EPG για τα Κανάλια Ελληνικού Ενδιαφέροντος

There are 459 replies in this Thread which was already clicked 53,752 times. The last Post () by dr_virus.

  • Καλησπέρα, ποιοι τρόποι υπάρχουν για να μπει epg σε κανάλι iptv; Δεν έχω ασχοληθεί ξανά με κάτι τέτοιο... Γίνεται αν υπάρχει πρόσβαση στο αντίστοιχο δορυφορικό κανάλι ή μόνο μέσω xml και epgimport; Μπορεί κάποιος να με παραπέμψει σε κάποιο post με οδηγίες;

  • το ευκολοτερο... αν υπαρχει δορυφορικο καναλι (ενεργο) , απλα αντιγραφη του sercvice ref στο link του iptv


    πχ για το star (εγω εχω το επιγειο service reference)


    #SERVICE 1:0:1:5DC: 67:212C:EEEE0000:0:0:0: (star hd) (edit: εχω αφησει ενα κενο, γιατι το κανει smiley)


    #SERVICE 4097:0:1:5DC: 67:212C:EEEE0000:0:0:0:https%3a//livestar.siliconweb.com/media/star1/star1mediumhd.m3u8:STAR HD

    #DESCRIPTION STAR HD


    αν δεν υπαρχει δορυφορικο... τοτε μονοδρομος το epg import (σφυρα να ψαξω που τα εχω καταχωνιασει...)

  • Ευχαριστώ Γιώργο.


    Το service ref το παίρνεις από το lamedb; Γιατί στο δικό μου έχει λίγο διαφορετική μορφή από το παράδειγμά σου. Από την άλλη, αν φορτώσω τη λίστα των καναλιών μου στο dreamboxedit και δω το service ref από κει, τότε είναι ίδια...!


    Μέσω epg import πώς γίνεται; Θα ήθελα και αυτό γιατί δεν υπάρχουν όλα σε δορυφορική έκδοση. Απλά τον τρόπο θέλω, αν θυμάσαι. Δεν με νοιάζει να μου δώσεις κάποια έτοιμη λίστα (όχι ότι θα με χαλάσει)...


    Και κάτι ακόμα... αν βάλω τα service ref από τα αντίστοιχα δορυφορικά, τότε για να δω epg στα iptv πρέπει πρώτα να έχει "κατέβει" το epg στα δορυφορικά, δηλαδή θα πρέπι πρώτα να έχω συντονιστεί στα δορυφορικά για λίγη ώρα, σωστά;

  • 3) ναι, θα πρεπει να φορτωσει πρωτα απο επιγειο (η και sat) για να φερει epg στο ip


    1) το service ref το παιρνω απο μπουκετακι αγαπημενων...


    2) (το αφησα τελευταιο γιατι εχει πιο πολυ αναλυση) .

    με το epg import

    αν αφορα καναλια που υπαρχουν ηδη σε ενεργη λιστα δορυφορου η επιγειας, τοτε χρειαζεται ενα αρχειο "extra.sources" (με την πηγη μεσα) και ενα "extra.channels" (οπου μεσα εχει το format... πηγη ->service ref)


    τωρα οταν δεν υπαρχει καποιο πραγματικο καναλι... ειναι λιγο πιο περιπλοκο. εγω πχ επαιρνα καποιο μη λειτουργικο καναλι και το χρησιμοποιουσα ως fake για να φορτωσει το epg.


    επισης, υπαρχει ηδη μια ετοιμη λιστα μεσα στο greekstreamtv (αν θελεις να σου δωσω λιστα/πηγες) , που φερνει epg στα περισσοτερα καναλια απο αντιστοιχη πηγη, αλλα και εδω

    Code
    https://github.com/GreekTVApp/epg-greece-cyprus

    και στη σελιδα του openpli/ epg / το πρωτο θεμα, ειναι σχετικο, με παραδειγματα και περισσοτερη αναλυση.


    τελος... υπαρχει και ενα plugin με ονομα buyukbang panel/plugin , που κανει αντιγραφη epg απο ενα καναλι σε αλλο (με τη μεθοδο που αναφερει)

  • Υπάρχει αν προσθέσεις τα παρακάτω 3 αρχεία στο etc/epgimport, επανεκκίνηση, άνοιγμα του πρόσθετου epgimport,

    μπλε πλήκτρο (Πηγές) και προσθήκη των 2 νέων πηγών της ενότητας EPG XDR(SDGR).

    Όλα τα ευχαριστώ για τα αρχεία στον "μεγάλο" και πάντα πρόθυμο για βοήθεια georgeflu.


    linuxsat-support.com/cms/attachment/184891/

    linuxsat-support.com/cms/attachment/184892/

    linuxsat-support.com/cms/attachment/184893/

    octagon sf8008 4K combo

  • Πλακα πλακα πρεπει τωρα στις γιορτες να κατσω να κανω την λιστα με τις πηγες και τα extra.channels επι ευκαιριας κανενας καναλι μας λειπει να προσθεσουμε στις πηγες? εβαλα το eurosport2 αλλα δεν μπηκε βλεπω στην λιστα, να διορθωσω και αυτο το ΑEOLOS TV

  • Όποιος θέλει να έχει σταθερό EPG στα δορυφορικά κανάλια της Digea κατεβασμένο από την πηγή της SatDreamGR ομάδας,
    ας προσθέσει τα ακόλουθα στο "extra.channels.xml" .
    Κυρίως ενδιαφέρει όσους δεν έχουν την πολυτέλεια του SatDreamGR (όπως εγώ) και θέλουν να χρησιμοποιούν το OpenATV,

    το οποίο για κάποιον περίεργο λόγο δεν κατεβάζει από τον Transporter το EPG στην Ελληνική γλώσσα.

    Liverpool.png


    YOU'LL NEVER WALK ALONE


  • Καλησπέρα χρόνια καλή χρονιά πολλά έχω ένα TV box το s10 και έχω κατεβάσει την εφαρμογή iptv smarter pro τα οποία δεν μου παίζει η full list στα Ελληνικά κανάλια ο server..

    τι URL πρέπει να βάλω τώρα εγώ για να είναι η full list κανονικά σε όλα τα κανάλια και που το περνάω μέσα στο apk υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή που περνάει το URL για το EPG?

    Παράδειγμα το OTT plus η ξέρετε κάποια άλλη? ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων..

    Email andydaous@yahoo.gr

  • Για epg σε αυτου του είδος εφαρμογές έχω κανει ενα xml αλλα θελει να δωσεις τα αναλογα id


    Quote
    Code
    https://github.com/GreekTVApp/epg-greece-cyprus/releases/download/EPG/epg.xml
  • Για epg σε αυτου του είδος εφαρμογές έχω κανει ενα xml αλλα θελει να δωσεις τα αναλογα id


    Quote
    Code
    https://github.com/GreekTVApp/epg-greece-cyprus/releases/download/EPG/epg.xml

    Όταν εννοείς id ?

  • Χρόνια πολλά και καλή χρονιά..Συγνώμη να ρωτησω το εξης το link που το βάζω έχω την εφαρμογή iptv smarter pro

    Και έχω ένα url του server που εχω βάλει το username και το password το link αυτό το συγκεκριμένο για το EPG που το βάζω? Υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή IPTV που χρησιμοποιω που να βάζω το URL που μου είπατε για να έχω το πρόγραμμα τι θα παίζει το κάθε κανάλι και της ώρες που θα παίζει?

    Ευχαριστώ θερμά συγνώμη αν γινόμαι κουραστικός

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!