμαι ηλεκτρολόγος και δεν καταλαβαίνω και δεν θέλω να κάνω καμιά βλακεία.

    Μπορώ να χρησιμοποιήσω μετασχηματιστή ρεύματος από dreambox dm800se clone (η 1η εικόνα με το πράσινο αυτοκόλλητο)

    Σε octagon sf8008 (2η εικόνα) ?

    Οι έξοδοι μου φαίνονται ακριβώς ίδιοι, αλλά δεν καταλαβαίνω αυτό με τα Hz που έχει και amper δίπλα. Εκει Βλέπω μία διαφορά.

    Κάνει, είναι ασφαλές?

    Μην κάνω καμιά ζημιά!

    Ευχαριστώ.

  • ..και τα δυο δινουν εξοδο DC 12V 3A

    αρα ειναι το ακριβως ιδιοι και αρα μπορεις να χρησιμοποιησεις-δοκιμασεις οποιοδηποτε απο τα δυο. Ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα διαφορετικου κατασκευαστη

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!