EPG για τα Κανάλια Ελληνικού Ενδιαφέροντος

There are 461 replies in this Thread which was already clicked 54,875 times. The last Post () by georgeflu.

  • δεν εχεις 16 μοιρες ανατολικα και ρικ απο hotbird


    <!-- 16.0 -->

    <channel id="ViasatHistory.gr">1:0:19:45C:526C:16E:A00000:0:0:0:</channel> <!-- Viasat History (FSS)-->

    <channel id="ViasatExplore.gr">1:0:19:45B:526C:16E:A00000:0:0:0:</channel> <!-- Viasat Explore (FSS)-->

    <channel id="ViasatNature.gr">1:0:19:45A:526C:16E:A00000:0:0:0:</channel> <!-- Viasat Nature (FSS)-->

    <!-- 13E -->

    <channel id="RIKsat.cy"> 1:0:1:30E:1B58:13E:820000:0:0:0:</channel> <!--RIKSat-->

  • 16 μοίρες δεν έχω βάλει επειδή δεν τα βλέπω αυτό το αρχείο που ανέβασα είναι το γνήσιο του medusa απλά έβαλα αυτά που βλέπω σε 39° και thor....το ρικ θα μπορουσες να το χρησιμοποιήσεις και για 39 μοίρες που έβαλες...

  • με το δικο σου δεν εχω epg στα ελληνικα στις 16 αν βαλω του θοδωρη ειναι οκ

    <channel id="ViasatHistory.gr">1:0:19:45C:526C:16E:A00000:0:0:0:</channel> <!-- Viasat History HD-->

    <channel id="ViasatExplore.gr">1:0:19:45B:526C:16E:A00000:0:0:0:</channel> <!-- Viasat Explore CEE HD-->

    <channel id="ViasatNature.gr">1:0:19:45A:526C:16E:A00000:0:0:0:</channel> <!-- Viasat Nature CEE HD-->

  • Καλημέρα στα epic drama,viasat στις 16 east πως γίνεται να μου το εμφανίζει στα ελληνικά το epg?κάπου ειχε αναφερθεί στο παρελθόν νομίζω σε κάποιο post αλλά δεν το βρίσκω..βάζοντας την πιο πάνω πηγή που αναφερεται extra channels εξακολουθεί να είναι στη γλώσσα που εκπέμπει όχι ελληνικά


    edit ακυρο το βρηκα απλα ηταν στην κατηγορια ερωτησεις απαντησεις το post στη σελιδα 127.το epic drama να υποθέσω δεν έχει ελληνικό epg?

    Edited 3 times, last by Larpo ().

  • Με ίδιο δέκτη και image σε μένα έπαιζε κανονικά απλά το έκανα απεγκατασταση δεν το δουλεύω πλέον αλλά κατά καιρούς μου έβγαζε και μένα πράσινη οθόνη όχι όμως όταν το άνοιγα η έβλεπα αλλά όταν πήγαινα να κάνω κάποια ενημέρωση καναλιών αν θυμάμαι καλα.

    Βέβαια καλό θα ήταν να μεταφερθεί το post στο ερωτήσεις απαντήσεις όχι εδώ..

    Edited 2 times, last by Larpo ().

  • Για EPG Ertworld ,4e στο Hellassat και για ΕPG στο history και crime investigation (ελευθερα) στο Thor έχω ανεβάσει το συγκεκριμένο extra.channels.xml. Αυτό θέλει να το αποθηκεύσετε στο φάκελο epgimport.στο τέλος θέλει και μια επανεκκίνηση του συστήματος.

    extra.channels.xml

    Σε satdream8 δουλεύει;

    Το έβαλα στο φάκελο epgimport και έκανα επανεκκίνηση, δεν βλέπω στο history στις 1w να εμφανίζει EPG.

    Χρειάζεται και κάτι άλλο;

  • ενα αρχειο extra.sources.xml (υπαρχει ενα στο πρωτο post- η κανεις ενα δικο σου).

    και φυσικα να κανεις reload epg.

    επισης... τελευταια παλι εσπαγα το κεφαλι μου με φιλο που δεν φορτωνε το epg του... κι ενα check οτι το service reference του .xml και του δεκτη σου, ειναι το ιδιο...

  • Καλημέρα πως γίνεται να βάλουμε epg στο κανάλι eurosport 2 στις 4.8E που έχει και ελληνικό ηχο?το αντίστοιχο στις 13Ε μου έχει κανονικά epg αλλά εκεί δεν μου ανοίγει..

  • για το europe οχι, γιατι δεν υπαρχει καποια πηγη που να το φερνει...

    για το eurosport υπαρχει η πηγη, απλα εσυ του εδωσες και αλλη κατευθυνση ...

  • Άρα εννοείς ότι είχε epg αλλά για κάποιο λόγο δεν μου το εμφανιζε george?μου έδειχνε unavailable data κάτι τέτοιο νομίζω ότι έγραφε τώρα με την προσθήκη που έκανα όλα καλα

  • Άρα εννοείς ότι είχε epg αλλά για κάποιο λόγο δεν μου το εμφανιζε george?μου έδειχνε unavailable data κάτι τέτοιο νομίζω ότι έγραφε τώρα με την προσθήκη που έκανα όλα καλα

    για το eurosport λες???

    υπαρχει στις πηγες του rytec, αλλα παει στο eurosport greek. εσυ πηρες αυτο, και το εκανες αντιγραφη και στο καναλι που ηθελες (και με τον ιδιο τροπο μπορεις να το κανεις και σε αλλα καναλια, αρκει αυτο να ερχεται απο τις πηγες του rytec, η αν βρεις αλλη πηγη).

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!