Καφενείο - Γενικές Συζητήσεις

There are 1,588 replies in this Thread which was already clicked 92,633 times. The last Post () by IsN0G00d.

  • Άλλαξε το πακέτο αν ενδιαφέρεται και κανένας τεχνικός που είναι εδώ μέσα πακέτο:


    1. octagon sf8008 twin sat tuner openatv 7.3

    2. gt media v8x mars firmware


    120 ευρώ και οι δυο έτσι να το κάνω πιο " μάρκετινγκ "

    και οι δυο σε άριστη κατάσταση υπάρχει και το κουτί τους αν αυτό " ενδιαφέρει" ιδιαίτερα


    παρακαλώ πολύ όχι παζάρια γιατί σαν τιμή είναι σούπερ.

  • Είσαι τρελός IsN0G00d το ξέρεις ότι κάθε lnb που δοκιμάζω δίνει άλλο σήμα?

    Αν κατασταλάξω σε όλους και στο δυνατότερο σήμα και lnb ίσως.

    Μήν ξεχνάς ότι περιμένουμε και 36 ανατολικά και που θα παρκάρει ο Hotbird 13E

  • Στα ελληνικά στις 39e οι δοκιμές lnb έκαναν το 72% ... 80 %.

    Με την ευκαιρία έχει τώρα δικό μας σε 4:2:2 gt combo παρακολουθήσιμο αν βαριέσαι λαπ τοπ

  • Στα ελληνικά στις 39e οι δοκιμές lnb έκαναν το 72% ... 80 %.

    Με την ευκαιρία έχει τώρα δικό μας σε 4:2:2 gt combo παρακολουθήσιμο αν βαριέσαι λαπ τοπ

    Γίνε πιο σαφής όταν λες "παρακολουθήσιμο", δηλ. απ' ευθείας; Σε 1920x1080 ανάλυση; Συντελείται το θαύμα;

    Γιατί εγώ, χωρίς τα δικά σου όπλα, το βλέπω δια της πεπατημένης, δηλ. vlc στο laptop και cascade στη smartTv.

  • Από την περιγραφή σου καταλαβαίνω ότι πρόκειται για μια ανάλογη κατάσταση, με εκείνη που έχω εγώ όταν σε android tv box βλέπω μέσω webif και vlc το feed. Ανάλογα με το bitrate του 4:2:2 feed η εικόνα και ο ήχος εμφανίζουν λιγότερο ή περισσότερο ομαλή ροή, γιατί, μάλλον, το chip γραφικών του δικού μου box (και υποθέτω αντίστοιχα του δικού σου gtmedia) δεν επαρκούν για να αποδώσουν με απόλυτα ομαλή ροή την εικόνα και τον ήχο. Αντίθετα, ένα laptop με πολύ ισχυρότερη κάρτα γραφικών επαρκεί.

    Λες ο πολυαναμενόμενος octagon premium να έχει αυτή τη δυνατότητα;

  • Βλέπω ότι είναι τα καινούργια (σε εμφάνιση, μόνο;) με τον πιο κοντό λαιμό σε σχέση με το μέχρι πρόσφατα γνωστό black ultra.

    Θα έχει και διαφορά στην απολαβή;

  • Ελάχιστη. Το ultra φέρνει 1 - 2db περισσότερα. Απλά στα καινούρια μοντέλα ultra δεν γνωρίζω για την μπροστινή λευκή ανθεκτικότητα του πλαστικού. Μου θυμίζει κάποια παλιά μοντέλα της edision.

  • Παιδιά το ξέρω ότι πήρα ένα κ ένα απλά από περιέργεια είπα θα ανέβω σε λίγο να δοκιμάσω γιατί είχα εδώ alcad edition amiko gsat lnbs και μέχρι στιγμής έδωσε το αμικο πιο καλό και λέω δεν χάνω κ κάτι επειδή ο 1.9 είναι στο wave πολύ άκρη στο wave frontier μου

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!