Καφενείο - Γενικές Συζητήσεις

There are 1,577 replies in this Thread which was already clicked 90,246 times. The last Post () by IsN0G00d.

  • Δικαιώματα για διαγραφή δεν έχετε ...


    Για να καταργήσετε τη δυνατότητα διαγραφής κάποιου post από μέρους μας θα έχετε κάποιο σοβαρό λόγο.


    Αυτό όμως μας δυσκολεύει μερικές φορές. Μην εκπλαγείτε αν δείτε κάποιο post χωρίς νόημα.

    Μπορεί να γράψω κάτι, λίγο αργότερα να μετανιώσω, αλλά αφού δεν μπορώ να το διαγράψω, βάζω μια απλή τελεία ή ένα ανόητο

    Καλημέρα / Καλησπέρα και οι χρήστες δεν καταλαβαίνουν τίποτα.


    Εγώ το βλέπω αθώα, αλλά εσάς σίγουρα θα έχουν δει πάρα πολλά τα μάτια σας.

  • ότι γράφουμε δεν ξεγράφει... στην πραγματικότητα σε ένα ποστ του αλλάζεις θέση ή κατάσταση (δηλαδή το κρύβεις) όποτε δεν μπορείς να σβήσεις ... και πάντα σε κάθε νήμα έχει αρχείο καταγραφής για το ποιος έκανε και τι πχ όταν κάνετε edit αυτο που έχετε αλλάξει , αφαιρέσει και προσθέσει για χ και y φόρες φαίνεται και το μαρκάρει το σύστημα. Όποτε δεν είναι κάτι από εμάς άλλα από την πλατφόρμα

  • Βρε παιδιά δώστε καμμιά βοήθεια με το subssupport. Φαίνεται οτι οι υπότιτλοι κατεβαίνουν στο /tmp αλλά δεν εμφανίζονται.

  • δεν νομίζω να έχει αλλάξει κάτι από τότε που γράφαμε στο θέμα για τους υπότιτλους.

    ακόμη κι αυτή η έκδοση που αναφέρεται στο ποστ 150 SubsSupport

    που φαίνεται να δουλεύει, κατεβάζει άλλα αντ, άλλων

  • Όσο λειτουργούσε το opensubtitles.org είχες πολλές πιθανότητες να πετύχεις αρκετούς και συγχρονισμένους υπότιτλους.

    Τώρα που το έκλεισαν θα βρεις μόνο στα δημοφιλή έργα αλλά μέχρι να τους συντονίσεις θα τελειώσει το έργο και θα κυνηγάς το επόμενο.

    Παλαιότερα είχα δει αρκετά έργα, αλλά γρήγορα βαρέθηκα και τα παράτησα.


    Το SubsSupport έχει ένα υποτυπώδη συντονισμό και σου σπάει τα νεύρα. Θα πρέπει να έχεις πολλές φορές το δάκτυλό σου στο RC για συντονισμό.


    Μια καλή λύση είναι το AJPanel εφόσον έχεις κατεβάσει υπότιτλους με το SubsSupport.

    Όσο παρακολουθείς το έργο, εμφανίζεις τη μπάρα αναπαραγωγής (από προεπιλογή παρατεταμένο exit), πατάς Menu και Έναρξη υποτίτλων.

    Στη συνέχεια βρίσκεις τους υπότιτλους από τη Διαχείριση αρχείων. Όταν ανοίξουν μπορείς να τους συντονίσεις. Έχει άπειρες επιλογές.


    Επαναλαμβάνω δεν τους χρησιμοποιώ και δεν έχω εμπειρία.


    1.jpg  2.jpg  3.jpg

  • Όχι, ούτε υπάρχει πρόθεση από τον δημιουργό. Του τέθηκε το ερώτημα αλλά αρνήθηκε.


    Μπορείς αν θέλεις να κατεβάσεις υπότιτλους στο PC σου, να τους μεταφέρεις στο enigma και να τους τρέξεις.

    Κοίτα μια εικόνα με άσχετους υπότιτλους.

  • Καλησπέρα στα παιδιά, να ρωτήσω κάτι ελληνικά στο epg έχω στον octagon sf8008 twin sat tuner στο

    satdream10 και στο openpli 9.0 μήπως εσείς έχετε βρει κάποιο τρόπο και για τα openpli & egami ?

  • στις οδηγίες στο 2 λέει για image 2 - open openeight 6.8 enigma2 image. χρειάζεται να το έχω εγκαταστήσει πρώτα αυτό και μετά κάνω τα υπόλοιπα ή μπορεί να γίνει και με οποιοδήποτε άλλο image (τώρα έχουμε φύγει βέβαια από το θέμα μας...)

  • Όποιο image και να έχεις δεν υπάρχει πρόβλημα.

    Αρχικά επέμεναν να χρησιμοποιείς pli image αλλά γίνεται με όλα. Ένα αθώο script είναι.

    Το χειρότερο που μπορείς να κάνεις είναι να μπλοκάρεις την καρτούλα και να την ξανα-διαμορφώσεις. Δεν επηρεάζει την εσωτερική φλας.

    Εγώ φυσικά έκανα τα slots χειροκίνητα και με διαφορετική δομή από το script.

  • Quote

    (τώρα έχουμε φύγει βέβαια από το θέμα μας...)

    καλα τα λες...

    απορω γιατι ομως δε σας φτανουν τα 4

    στο 1 κραταμε ενα sdg8 ετσι για να υπαρχει.

    και στα αλλα 3 βαζουμε sdg10, ενα για σταθερο και 2 για διαφορετικα πειραματα :10lol: :10lol: :10lol:





    senos, νομιζω οτι αν βαλεις egami, εχει μεσα το egamiboot που το κανει πιο απλο...

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!