Καφενείο - Γενικές Συζητήσεις

There are 1,591 replies in this Thread which was already clicked 94,074 times. The last Post () by hatters1976.

  • Θέλω να δώ αν βελτιώνεται ο 1.9 που τώρα ακριβώς στην άκρη έχω σήμα 50 - 60%

    Θέλω να δώ αν πιάνω τον 0.8w που είναι πιο δίπλα δεν ξέρω αυτό αν γίνεται θα δοκιμάσω IsN0G00d

  • Ερώτηση εκ μέρους φίλου. Απο χθες το βραδυ έχει πέσει μαύρο στο science 9e;

    Δυστυχώς επιβεβαιώνω και σε μένα μαύρο σε 2 σερβιτόρους που έχω.

    Ας ελπίσουμε να είναι προσωρινό.

  • Θες σλιμ lnb για εκεί. Τον 1.9 με το ζόρι τον είχα βγάλει. Οσο για το σήμα του, παίζει από 83% - 99%.

    Εγώ το κατάφερα με 2 χοντρά no name lnb και σε μικρο πιάτο 1.10 το πολύ.

    Το ένα το κόλλησα με ταινία στο άλλο κολλητά υπό γωνια 😂😂...

    Και 1.5 χρόνο μετά και ο 0.8w και ο 1.9 έχουν σήμα πάνω από 80%>>> ...

    Όλα γίνονται...

    Καλη τύχη hatters1976 θα το καταφέρεις.


    Οσον αφορά το Egami δεν τρελάθηκα.

    Ούτε εγκατάσταση plugins μέσα από το μενού με περασμα του ipk στο temp δεν κάνει.

    Εγκατεστάθηκε λέει να κάνει restart και φρύδια.

    Δεν το έχω ξανα πετύχει αυτό ποτέ.

    Μόνο με εντολή telnet force overwrite τα έκανε.

    Σε clean image έτσι. Όχι backup.

    Επίσης έχουν θέμα τα picons.

    Μόνο στους δορυφόρους 1.9 και 0.8 έχει.

    Έψαξα στα plugins δεν έχει τα άπειρα picons που έχουν αλλά.image. δηλαδή μόνο κάτι Australia έχει !!!

    Έκανα και εγκατάσταση ένα πρόσθετο από το gio κάτι...

    Και παρότι τα εγκατέστησε δεν έκανε αντιστοιχηση με τα κανάλια απλά υπάρχουν στον φάκελο.

    Περίεργα πράγματα.

    Open atv και ξερό ψωμί 🍞 ...

    Μέχρι το satdreamgr να επανέλθει :)

    Εεε georgeflu ?

    Εκτός αν έχει αλλάξει κάτι από την τελευταία φορά που είδα μία ανάρτηση που ρωταγε για octagon sf8008 και έλεγες ότι έχει θέματα...

  • Μετά απο μια ώρα ταράτσα έβαλα την επέκταση σε ευθεία ήρθε ο 0.8w κατεβάζω 134 κανάλια αλλά καμία σχέση

    με όταν τον είχα στο 2.40. Αρκετά πιο έξω απο ότι περίμενα ήρθα σήμα στο πιάτο με στρίψιμο του lnb ελαφρώς

    προς τα δεξιά. Στον 1.9 θα το ξαναδώ αύριο. Η καλύτερη λύση καταλαβαίνω ότι αυτά τα δυο θα είναι στο 2.40

    αλλά ο τεχνικός μου βαριέται και το παίζω τώρα εγώ ... τεχνικός.

  • bountyhunter21 πάλι καλά που δεν έβαλες σύρμα :smiling face:

    Όταν κόψει το κρύο θα ανέβω το βγάλω φωτό... XD...

    hatters1976 δεν μπορεί να τα παρατήσεις τόσο εύκολα ... Έχεις και τόσα καλά lnb και τόσα μηχανήματα μέτρησης τι τον θες τον τεχνικό? Για 2 Εύκολους διπλανούς δορυφόρους?

  • Στο περίπου έτσι πάει και ελαφρά προς τα πάνω αλλά είδα τώρα γιατί δεν τα πιάνω όλα ... μόνο ο Thor 5 είναι ισχυρός εδώ κάτω.

    Οπότε θα πρέπει να πίσω τον τεχνικό μου να έρθει να μπει η επέκταση στο 2.40 έτσι τα έπιανα σχεδόν όλα!

  • Έλα ρε κουμπάρο IsN0G00d ακόμα να μάθεις είπαμε 7east, 10east για τα feed και θα προσπαθήσω να βρω τον τεχνικό στις καλές του

    να βάλει εκεί δεύτερη επέκταση να πάρω απο εκεί τον 0.8w ή και τον 1.9e μαζί. Σκέτος thor5 π@π@ρι@.

  • Εννοείται ο 7east κέντρο με τόσα feed που έχει. Να σου πω την αλήθεια φοβάμαι λίγο τώρα που οι παλιοί Hotbird πάνε εδώ και

    εκεί. Επίσης φοβάμαι τον Eutelsat 36D τέλος της χρονιάς γιατί οι 70 αναμεταδότες είναι τρομερά πολλοί και την κόβω την δουλειά

    για πολλά feed εκεί!

  • Ενδεικτικά σήματα σε wave frontier με inverto premium o.8w και inverto ultra black σε 1.9e και 46e.

    Ανάλογα την τοποθεσία το inverto black μπορεί να φέρει 45 & 46e μαζί. Τοπικά φαίνεται να υπάρχει

    μια δυσκολία στον 1.9e σε σχέση με το σήμα που θα έπρεπε και το footprint. Δεν ξέρω γιατί. Επίσης

    εμείς στα Νότια στο wave frotier πιάνουμε μόνο τον Thor 5.

  • Καλά είσαι. Οσό για τον 45 46 επειδή είναι 1 μοίρα διαφορά λαμβάνονται και οι 2 με 1 lnb. Οπως αν δοκιμάσεις με το lnb του 1.9 κατεβάζεις και τον 3.

  • Εδώ στην δική μου τοποθεσία αν βάλεις μαζί 45-46 έχεις πρόβλημα στον δεύτερο στο σήμα με σπασίματα

    όσον αφορά το tuner octagon sf8008 για αυτό το άφησα σκέτο 46 με σήμα να κλειδώνει στο 64%. Επίσης

    για την τοποθεσία μου η θέση 28.2 είναι στα 38% σε πολύ λιγους πομπούς ουσιαστικά είναι εκτός εδώ

    για wave frontier...

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!