Καφενείο - Γενικές Συζητήσεις

There are 1,577 replies in this Thread which was already clicked 89,904 times. The last Post () by IsN0G00d.

  • HATTERS ποιες κατεβάζεις? Απο Ρωσσικα ειναι η 12541 και 12563.Eutelsat 36B εκει έχει δέσμη Εurasia που κατεβαίνει Ελλαδα με 1m

    Eίναι και ο Express AMU1 στις 36.

  • Eutelsat 36B έρχονται οι συχνότητες 11.727L beam Russia, Express 36 έρχεται η 12.111L beam Fixed 1.

    Υποτίθεται ότι η Ελλάδα είναι εκτός και των δυο. Είμαι τέρμα Νότια Ελλάδα με πιάτο WAVE FRONTIER !!

    Δεν έχω τοποθετήσει ακόμα το καινούργιο που αγόρασα.

  • Ρε παιδιά παιδεύομαι εδώ πέρα ξέρει κάποιος πως σβήνω τους δορυφόρους στο μενού καναλιών που δεν θέλω

    πατάω menu σβήνω τους δορυφόρους και ξαφνικά πάλι είναι εκεί ... egami image eχω τωρα πάνω.

  • Μέσα από το μενού δεν ξέρω εάν γίνεται.

    Αλλά αν το συνδέσεις με PC, πήγαινε στο αρχείο satellite.xml κάντο edit και διέγραψε όλους τους δορυφόρους και τις συχνότητες που δεν σε ενδιαφέρουν, σωσε το και κάνε επανεκκίνηση τον δέκτη!

  • Μαλλον ειναι ο αερας στο wave στον hotbird εχω twin lnb και μπορεί να μην ειναι σωστα βαλμενο

    πηγα στις 39 και δεν κανει απωλεια σηματος. Μηπως καποιος ξερει ποιο twin lnb ειναι πολυ καλο

    για wave frontier? Thank you.

  • Παιδια με ολο το σεβασμο. αυτό το θέμα με το σήμα απο 39Ε έχει γίνει σιριαλ. Σημα ανεβαίνει,σήμα κατεβαίνει το αναφέρετε ξανα ξανα λες και εμεις οι θνητοι σαν τί μπορούμε να κάνουμε για αυτό. Το σήμα είναι feed πάρτε το χαμπάρι και να ευχαριστείτε και το θεό που υπάρχει και δίνει λύσεις εντός και εκτός Ελλάδας.

  • Δεν μιλαω για τις 39 ανεβαινουν τα Ber και στιγμιαια το σημα παει 0 και μετα ανεβαινει παλι ψηλα

    τι σημαινει αυτο ο αερας ειναι κουναει το πιατο? Δεν ειχα τετοιο θεμα μεχρι τωρα ανεβηκα ταρατσα και

    ειδα οτι κουνιεται αρκετα το wave frontier.

  • Επειδή τελευταία δεν έχω δει κάτι νέο να βγαίνει έχουμε 11.08.23 νέο δέκτη enigma2


    NOVALER MULTIBOX 4K PRO χωρίς να έχω βρει κάπου τα χαρακτηριστικά του.

  • Γεια σας παιδες. Καλο καλοκαιρι και καλη νεα αθλητικη σεζον να εχουμε.
    Νοσταλγω τις παλιες εποχες με dream 500s... Παλι θα την βγαλουμε με πολωνικα, ρουμανικα και οτι αλλο λαχι. Ελληνικα μονο σε κανενα kodi σε 480p.
    Α ρε καταντια... Παλι καλα ο serverιτορος μου μετα απο 2 χρονια συνδρομης μου τα εχει αφησει ανοιχτη την γραμμη και εχω να πληρωσω 2 χρονια.
    Υ.Γ. Τι θα γινει με τις μεταγραφες στο ποσοσφαιρο? θα πανε ολοι στο πρωταθλημα της αλ καιντα? Δεν τους αρεσει το πρασινο? γουσταρουν ερημο τωρα?
    Καταραμενο χρημα. Αυτοι στο τελος θα αγορασουν ολο το πλανητη.

  • Επειδή τους αρέσει το πράσινο πάνε εκεί :money mouth face:, να δεις που θα αγοράσει κανένας δικός μας (Nova,OTE) τα τηλεοπτικά τους, εγώ το πιστεύω...

  • Με δεδομένο ότι το έχεις το private key,

    Και βαριέσαι να το γράφεις με το χέρι γιατί είναι και μεγάλο.

    Συνδέεσαι με υπολογιστή με ftp, πας στην διαδρομή/διαδρομες που σου λέει δεξιά, Άμα δεις και στην εικόνα που έχεις στείλει στο λέει.

    Εκεί θα βρεις το αρχείο privatekey.key Θα το ανοίξεις και θα κάνεις αντιγραφή επικόλληση το κλειδί. Αν δεν υπάρχει το αρχείο το δημιουργείς με επεξεργαστή κειμένου στον υπολογιστή και βάζεις αυτή την κατάληξη και το κάνεις ολόκληρο αντιγραφή στην διαδρομή που σου λέει.

    Αλλιώς γράψε το με το χέρι

  • Εχω μπει στο proton email αλλα δεν καταλαβαινω ποιο είναι το σωστο private key

    εγω θελω το email encryption key ή τα αccount keys rsa ή ecc ? Μπερδεμα ρε φιλε...

    και κατι τελευταιο εγω δεν πληρωσα κατι γινεται δωρεαν η μονο αν πληρωσεις ?

    που λεει με το μηνα κλπ ...

  • Φίλε επειδή το έψαξα λίγο να δω πώς γίνεται Και μήπως βρω κανένα guide μήπως σε βοηθούσα πρέπει να είναι τρελό μπέρδεμα Όπως ήταν και με το Nordvpn που έχω κανονική πληρωμένη συνδρομή.

    2 μέρες μου πήρε έπρεπε να φτιάξω virtual machine linux και να τρέξω εντολές για να βγάλω το private key Γιατί δεν το δίνει πουθενά στο site.

    Και μάλλον Με μία μικρή επιφύλαξη πρέπει να είναι παρόμοια διαδικασία!

    Άμα κάποιος άλλος φίλος το έχει βάλει μήπως μπορεί να σε βοηθήσει.

    Αν παίξεις πάντως μπάλα με openvpn (Εμένα δεν μου έτρεχε σωστά και κόλλαγε για αυτό και πήγα σε wireguard) πρέπει να είναι πιο εύκολο Διότι τα στοιχεία που χρειάζεται και το config file πρέπει να τα έχει κανονικά στο account του εκάστοτε VPN provider.


    Και υποθέτω πρέπει να έχεις πληρωμένη συνδρομή για να κάνεις σωστή δουλειά ειδικά άμα θες να κάνεις streaming.

  • Οκ ευχαριστώ για αυτή την απάντηση θα επανέλθω μόλις πληρώσω μια συνδρομή μάλλον nord vpn.

    Στον δέκτη δεν ξερω να το κανω στο kodi android ειναι ετοιμο ευκολο το proton vpn σου δινει δωρεαν 3 ολλανδια αμερικη κ ιαπωνια.

  • Μιας και μιλάτε για vpn. Εχει δοκιμάσει κανείς το wireguard; Εχω 2 fritzbox 7590 (το ένα έπεσε τυχαία στα χέρια μου) και το χρησιμοποιώ ως ρούτερ. Μέσα στο λογισμικό του υπάρχει επιλογή για να ενεργοποιήσεις το wireguard. Εφαγα το ΣΚ για να το ενεργοποιήαω αλλά άδικος κόπος. Θέλω να βάλω 3 συσκευές επάνω του. Αξίζει; 'Η να πάρω άλλο ρούτερ και να βάλω άλλο vpn;

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!