IPTV apps & ANDROID os

There are 51 replies in this Thread which was already clicked 11,445 times. The last Post () by jserv.

  • εδώ ξαναλέμε είναι νήμα για android

    τεσπα αν & θα σε στεναχωρήσω φίλε για streams ή iptv η καλύτερη λύση είναι android tv από box, τηλεόραση, κινητό, ταμπλέτα

    ή σε υπολογιστή windows. κι εγώ θα θελα να τα χω όλα σε 1 όμορφα αλλά δεν ικανοποιεί τόσο στο θέμα αυτό το δορυφορικό <κουτί>


    το δορυφορικό δεκτάκι πώς να το πούμε? από σπόντα τα παίζει, δεν είναι ότι πιο ενδεδειγμένο για streams, iptv, ott... :(

    δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο κολπάκι πάντως δεν λέγεται auto loop


    κόλλημα είναι το freeze

    loop που αναφέρεις είναι όταν κάνει <λούπα> το φιλμ που λεμε λαϊκά ξαναπαίζει το ίδιο ξανά & ξανά από εκεί που είχε <στακάρει>


    restart stream θες μάλλον να πεις.........

    για παράδειγμα στο smart iptv (που χρησιμοποιώ προσωπικά κατά βάση) έχει αυτή τη λειτουργία σε smarTV sam ή lg, σε mag ή aura & android τηλεορασεις ή κουτιά


    λογικά ή μόνη λύση που έχεις είναι αλλαγή σε επόμενο κανάλι & πάλι πίσω σ'αυτό που έβλεπες

  • έγραψα χωρίς αναβάθμιση γιατί αν θυμάμαι καλά, το καλοκαίρι παρουσιάστηκε κάποιο θέμα στις αναβαθμίσεις σε samsung tv σε σχέση με το smart iptv..τώρα δείχνει να πάει καλά.. θα ενημερώσω...

    τι έγινε τελικά ήταν θέμα σερβιτόρου & έστρωσε ή έβαλες λίστα text ή m3u & <συμπεριφέρεται καλύτερα?


    πάντως στο siptv στη καρτέλα NEWS αναφέρει αν κάποιο από τα firmwares τηλεοράσεων ή κουτιών έχει θέμα ή αν πρέπει να γυρίσεις σε κάποια δικιά του version πιο πίσω όταν ανακύψει πρόβλημα.


    σε sam & lg smarTVs το απεγκαθιστάς, επανεκκινείς (ή πρίζα off/on) & το ξαναπερνάς

    σε android box ή τηλεοράσεις πας όπως & στα smartphone μας στο APP από τα SETTINGS & κάνεις ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ (διαγράφει & την cache/κρυφή) & συνέρχεται :)


    στηρίζω android γιατί ΔΕΙΤΕ είναι ΟΛΑ όπως στο κινητό μας!!

  • JohnMoreS@T ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου φίλε :)

    Ναι αυτό εννοώ restart stream το είπα loop επειδή στον VLCplayer στο PC την λειτουργία

    αυτή την κάνει το loop οπότε αν κάποιο streem κολλήσει επανέρχεται άμεσα.

  • γιάννη ήταν πιθανότατα θέμα της εφαρμογής..δοκιμάζοντας με txt δούλεψε πολύ καλύτερα..είχες δίκιο... για το android τα χουμε ξαναπεί.. την άφησα αλλού την sony android...

  • JohnMoreS@T ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου φίλε :)

    Ναι αυτό εννοώ restart stream το είπα loop επειδή στον VLCplayer στο PC την λειτουργία

    αυτή την κάνει το loop οπότε αν κάποιο streem κολλήσει επανέρχεται άμεσα.

    μπορει να χρησιμοποιούν την ορολογία LOOP στο VLC μου διαφεύγει αν θες κάνε 1 φωτο όποτε μπορέσεις γιατί μου διαφεύγει

    όμως σαν όρος μου φαίνεται λάθος

    τεσπα το vlc η last version παίζει όμορφα το iptv & streams γενικότερα αν είναι σταθερά

    όμως δεν ξέρω αν συνεχίζεται το πρόβλημα με το zapping???

    που μετά κολλάει & θέλει κλείσιμο & ξανάνοιγμα..... για πες μας αφού το χρησιμοποιείς για να ξέρουμε

  • χαίρομαι! έχει βάλει & το m3u αλλά δεν το εμπιστεύομαι, νομίζω συμεριφέρεται καλύτερα με όλους τους σερβιτόρους με το δικό του τύπο αρχείου

    έ απλά έτσι χάνεις μόνο το auto update της λίστας των καναλιών αυτού που σε σερβίρει τα σχετικά

    όμως οι σοβαροί σερβιτόροι σπάνια αλλάζουν τις θέσεις των καναλιών! κι αν προστεθεί κάποιο νέο το βάζεις manual


    δεν ξέρω...δεν ανέφερες γιατί την άφησες την SONY android 7 αλλά δίνει λύσεις πολλές για πολλά 8o

    ακόμα καλύτερο έχει βγει το android 7.1.2 στην PHILIPS

    και οι 2 παίζουν hbb tv ΕΡΤ!


    επίσης, αν σε ενδιαφέρει, παρομοίως μπορείς να βάλεις & τα σωστά epg χειροκίνητα αν βρεις λανθασμένα ή ελλιπή

    σε όσα βέβαια διαθέτουν epg

    https://siptv.app/codes/

    (((έχει search ανα κανάλι ή ανα χώρες στα δεξιά)))

    θέλει μεράκι & χρόνο διαθέσιμο αλλά αξίζει νομίζω

    το αποτέλεσμα αποζημιώνει


    επίσης για εναπόθεση ΡΙΝ για τα ακατάλληλα εκπαιδευτικά 8o

    γράφεις πάνω από τις γραμμές των ΧΧΧ καναλιών ως εξής:


    group,XXX,1234

    PenthouseHD1.ero,PENTHOUSE 1,http://serverIP:serverPORT/live/user/pass/00001.ts

    ext,σκυψεΥλογημένη,http://serverIP:serverPORT/live/user/pass/00002.ts


    ,όπου:

    ΧΧΧ = όνομα του group που θελουμε να φαίνεται

    1234 = ο 4ψηφιος κωδικός που θέλουμε να ορίσουμε


    απλά αν έχετε μικρά παιδάκια ΜΗΝ ξεχάσετε να κάνετε ΕΞΟΔΟ από το ΑΡΡ!! .....αν κι αυτά από μικρά έχουν δει περισσότερα από μας στην ηλικία τους εεε :P

    γιατί μόνο όταν ξαναμπείτε θα το ξαναζητήσει

    αυτό γίνεται για να μην ζητάει ξανά & ξανά το ΡΙΝ κατά το ZAPping


    τοιουτοτρόπως αλλά χωρίς ή με τον κωδικό κάνεις για οποιαδήποτε group/ομάδες-είδη καναλιών θες να χωρίσεις.....σπορ ντοκυ παιδικα κλπ

    Edited once, last by spartans ().

  • Για χρήση m3u αρχείων σε Windows δείτε και το Best player https://www.microsoft.com/el-gr/p/best-player/9wzdncrdpqsx?activetab=pivot%3aoverviewtab


    Πολύ καλύτερο του vlc με πάρα πολλές δυνατότητες γενικά ως player και θεωρώ πως αξίζει η αγορά του.

    έχει δίκιο ο Παναγιώτης, παρέλειψα να το πω

    πρόκειται για ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ δουλειά του Μάριου!

    email: dev@best-player.eu

    ΑΛΛΑ η last version 5.8.9 θέλει WINDOWS 10


    System Requirements

    minimum

    OS windows 10 version 10586.0 or higher required

    ARCHITECTURE x86 or x64 or ARM required


    info:

    https://best-player.eu/#description


    AVAILABLE ON:


    PC

    Xbox ONE

    mobile

    HoloLens

    HUB


    ChangeLog (Release Notes)

    https://best-player.eu/changelog/#more-367

  • το TERRARIUM tv μας τελείωσε όπως έγραψα & στο αντίστοιχο νήμα του........

  • Καλησπέρα, υπάρχει κάποιο πρόσθετο ή κάποια ρύθμιση για συσκευή vuduo που να γίνεται αυτόματο loop

    στα streams όταν αυτά "κολλάνε";

    ΕΠΙΦΟΙΤΗΣΗ μου ρθε σήμερα


    υπάρχει:

    re-connect live stream ή κάπως έτσι στο Xtream TV plugin v.011 (SETTINGS green button) ;)

    δες το post #15

    δοκίμασε & πες μας όταν βρεις χρόνο...


    αναβαθμίζεται πλέον αυτόματα στη version 0.1.6

  • από την αρχή στήριξα το ANDROID (linux based!) με βάση τη χρηστικότητα, το πλήθος των developers για APPs εντός & εκτός Google Play Store (.apk), αλλά & για την διασύνδεση έξυπνων κινητών//tablet//pc ~με~ έξυπνες τηλεοράσεις//box

    (((συσκευές αφής ~ συσκευές τηλεχειριστηρίου IR)))


    πλέον έχουμε:


    voda tv => android

    wind tv => android


    ote tv => SOON android


    ευχαριστώ λοιπόν για τα likes & να κοιτάτε ΜΠΡΟΣΤΑ εκεί στο μέλλον που έρχεται!! είναι έτοιμο για όποιον ξέρει τι να περιμένει........

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!