Καφενείο - Γενικές Συζητήσεις

There are 1,559 replies in this Thread which was already clicked 88,712 times. The last Post () by IsN0G00d.

  • Πολύ ωραίο skin όντως.

    Θα το δοκιμάσω :)


    ΥΓ. Υπάρχει η δυνατότητα επιλογής να σου δείχνει την public IP κάτω δεξιά? Και όχι την internal?

    Θα ήταν πολύ χρήσιμο άμα γίνεται γιατί δεν έχω βρει skin που το κάνει αυτό ( η δεν έχω βρει εγώ τις ρυθμίσεις )

    Διότι καμιά φορά το vpn δεν ξεκινάει και κάθε φορά πρέπει να πηγαίνω μέσα από το μενού να τσεκάρω την IP.

  • Το skin δείχνει ότι ο δέκτης συνδέθηκε με το wi-fi.


    Για την public IP δεν γνωρίζω κάποιο skin που να την εμφανίζει.

    Αλλά μπορείς να εγκαταστήσεις το WireGuard VPN για να την βλέπεις εύκολα. Στη περίπτωσή σου ίσως να υπάρχει πρόβλημα γιατί

    όπως καταλαβαίνω χρησιμοποιείς άλλο πρόσθετο VPN και όπως διάβασα το WireGuard είναι σε διένεξη με το OpenVPN.


    Edit

    Ανεβάζω και άλλο screenshot για να δεις την αλλαγή IP.

  • Ευχαριστώ πολύ βρε,

    Wireguard χρησιμοποιώ σε openATV 7.3.

    Το θέμα δεν είναι που θα την δω την public εξωτερική ip (ξέρω και το βρίσκω με πολλούς τρόπους) ,

    απλά αναρωτιόμουν άμα υπάρχει κάποιο skin που στο δείχνει.

    Γιατί μερικές φορές στο boot για κάποιον άγνωστο λόγο που ούτε ο δημιουργός δεν μπορεί να εντοπίσει ακριβώς, to wireguard απλά δεν ξεκινάει.

    Και Θα ήταν πολύ χρήσιμο να το βλέπεις κατευθείαν στο infobar χωρίς να πας από το μενού ή από το wireguard plug-in.

    (Θα ρωτήσω τον δημιουργό αυτού το skin άμα γίνεται, και αν μου απαντήσει :) )


    Και είναι πολύ ωραίο skin αυτό και έχει και πολλές πληροφορίες. Το μόνο κακό σε εισαγωγικά είναι πάρα πολύ μικρά τα γράμματα και τα εικονίδια.

  • Ερώτηση ο 1.9e είναι ακριβώς στην άκρη του wave t90 όπως είναι εδώ στημένο.

    Ποιο lnb έχει καλή απόδοση σε τέτοιες περιπτώσεις.


    Δοκίμασα εδώ αυτά που έχω : alcad, edision, gsat (παλιά όλα ).

    Καλύτερο σήμα προς το παρόν με amiko slim 0.1 50% σήμα στον octagon.


    Είχα αισθητή βελτίωση σήματος με ATC στον Hellas Sat γύρω στο 7% στα δικά μας.

    ATC δεν έχω άλλο αυτή την στιγμή.

    Αν γυρίσω το πιάτο όπως είναι θα .. χάσω τα άλλα ή δεν παίζει τέτοιο θέμα.


    Καλά σήματα αυτή την στιγμή στους : 9,13,16,19.2,23,5,39,32,46 east.

  • Οκ κάτσε να δω ποιος πουλάει να παραγγείλω ένα βασικά αν έχω καλό σήμα στις 1.9 είμαι εντάξει.

    Δεν ασχολούμαι ξανά ταράτσα μέχρι να ανέβει στις 36 ο νέος τέλος της χρονιάς.

  • Για σας εχω βαλει στον vusolo2 openatv 7.3 στο flash και στο multiboot εχω παλι openatv 7.3 εχω κανει αλλαγες στο setup video ,osd position και εβαλα το σκιν premium hd 2.4 δεν εχω μπαρες ουτε αριθμο, καναλι ,ονομα, σημα,κοδικοποιηση ,αναλειση hd or sd κλπ.Που πρεπει να κανω αλλαγες;Συγνωμη αν μπορει να με βοηθησει καπιος ευχαριστω

  • Σε απλό πιάτο οποίος γνωρίζει από τον astra 19e πόσα κλικ δεξιά είναι πιάτο για 39 κ 42 δεν βρίσκω βοηθάω φίλο 7,9,13,19 βρίσκονται με το στριψιμο

  • και μικρο και μεγαλο, θελει με την ανυψωση

    και οσο πιο μεγαλο ειναι ενα πιατο, τοσο πιο "απολυτο" ειναι στην ακριβεια...



    επισης... να διεκρινησουμε... κλικ δεξια, οπως κοιτας απο μπροστα...


    δοκιμασε να το πας βημα-βημα 23, 28,


    αν τωρα θυμαμαι καλα, ειμαστε καπου ροδο, τοτε 39-42 θελεις πιο ψηλα απο τον 19

  • δεν ειναι το θεμα να το σβησω...

    και ουτε φυσικα απευθυνομαι προσωπικα σε εσενα...


    απλα εγραψε ο ενας, εγραψε ο αλλος και στο τελος θα εχουμε μια ενοτητα τυπου spam "δωσε κι εμενα" και μαλιστα σε "λεπτα ζητηματα".

  • Παιδια για να το ληξουμε ο ισπανος ειναι οκ αλλα δεν δινει Ελλαδα αυτος πια Τελος μονο Ισπανια! Εμενα τεστ μου εδωσε και τελος εκει

    Καληνυχτες!


  • Δοκίμασε το skin oZeta να δεις αν σου κάνει. Υπάρχει και στα feed του OpenATV.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!