Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,134 replies in this Thread which was already clicked 394,814 times. The last Post () by scorpionfighter.

  • Στο wavefrontier στην δική μου περιοχή ο badr8 δεν ανεβαίνει πάνω απο το 60%. Μόνο μια συχνότητα η 11.270v badr7 έχει σήμα

    πολύ δυνατό στα 86%. Για τις 7e έχω το lnb invacom flange c120 0.3. Επειδή είδα ότι υπάρχει και άλλο inverto flange c120 0.1 quattro lnb

    αν κάποιος το έχει ας μας δώσει μια αναφορά αν είναι καλό και αυτό.

  • Απλά έκανα μια έρευνα στην αγορά για τυχόν εναλλακτική για το lnb φλατζας και ειναι το μονο που ειδα για αλλαγή

    με το invacom c120 0.3db ν βεβαια δουλευει καλυτερα... εχει ειδα μια επιλογη που ειναι vertical/horizontal

  • ΚΑΛΗΜΕΡΑ...........

    Μια ερωτηση σχετικα με τον TURKSAT 42.0 E ...

    Και με το καναλι tv 8.5 toy Αζουν Οταν εχει αγωνα εχει εικονα Η μαυρο δεν ειναι free...???????

  • ΚΑΛΗΜΕΡΑ...........

    Μια ερωτηση σχετικα με τον TURKSAT 42.0 E ...

    Και με το καναλι tv 8.5 toy Αζουν Οταν εχει αγωνα εχει εικονα Η μαυρο δεν ειναι free...???????

    Καταρχήν με ενα vpn τουρκικο ip το βλέπεις και απο εδώ.


    https://tv8bucuk.com/tv8-5-canli-yayin



    Δορυφορικά σε κάποιους αγώνες εμφάνισε biss key

    TV8 Turkey 42E (Europe Beam, Biss Key)

    Channel: TV8

    Frequence: 11870:08888:V 42E


  • Ετσι οπως παμε θα γεμισουμε τις σκεπες - ταράτσες με πιάτα και μπόλικο καλώδιο. (Ηδη έχει.γίνει ενα υπερχοντρο μακαρονι.)

  • καλησπερα παιδια.γνωριζει κανεις τι ειναι το μηνυμα Ε-23 που μου βγαζει στο led στον OSNINOPLUS??


    Eχει ξανα αναφερθει το εν λόγο προβλημα εχει να κάνει με driver


    Edision Nino problem E-23 - [EN] Enduser support
    Edision Nino problem E-23 - posted in [EN] Enduser support: Today i tried to load openpli in my new Edision OS Nino ( the standard model ) and every time i got…
    forums.openpli.org


  • Το πράγμα θέλει λίγο ψάξιμο είδα τώρα για την πιθανότητα εκπομπής σε Βόρειο Δυτική Ευρώπη και Μέση Ανατολή δέσμες.

    Το θέμα είναι πρώτα να γίνει σίγουρο ότι στέκει ως πληροφορία ... θα με κάνετε να φτιάξω πάλι κινητό το 2.40 ρε σεις.

    Αν το αποφασίσω είναι κάτι απλό να αλλαχτεί ο ρότορας σκουριασμενος είδα τιμη 300 με positioner.

  • Δεν σε αφήνουν ησυχο ακόμα και όταν θες να αγιασεις 😂😂😂...

    Μην του λέτε για καινούργιες συχνότητες και δέσμες, σε λίγο θα πουλήσει το σπίτι του (εκτός από τη σκεπή) για να τα βγάλει πέρα

  • Δεν σε αφήνουν ησυχο ακόμα και όταν θες να αγιασεις 😂😂😂...

    Μην του λέτε για καινούργιες συχνότητες και δέσμες, σε λίγο θα πουλήσει το σπίτι του (εκτός από τη σκεπή) για να τα βγάλει πέρα



    Εγω ενα ξέρω στις καμηλοδρομίες στις 26Ε πήγε κουβά

    Μουλάρι η Al Nahyan

  • Εντάξει ρε παιδιά υπάρχουν και 1-2 δορυφόροι που τα footprints δεν συμφωνούν ιδιαίτερα με την λήψη σήματος

    πάντα μιλώντας για πιάτο wave frontier όπως πχ. ο badr8 26e και φυσικά πολύ μεγάλη εντύπωση αυτό το 50% μόνο

    σήμα στις 1,9 που υποτίθεται για ισχυρότατο δορυφόρο στο footprint έστω και αν είναι γωνία τέρμα στο πιάτο. Ενώ

    ο Thor 5 έρχεται με σήμα 70% που είναι ακόμα πολύ πιο έξω στο πιάτο αυτό. Αυτά που γράφω αφορούν βέβαια την

    Νοτιο ανατολική Ελλάδα. Μεγάλη διαφορά μεταξύ Ιωαννίνων - Δωδεκανήσων " δορυφορικα" για παράδειγμα. Αν

    αποφασίσω να κάνω το καλοκαίρι το 2.40 κινητό εκεί θα έχει ξεχωριστό ενδιαφέρον το τί θα πιάνω απο 30w - 46e.

    Είμαι στο hobby της δορυφορικής απο τότε που περιμέναμε το SUPER το μουσικό και το MTV το RTL να ανέβει

    δορυφορικά Ελλάδα. Το 2.40 το έβαλα επειδή είχα συνδρομή κανονική SKY UK λόγω διαμονής 6 χρόνια Αγγλία.



Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!