Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 398,240 times. The last Post () by bigapple.

  • Έχει κάποιος surfshark ή cyberghost vpn και το έχει σετάρει σε octagon sf8008 στο openATV 7.3 ή 7.4?

    Προσπαθώ από εχθές και δεν τα καταφέρνω, στο atv 7.2 που δεν ενημερώνεται πλέον δουλεύουν ΟΚ και τα δύο,

    το μεν surfshark στο δικό του πρόσθετο, το δε cyberghost στο πρόσθετο vpnmanager (OpenVPN).

    Με τίποτα όμως στις πρόσφατες εκδόσεις του openatv.

    octagon sf8008 4K combo

  • Δεν τίθεται θέμα οικονομίας, μου την σπάει η απαιτητικότητα τους, οι άλλες ομάδες χαζές είναι που προσφέρουν τα πάντα δωρεάν και έχουν τις δωρεές προαιρετικές ?

    Τι παραπάνω νομίζουν ότι προσφέρουν τέλος πάντων?

    octagon sf8008 4K combo

  • anestis1956 είσαι σίγουρος ότι έχεις εγκαταστήσει την σωστή έκδοση?

    Μία χαρά παίζει το plug-in και στα ΤΕΛΕΥΤΑΊΑ, oatv 7.3 και σε OATV 7.4 (με nordvpn βέβαια για να είμαστε ξεκάθαροι αλλά θεωρώ ότι θα πρέπει να παίζει και με άλλους)


    linuxsat-support.com/thread/153852/


    Στην πρώτη σελίδα έχει ξεχωριστά ποια έκδοση πρέπει να εγκαταστήσεις ανάλογα με την python που έχεις.

    Για διέγραψε ότι έχεις εγκατεστημένο και ξαναδοκιμασε το άμα θες.

  • Δεν τίθεται θέμα οικονομίας, μου την σπάει η απαιτητικότητα τους, οι άλλες ομάδες χαζές είναι που προσφέρουν τα πάντα δωρεάν και έχουν τις δωρεές προαιρετικές ?

    Τι παραπάνω νομίζουν ότι προσφέρουν τέλος πάντων?

    Τώρα η αλήθεια είναι ότι έχουν μία πολύ διαφορετική νοοτροπία από όλη την κοινότητα.... Και εγώ διαφωνώ.

    Αλλά Από την άλλη τι να τους πεις?

    Δεν απαιτούν κάτι άμα θέλεις άμα δεν θέλεις πήγαινε αλλού ευτυχώς επιλογές έχεις άπειρες.

    Υποθέτω με αυτόν τον τρόπο πιστεύουν ότι θα καλύψουν τα έξοδα για να συνεχίσουν την ανάπτυξη και ακόμη και να βγάλουν οι ιδιοι χρήματα.

    Μπορεί να μη βγάζουν και τίποτα βέβαια ιδέα δεν έχω και να μπαίνουν και μέσα ακόμα και τώρα όπως οι περισσότεροι πού θυσιάζουν προσωπικούς πόρους και χρόνο για να κάνουν το χόμπι τους αλλά να βοηθήσουν και να προσφέρουν και κάτι και σε μας.

  • All

    Επίγειος και Δορυφορικός Δέκτης Redline T50 Combo HEVC - Lagonika.gr
    Πολύ καλή τιμή για τον επίγειο και δορυφορικό δέκτη Redline Combo HEVC.Πρόκειται για έναν οικονομικό Full High Definition δέκτη που είναι εξοπλισμένος με 2;
    www.lagonika.gr

    Πήρε το μάτι μου αυτό.

    Ξέρει κανείς τι ρόλο βαράει αυτο?

    Υπάρχει περίπτωση δηλαδή να παίρνει softcam και κάνα ajpanel η multistalker η κάτι αντίστοιχο για IPTV να το πάρω να το σετάρω να το στείλω σε κανέναν δώρο γιατί τζάμπα είναι...

    Ψάχνω λίγο στο internet για image και τα λοιπά αλλά δεν βρίσκω κάτι.

  • enigma2 δεν ειναι σιγουρα,οποτε ajpanel και σχετικα γνωριμα, δεν...


    τωρα επειδη βλεπω τον επεξεργστη gx ... για ομοιο με tiger κλπ τον βλεπω...

  • Έκανα όλη αυτή τη διαδικασία, στο πρόσθετο δείχνει ότι συνδέομαι στο surfshark μου, αλλά όταν πάω στις γενικές ρυθμίσεις του δικτύου

    δεν βλέπω να έχει αλλάξει κάτι με τα dns1 & dns2, δεν εμφανίζει τα νέα και διαφορετικά που δείχνει στο πρόσθετο και υποψιάζομαι ότι στην ουσία δεν λειτουργει το vpn μου...


    Πειμένω οδηγίες κι από τους ίδιους, στη σελίδα τους δεν έχουν αποκλειστικές για enigma2, μόνο για linux υπολογιστές.

    octagon sf8008 4K combo

    Edited once, last by anestis1956 ().

  • anestis1956 Δεν θυμάμαι να αλλάζει κάτι στις γενικές ρυθμίσεις του δικτύου με τα dns.

    Πάντα μένουν αυτά που έχεις ρυθμίσει χειροκίνητα αν θυμάμαι καλά και όταν τρέχει το vpn απλά υπερισχύει αυτό προς τα έξω.

    Εγώ και στις ρυθμίσεις του δικού μου δικτύου μέσο του μενού αλλά και μέσα στις ρυθμίσεις dns του wireguard έχω ορίσει dns της google παρόλα αυτά όταν τρέχω τα check μου εμφανίζει dns Nord VPN που είναι και το σωστό όταν τρέχει το vpn.

    Υπάρχουν πολλοί τρόποι καταρχήν για να ελέγξεις την IP.

    Πας μενου - Πληροφορίες- γεοεντοπισμος και βλέπεις την εξωτερική ip που έχει ο δέκτης για να δεις αν λειτουργεί και το vpn.

    Η υπάρχει ένα πρόσθετο ipchecker.

    Όσο αφορά το dns μέσα από το wireguard έχει επιλογή να κάνεις dns leak check.

    Και εκεί σου δείχνει τι dns χρησιμοποιείς.

    Τρεξτο και δες τα.

    Εάν δεν είναι του παρόχου σου το vpn λειτουργεί καλά σε όλα του και δεν έχεις leak πουθενά.

    Γενικώς το wireguard έχει κάποιες ατέλειες τον τρόπο που απεικονίζει διάφορα αλλά γενικά λειτουργεί μία χαρά και έχω και μία αίσθηση ότι και σε σένα μία χαρά τρέχει

  • Τελικά διεπίστωσα ότι όντως δουλεύει όταν μπήκα στο wireguard και το σταμάτησα και σε μερικά δεύτερα σταμάτησε το softcam να αποκρυπτογραφεί

    μέχρι να γίνει η επανεκκίνησή του. Η ίδια διακοπή εικόνας και όταν επαναενεργοποίησα το VPN.

    Τελικά βρήκα και τον οδηγό του παρόχου μου για enigma2 και ξεστραβώθηκα επι τέλους!

    Σας ευχαριστώ όλους όσους ασχοληθήκατε, η ομάδα εδώ πετάει, σκίζει!

    octagon sf8008 4K combo

  • Ευχαριστώ πολύ! Ήθελε και ακόμη μια προσθήκη και δούλεψε μια χαρά!

  • καλημερα παιδια. σημερα παρατηρησα οτι στο turksat 42.0e οταν κανω ανιχνευση καναλιων και φτανει στο 91% γυρναει παλι στο 76% και ξεκιναει παλι απο εκει. και αντε τη πρωτη φορα λεω κανουν τα ματια μου, αλλα και τις αλλες δυο φορες μετα??. μηπως γνωριζει καποιος γιατι γινεται αυτο??. το εχω δοκιμασει και σε αλλους 2 δεκτες με διαφορετικα image. να ξερετε οτι ετσι απο περιεργεια ρωταω δεν με καιει κιολας.

  • αν το κανει και μετα τελειωνει, τοτε πιθανον να βρισκει το "nit" επιπλεον αναμεταδοτες...(που δεν ειναι στο .xml)


    αν δεν τελειωνει, τοτε ειναι bug (sdg10? επειδη το ποσταρες σε αλλη ενοτητα...)

  • καλησπέρα. έχω ένα ντισέκ 1/10 και δουλεύει μια χαρά. είπα να του προσθέσω ένα 1/8 που έχω και να βάλω τις εξόδους και των 2 σε ένα απλό 4άρι και να το στείλω στο δέκτη μια και μου είπατε σε προηγούμενη ερώτηση ότι γίνεται.

    βγάζω λοιπόν την έξοδο του 10αριού στην είσοδο 1 του απλού και την έξοδο του 8αριού στην είσοδο 2 του απλού.

    κατεβαίνω στο δέκτη από την έξοδο του απλού και στις ρυθμίσεις κεραίας τα έχω όπως οι φωτογραφίες.

    πάπαλα, δεν έχω σήμα καθόλου.

    που κάνω λάθος; ο δέκτης πώς καταλαβαίνει ότι έχω συνδέσει το απλό 4άρι και πάνω σε αυτό τα άλλα δύο;

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!