EPG για τα Κανάλια Ελληνικού Ενδιαφέροντος

There are 462 replies in this Thread which was already clicked 54,970 times. The last Post () by komhsgr.

  • Γιωργο δεν θα πηγαινε το μυαλο μου οτι θα σκάλιζαν τις παραμετροποιησεις χωρις να γνωριζουν

    συν οτι πρέπει να μάθουμε πως κανουμε Λήψη Στιγμιότυπου απο τον δεκτη γιατι με της φωτογραφίες μας βγηκαν τα ματια για τον αν ειναι ναι ή οχι

  • το οτι κατι δεν πηγαινε καλα με το ονομα... εξ αρχης ηταν στο μυαλο μου,αλλα ισως απο settings,ισως απο ονομα δορυφορου κλπ...

    ευτυχως καποιου αλλου το μυαλο,πηγε και στο τι το προκαλεσε...

  • σε κατι λιγα powervu εχει κανονικα και στο history που δεν ειναι.δεν εχει.

    το προβλημα εμφανιστηκε,οταν για καποιο λογο αδειασε η σελιδα της voda-φον,η οποια ηταν και η πηγη για αυτα τα καναλια.

    τωρα...δεν ξερω τον λογο,που ενω μπορουσαν(το rytec team) καποια καναλια να τα παρουν απο αλλη ελληνικη σελιδα,εριξαν πανω αγγλικα (αν δεν κανω λαθος απο cyta).

    γενικως,οτι ερχεται απο την σελιδα του Π.ΟΤΕ ερχεται ελληνικο.

  • ερχονται πλεον στα αγγλικα (απο τις ελληνικες πηγες) σε ολους.

    εκανα μια υπενθυμιση οτι τα καναλια υπαρχουν απο αλλη πηγη,αν εχουν την διαθεση να τα παρουν απο εκει (για να υπαρχει 1 κεντρικη πηγη) καλως,διαφορετικα θα δουμε εαν μπορουμε να τα προσθεσουμε ξεχωριστα...

  • αν θελει καποιος mod ας προσθεσει αυτο το epg για το Discovery Central Europe HD στον thor.

    <channel id="discovery.gr">1:0:1:44C:2:5E:E08B00F:0:0:0:</channel> <!-- Discovery Central Europe HD-->

  • Καλησπέρα . Σας δουλελυει κανονικά το epg ; Εμενα εδω και μερικες μερες έχει κολλησει και δεν καταβάζει. Κοιταξα τα sources και ειδα οτι εχουν κανει τα αρχεια απο gz σε xz και διαβασα οτι στο νεο epgimport με openpli 6 δουλευουν ; Εχει παρατηρήσει καποιος σε εσας κατι. Εκανα και update στο τελευταιο rytec sources αλλα παπαρια.. Δεν εχω Openpli 6 επανω να δοκιμασω.

    One way or no way!!

  • ναι,σε 6.

    λογικα ομως,αν αλλαξεις και μονο τις πηγες σου (με αυτες στο πρωτο post δοκιμασες?) θα πρεπει να ειναι ενταξει...

  • Καλησπέρα . Δεν προχωρα να κατεβασει . Ξεκινά και σταματα στο 0 . Ενημερωσα και το Plugin και παλι το ιδιο . Μαλλον θέλω αλλο δεκτη.

    One way or no way!!

  • αν ξεκιναει και σταματαει,δε διαβαζει τις πηγες. δοκιμασες με αυτες στο πρωτο μυνημα??? (και τις εχεις επιλεξει μεσα απο το plugin)?

  • Έχω δοκιμασει και της πηγες του πρωτου ποστ και τις rytec . Δεν κατεβασει . Σε δεκτη φιλου με Openpli 6 με τα ιδια μεσα κατεβαζει . Δεν βλεπω φως στο 800αρι μου.

    One way or no way!!

  • Καλημέρα. Εδω και λιγες μερες δεν μου βγαζει καθόλου epg στα powervu καναλια: ID Hd & Discovery science hd (0.8w) ,Tlc (4.8e)

    Χρησιμοποιω την πηγή του πρώτου post. Έχετε το ιδιο προβλημα?

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!