oscam-emu και BISS

There are 324 replies in this Thread which was already clicked 36,502 times. The last Post () by vasilis1985.

  • ????


    βασικα... επειδη κι εγω εδω βλεπω καποια μυστηρια, κανε μια σαρωση την συχνοτητα, με "εκκαθαριση πριν την ανιχνευση"...


    κατι εχει αλλαξει εδω, εκανα σαρωση και ειχα διπλα τα καναλια, ενα να ανοιγει, ενα οχι.

    μετα απο την πιο πανω διαδικασια... εμειναν 3,αλλα δεν ανοιγει κανενα (ανοιγουν ομως με αυτο που εχω πιο πισω, ενα για ολα)

  • με enigma namespace hash εχουμε

    F 3DFE2141 00000000 XXXXXXXXXXXXXXXX ; 39.0E 1

    F BE246F34 00000000 XXXXXXXXXXXXXXXX ; 39.0E 2

    F 053B2578 00000000 XXXXXXXXXXXXXXXX ; 39.0E 3

    Ένα άλλο μυστήριο εδώ.

    Αυτή η μορφή με το softcam του georgeflu δούλεψε,

    όταν όμως επανέφερα το δικό μου το softcam εφαρμόζοντας αυτή την ίδια την μορφή, τα κανάλια δεν ανοίγουν!

    Τώρα θα δοκιμάσω αυτό του georgeflu "F 000202BE 00000000" και για τα 3 κανάλια

    και με το δικό μου softcam και με το δικό του, το πρόβλημα είναι το master chef που βλέπει εδώ δίπλα μου η "μπάμπω"

    και πρέπει να περιμένω το διάλειμμα για διαφημίσεις!!!

    :angry1:

    octagon sf8008 4K combo

  • αυτο εφταιγε... τα καναλια του hannibal, ειχανε αλλα tsid ...

    δεν ξερω ομως γιατι. εχω δει τετοιες διαφορες σε αλλους δορυφορους, που ειχανε πολλαπλα ονοματα (πχ αλλος τον ελεγε 4.8Ε, αλλος 4.9Ε , αλλος 5Ε)...

  • αν ψαξεις μεσα στο softcam.key... μηπως εχεις τα ιδια id για καποιο αλλο καναλι?

  • Ανοίξανε και στους 2 δέκτες.

    Και δεν δείχνουν τίποτε ζωντανό, μόνο κάτι κάρτες. Σας έσκασα, καταλαβαίνετε το πείσμα του "ερευνητή", σας ευχαριστώ πολύ.

    Από που βρίσκουμε το σωστό TSID, για να ξέρουμε για άλλη φορά; Τον έχουμε προσκυνήσει τον vhannibal...

  • δεν υπαρχει σωστο tsid... αναλογα με την ρυθμιση δορυφορου, αποθηκευει το καναλι καπως. μετα, αναλογα με το tsid , βαζουμε τα απαραιτητα στο softcam.key.


    εσυ το εκανες αντιστροφα, ειχες τα tsid των settings, τα δικα μας για softcam.key. αντι να διορθωσεις το softcam.key, με την σαρωση, σου ηρθαν τα tsid που ειχαμε κι εμεις...


    τα καναλια ειναι κατι σαν τα virtual games των πρακτορειων opap που εχουμε κι εμεις (κυκλοφορουν κι αυτα στην ιδια συχνοτητα)

  • georgeflu δούλεψε τελικά η γραμμή και για τα 3 στο δικό μου, όπως και οι 3 του medousa89 στο δικό μου ύστερα απο λίγη ώρα!!!

    Ευχαριστώ και πάλι και καληνυχτώ λόγω ανωτέρας βίας, αύριο πάλι!

    octagon sf8008 4K combo

  • Απλος παλιά είχαμε 2 με 3 πράγμα που έβλεπε ο oscam για να ανοίξει ένα κανάλι σε biss πλέον ελέγχει πολλούς παραπάνω παράγοντες οπότε είναι λογικό να έχουμε διάφορες πχ αν ένας έχει στις συχνότητα 11530 και ένας άλλος την έχει 11533 και ένας τρίτος 11527 θα έχουν διαφορετικά hash ένας από τον άλλον , συν αν ο ένας είναι σε άλλοι πλατφόρμα όπως sh4 ,gx κτλ . Όπως σε feed έχουμε δει ότι λείπουν κάποιες φορές το tsid ή το onid ή και τα δύο .

    Οπότε το πιο σωστό είναι να βλέπουμε τα live log που μας λέει το format ακριβώς πώς τo θέλει κάθε φορά ο oscam

  • Το binary του oscam-emu11583r798-mipsel, που ανέβηκε στο The LATEST OSCAM-EMU FOR VARIOUS PLATFORMS - DOWNLOAD ONLY NO CHAT (post 136), δεν μου δουλεύει σε vu+ solo se, τόσο πριν όσο και μετά την χθεσινή μεγάλη ενημέρωση του satdreamgr8.

    Το αντίστοιχο αρχείο των oscam-emu11581r798 και oscam-emu11582r798 δούλευε κανονικά.

    Το oscam-emu11583r798-arm δουλεύει κανονικά σε edision mio+ 4K με satdreamgr8 και μετά την χθεσινή μεγάλη ενημέρωση του image.

  • Ναι, τώρα δουλεύει κανονικά. Το είχα κατεβάσει νωρίτερα.

    Έχω σωθεί με τα build σας (enigma1969 και medousa89). Γίνονται τα updates αμέσως. Με όλα τα υπόλοιπα αρχεία (builds) που ανεβαίνουν δεν έχω καταφέρει να δω φως στους δέκτες μου, δεν ξέρω ποιό κάνει για ποιόν δέκτη.

    Φυσικά ξέρω ότι οι σημαντικές ενημερώσεις του oscam-emu είναι διαθέσιμες λίγο αργότερα μέσα από το feed του image και εγώ, ο απλός χρήστης, δεν έχω κάτι χειροπιαστό να δω από αυτές τις "ενδιάμεσες" εκδόσεις, αλλά.... καταλαβαίνετε.

    Να είστε πάντα καλά.

  • Έτσι ακριβώς φίλε Θοδωρή, μου το είχε επισημάνει παλιότερα και ο georgeflu.

    Εμείς, όμως, τα μαθητούδια, κολακευόμαστε να λέμε ότι είμαστε completely up to date, κι ας μην έχουμε πλήρη επίγνωση του τι τρέχει γύρω μας στο αντικείμενο.

    Ελπίζω μόνο ότι κάπως σας βοηθάμε στην προσπάθειά σας, επισημαίνοντας τυχόν bugs ή στιγμιαίες αβλεψίες.

    Να είσαι καλά.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!