Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 398,005 times. The last Post () by bigapple.

  • νομιζω ναι, σε fat32...

    δε θα χασει τιποτα αν δεν κανει "αρχικοποιηση δισκου" η διαμορφωση


    ας το δοκιμασει πρωτα και σε ενα στικακι παντως για παν ενδεχομενον...

  • παιδιά να ρωτήσω κάτι που είναι αστείο αλλά...

    το 16άρι ντισέκ είναι μέσα στη θήκη του που έχει στο κάτω μέρος αυτάκια και δεν μπορώ να το βγάλω. πώς διάολο βγαίνει έξω και για να βιδώσω τα καλώδια πιο εύκολα αλλά και να βρω το κουμπάκι που δίνει τις ανάλογες εντολές;

  • Καλησπερα παιδες, μολις αγορασα τον 9500. Επειδη δεν εχω μεγαλη γνωση απο δεκτες, προσπαθησα να κανω ανιχνευση καναλιων απο τον Astra. Δεν μου εβγαζε σχεδον κανενα ελευθερο καναλι και δεν ξερω γιατι. Προσπαθησα αρκετες φορες χειροκινητα, αυτοματα, κρυφη ανιχνευση, τιποτα δεν επιασε. Δοκιμασα να βαλω και σε στικακι το αρχειο της αναβαθμισης απο ενα αλλο site που το βρηκα, αλλα παλι δεν ειχε διαφορα. Δοκιμασα και το αρχειο αυτο απο το φορουμ εδω αλλα ελεγε οτι το αρχείο δεν είναι σωστό και ότι θα καταστραφή ο δέκτης. Μπορει να βοηθησει κανεις?

  • Ετσι οπως τα λες το πιθανοτερο ειναι να μην εχεις σημα στον αστρα.

    Το θεμα ειναι οτι πιανει μερικα καναλια αλλα ειναι κλειδωμενα και κανενα δυο ελευθερα. Αρα πιανει σημα στον αστρα αλλα υπαρχει θεμα με την ανιχνευση, σωστα?

  • Ετσι οπως τα λες το πιθανοτερο ειναι να μην εχεις σημα στον αστρα.

    Επισης οταν τεσταρω τον αστρα για σημα, βλεπω οτι ειναι φουλ οι μπαρες του σηματος ενω στους αλλους δορυφορους δεν πιανει καν σημα.

  • ποια ειναι τα ελευθερα καναλια που πιανεις στον astra??? (ονομα και συχνοτητα)

    πολλα μπορει να συμβαινουν και τα περισσοτερα απο αυτα, να ειναι απο την εγκατασταση

  • Αγόρασα πριν πολύ καιρό ενα μεταχειρισμένο Octagon SF8008 απο το Insomnia.

    O πωλητής με είχε ενημερώσει οτι θα τον στείλει με 4 images αλλιώς αν ήθελα να τον φτιάξει όπως θέλω.


    Δεν είχα πολυ ασχοληθεί τόσο καιρό μέχρι που χθες ήθελα να τον ενημερώσω για να τον χρησιμοποιώ.

    Πήγα αρχικά να αλλάξω το αρχείο bouquets.tv με το δικό μου.


    Το πρόβλημα είναι δεν αναγνωρίζει τους ελληνικούς χαρακτήρες στο αρχείο και αργότερα παρατήρησα οτι και το μπουκέτο να είναι γραμμένο στα αγγλικά δεν αναγνωρίζει το όνομα του καναλιού αν είναι γραμμένο στα ελληνικά.


    Είναι κάτι που μπορεί να διορθωθεί απλά ή να τον φλασάρω απο την αρχή να τον φτιάξω όπως θέλω.

  • μονο το bouquets.tv αλλαξες? η πακετο και ολα τα μπουκετα...


    εγω εκανα μολις μια δοκιμη, και μια χαρα φαινονται οι Ελληνικοι χαρακτηρες και για δοκιμη, μπορεις να δημιουργησεις ενα μεσα απο το menu για οδηγο...

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!