Καφενείο - Γενικές Συζητήσεις

There are 1,577 replies in this Thread which was already clicked 90,113 times. The last Post () by IsN0G00d.

  • IsN0G00d παίζει ρόλο και το tuner του δέκτη με τον gt combo σταθερό σήμα 69% απρόσκοπτη θέαση

    Αντίθετα με τον supreme 52 - 56% με διακοπές αρκετά συχνές αν και βλέπεις πάλι.

  • Και το 69% ικανοποιητικο το λες. Αλλα ξανα λεω αν με το 2.40 εχεις τετοιο σημα εγω με το 150 λογικα ο Ανάργυρος παλι οριζοντιωμενος θα 'ναι.

  • IsN0G00d μην ξεχνάς ότι ο δορυφόρος Eutelsat 7B έχει δυο δέσμες προφανώς εδώ κάτω που είμαι έχω θέμα

    με την δέσμη Europe A και έχω πολύ καλό σήμα στην Europe B. Το κακό είναι ότι πολλά feeds είναι στην Europe A.

    Συμπερασματικά μην λαμβάνεις τόσο υπόψιν το 2.40 γιατί είμαι νοτιοανατολικά τέρμα ...

  • στις ρυθμισεις δικτυου του octagon εχεις βαλει στατικι ip ??

    νομιζω πως τα ρουτερ της vodafon εχουν 192.168.2.Χ αν εσυ του ειχες αλλαξει σε 192.168.1.X λογικα δεν θα παιζει .. επισης τσεκαρε και DNS..

    καπου εκει γυρω ειναι το προβλημα..

  • Εγώ σήμερα είπα να πειραματιστώ λόγο καιρού. Εκανα αναβάθμιση το οσκαμ στην 11748.800. Ενώ όλα δουλεύουν οκ, ξαφνικά διαπίστωσα πως το Μακεδονία τν, Μέγκα, Οπεν και σταρ δεν παίζουν. Επίσης έβαλα σαν device το url με την ενημέρωση μπισκότων. Αλλά βλέπω πως δεν την κάνει. Ξέρει κανείς τι συμβαίνει;

  • Ευχαριστώ φίλε μου, έχω δοκιμάσει τα πάντα πίστεψέ με, και από ότι μου έστειλε και ένας φίλος σε μήνυμα προσωπικό, είχε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο router της vodafone και τον octagon sf8008.

    Και μόνο όταν του το άλλαξαν έπαιξε.

    Διότι δεν είναι ότι δεν παίρνει ip και ότι δεν έχει καθόλου internet, παίρνει αλλά έχει ένα ελάχιστο έως πρακτικά μηδενικό ίντερνετ.

    Κάτι με το dns μάλλον η κάποια ρύθμιση στο router ή απλά έχει θέματα συμβατότητας γιατί βλέπω πολύ κόσμο να παραπονιέται πως έχει θέματα με αυτό το router και να κράζει άσχημα.

    Και στην τεχνική υποστήριξη που πήρα κάναμε δύο τρεις κινήσεις πάλι τα ίδια.

    Και δυστυχώς είναι όλα κλειδωμένα δεν μπορείς να αλλάξεις σχεδον τίποτα σε αυτό το router.

    Δεν έχω βρει το root password.

    Προς το παρόν έχω καρφώσει vpn στο μηχάνημα και παίζει μία χαρά.

    Δεν βγάζει πολύ νόημα αυτό το πρόβλημα...

  • Ε οκ με λιγότερο το κάνω κι εγώ, χωρίς προβλήματα. Αν και το τν μποξ το ανοίγω μόνο οταν εχει φορμουλα. Τα υπόλοιπα τζάμπα τα πληρώνω.

  • Μα δεν είναι θέμα λιγότερου, με 10-15 mbs ΣΤΑΘΕΡΑ, δεν έχεις θέμα πουθενά.

    Το πρόβλημά μου είναι ότι έχω από μηδέν έως ελάχιστο ίντερνετ και δεν παίζει τίποτα!

  • Ααα μάλιστα. Γτ κι εδώ σε 2 περιοχές που υπάρχει 100αρα απορώ τι την κάνουν. Προσωπικά την 50αρα δεν την αλλάζω με τίποτα (για την ώρα).

  • ..το θεμα, ετσι οπως τα λες, ειναι καθαρα θεμα ρυθμισεων του router...

    δεν το εχω για να δω τι μπορει να θελει... οποτε το μονο που μπορεις και πρεπει να κανεις ειναι να ζητησεις απο την vodafon να σου το αλλαξει δηλωνοντας βλαβη και αδυναμια τους να σου δωσουν τις απαιτουμενες ρυθμισεις για να δουλεψει σωστα...

    ...(βεβαια μπορει το προβλημα να προερχεται και απο το vpn που οταν δεν ειναι εργοποιημενο κανει conflict με το router....)

  • Καλησπέρα στα παιδιά επειδή γίνεται ένας χαμός με τις εκδόσεις oscam ποιο σας δουλεύει καλύτερα.

    Τώρα έχω βάλει το 11.726 και δείχνει οκ ... σε αντίθεση με το 11.731 kitte v9 ... γνώμες?

    Μιλάμε για octagon sf8008 supreme.

  • Edision os mio+ 4k (sdgr10, openatv 7.3)

    Octagon sf8008 (όχι supreme) (sdgr10, openatv 7.3, openpli Night Build)

    Oscam-emu 11748 r800 by Samur.

    AFN, ΕΡΤ, Digea, Sky de (white list) και λοιπά γνωστά σερβιριζόμενα πακέτα δουλεύουν κανονικά, τεσταρισμένα σε όλα τα παραπάνω.

  • Ευχαριστώ και πάλι αλλά όπως έγραψα έχω δοκιμασει με δύο clean διαφορετικά images τα οποία δεν είχαν τίποτα άλλο πάνω τους και πάλι είχαν θέμα. Οπότε σίγουρα δεν φταίει το vpn γιατί δεν υπήρχε και εγκατεστημένο.

    Προφανώς δίνουν στον κόσμο σκουπίδια γιατί το έψαξα αρκετά και σε πολλά forum έβλεπα ότι όλοι είχαν θέματα με πολλές συσκευές συμπεριλαμβανομένου και wi-fi extenders.

    Θα τους πάρω και τηλέφωνο να δω τι θα βγει.

    Αν και πρακτικά δεν έχω θέμα γιατί έτσι κι αλλιώς με vpn το δουλεύω 😂😂😂

    Ζώα


    hatters1976

    Επειδή πραγματιβά βγάζουνε πολλές εκδόσεις και σε μένα οι μισες έχουν θέμα.

    "Official" oscam emulator, το οποίο σίγουρα υπάρχει στα επίσημα feed του openatv και υποστηρίζει και icam.

  • qwerty πως πάει το 11.748 samur πάει σταθερά ? Τώρα έχω αφήσει το 11.726 δείχνει οκ σε όλους τους δορυφόρους.

    Θα το αφήσω ακόμα λίγο να δω για πιο σίγουρα.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!