Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 402,233 times. The last Post () by bigapple.

  • αρχικα αν πιανεις 9Ε , τοτε το lnb σου ειναι απο την αντιθετη πλευρα...


    τωρα... αναλογα το πλατος του πιατου, ισως πιασει 13/16, αν στραβωσεις λιγο σαν τοξο, την βαση του lnb προς τα μεσα...

  • chicken101 δεν ξέρω την εγκατάστασή σου,

    Αλλά με λίγο μπέδεμα και να στραβώσεις και λίγο τα τόξα και να βάλεις και τα lnb υπογωνία, θα μπουν.

    Έχω εγκατάσταση 13 16 19 που έχουν ελάχιστη απόσταση, με τρία κανονικά lnb (ΧΩΡΙΣ ΠΑΤΕΝΤΑ)

    Κέντρο ο 16 με μικρο σχετικά πιάτο...

    Και όχι με τα μεγάλα τέρατα που κάποιοι εδώ πέρα συνέχεια μας επιδεικνύουν πόσο μεγάλα τα έχουν :smiling face with halo: :winking face with tongue: :hugging face:

  • δεν εχω ασχοληθει με τα εν λογω καναλια (33Ε ειχα μεχρι τη στιγμη που εφυγαν απο εκει τα digea) , αλλα επειδη με ιδιο τροπο επιανα καποια καναλια στις 5Ε...

    αν πας στη σαρωση και ενεργοποιησεις το T2MI , κανει καμια διαφορα???

    Για να πω την αμαρτία μου, δεν έχω κάνει ποτέ σάρωση στο enigma2. Προτιμώ τα έτοιμα settings.


    Πάντως αυτός που μου το έδωσε έκανε σάρωση στον 33E και μετά τη σάρωση δεν έχει καθόλου σήμα ολόκληρος ο δορυφόρος (ούτε τα multistream).

    Αυτό συνέβη 2 φορές, τότε που τον αγόρασε και τώρα. Μόλις έκανα και εγώ σάρωση και δείχνει ότι λαμβάνει τα κανάλια multistream (στις 12646).

    Δεν βλέπω κάπου την επιλογή T2-MI. Φυσικά δεν έχουν σήμα.


    Του έχω περάσει στο slot2 το OpenATV-7.4. Σ' αυτό ανοίγουν τα multistream αλλά δεν ανοίγουν τα T2-MI.

    Πιστεύω ότι λόγω συννεφιάς δεν έχω επαρκές σήμα γιατί βλέπω σε προηγούμενο post ότι έχουν μεγάλη διαφορά οι δύο συχνότητες.

    Θα το δοκιμάσω σε μεγαλύτερη κεραία. Μου έφαγε αρκετό χρόνο, το δοκίμασα και στον sf8008 με το ίδιο αποτέλεσμα.

  • IsNOGOOd το είδα. λες να είναι εντάξει;

    στη φωτογραφία που έχει δείχνει 10 εισόδους νομίζω. θα τον πάρω αύριο τηλέφωνο.

    αυτό που λες hatters1976 είναι 16/1;

  • bountyhunter21 έχω ένα πιάτο της νοβα και μπροστά ένα gibertini, όπου και είναι σαν τόξο.


    georgeflu με βάση ένα app στο κινητό, με κέντρο 13a, ο 16α πρέπει να είναι αριστερά, σωστά? Διόρθωσε με αν κάνω λάθος!


    Ίσως βάλω το δεύτερο πιάτο που έχω, ευχαριστώ καί τους δύο!

  • Εγώ πάντως αν και προτιμώ τα κανονικά lnb δυστυχώς δεν είχα καταφέρει να βγάλω 13 και 16 μαζί. Μόνο όταν άλλαξα τον 16 με σλιμ ήταν οκ.

  • Θα με τρελάνει αυτό το μηχάνημα. Ολόκληρο το απόγευμα και με άπειρες προσπάθειες, δεν είχα εικόνα στα multistream.

    Τώρα μετά τη σάρωση και μετά από 2-3 επανεκκινήσεις ήρθε η εικόνα. Δεν αποκλείεται αν ανοίξει ουρανός να έχω και στα άλλα.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!