Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 401,027 times. The last Post () by bigapple.

  • Αυτός ο δορυφόρος είναι ο 23.5 που ανέβασες στο screenshot.

    Τον astra 1kr επελεξα και εκανα ανιχνευση στο screenshot. Ωστοσο εχω ξανα κανει και με τον astra 3B αλλα μια απο τα ιδια δεν πιανει αλλα καναλια. Το θεμα ειναι οτι ειχε ερθει τεχνικος να τσεκαρει το πιατο επανω και ειχε πει οτι βλεπει κανονικα αστρα και πιανει καλο σημα.

  • Ποιον αστρα; Στις 19.2E ή στις 23.5E; Γιατί ξανά λέω αυτόν που ανέβασες σε screenshot είναι ο 23.5 και οχι ο 19.2.

    Αν δεν κανω λαθος ο astra 1kr ειναι στις 19.2 και ο astra 3b ειναι στις 23.5, σωστα?

    Τον 19.2, αυτον επιανα και στο παρελθον. Αλλα εχω προσπαθησει και με 19.2 και με 23.5.

  • Αν είχες στοχευμένο 19.2 θα σου τον κατέβαζε. Αλλά το πιάτο (λόγο αέρα ίσως;) γύρισε και κατεβάζεις μια συχνότητα του 23.5e

  • Ποιον αστρα; Στις 19.2E ή στις 23.5E; Γιατί ξανά λέω αυτόν που ανέβασες σε screenshot είναι ο 23.5 και οχι ο 19.2Ε

    Δεν ξερω αν απο τα καναλια στο screenshot καταλαβες οτι ειναι ο 23.5, αν και νομιζω επελεξα τον 19.2 για το screenshot , μπορει και να εχεις δικιο. Ωστοσο νομιζω πως δεν εχει σημασια γιατι εχω κανει και με τους δυο ανιχνευση αλλα δεν επιαναν αλλα.

  • Αυτά τα κανάλια που ανέβασες στο screenshot δεν υπάρχουν στον 19.2, αλλά στον 23.5.

    Ωραια, αυτο δεν σημαινει οτι θα επρεπε να πιανω και αλλα τοτε του 23.5 η οχι?

  • Εξαρτάται. Αυτή η συχνότητα ισως να ειναι η πιο δυνατή στην περιοχή σου ή ο δέκτης σου δεν έχει ενημερωμένες συχνότητες του 23.5.

  • αρα η λυση ειναι να φωναξω τεχνικο να ξανα κοιταξει το πιατο και να το φτιαξει αν εχει μετακινηθει η κατι αλλο?

  • Κάτι άλλο δεν νομίζω. Αν το πιάτο σου είναι μικρό η μικρή μετακίνηση να σου έφερε μια συχνότητα του 23.5. Σου είναι εύκολο να πεις ή να ανεβάσεις την ποιότητα σήματος της συχνότητας που κατέβασες;

  • Κάτι άλλο δεν νομίζω. Αν το πιάτο σου είναι μικρό η μικρή μετακίνηση να σου έφερε μια συχνότητα του 23.5. Σου είναι εύκολο να πεις ή να ανεβάσεις την ποιότητα σήματος της συχνότητας που κατέβασες;

    εννοεις τις μπαρες απο κατω?

  • μονο το bouquets.tv αλλαξες? η πακετο και ολα τα μπουκετα...


    εγω εκανα μολις μια δοκιμη, και μια χαρα φαινονται οι Ελληνικοι χαρακτηρες και για δοκιμη, μπορεις να δημιουργησεις ενα μεσα απο το menu για οδηγο...

    Στον υπολογιστή ονόμασα τα μπουκέτα καναλιών όπως θέλω

    π.χ Ελληνικά - Movies - Music - Ελληνικά Δορυφορικά κτλ και μετά στο αρχείο bouquets.tv τα έγραψα μέσα ακριβώς όπως τα είχα ονομάσει πριν.


    Το έχω κάνει σε άλλο δέκτη και δεν είχα πρόβλημα μόνο σε αυτόν.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!