oscam-emu και BISS

There are 324 replies in this Thread which was already clicked 37,136 times. The last Post () by vasilis1985.

  • όταν κάτι δεν πληρώνουμε ούτε ευρώ.......δεν μπορούμε να έχουμε & απαιτήσεις από τα παιδιά που ασχολούνται με το μεράκι

  • ναι :cool1:957f7ff178a.jpg


    ποια απ΄`ολες?

    γιατι καποιες που δοκιμασα σε αλλα Image(που ηταν μαλιστα και στα δικα τους προσθετα)

    οταν εκανα start μου ελεγε οτι δεν βρισκει τα αρχεια που χρειαζονται.

    φανταζομαι θα παιζει και τα de..

    Edited 2 times, last by .:T3O:.: do not write with quote μην γραφεις με quote ().

  • να ξεκαθαρισουμε κατι δεν γραφουμε μεσα στα quote γιατι κουραζει ...


    για τα de ειναι οπως φαίνεται και στην εικόνα διαθέσιμη στα feed η oscam-emu (1.20 -git1794) η οποια ειναι η 11546 r798

    τα config πανε στο /etc/tuxbox/config/oscam-emu

  • το πεταξα μεσα στο temp,του εκανα Install απο τις επεκτασεις,αλλα μενου soft δεν εμφανιστηκε στα προσθετα..

  • Μηπως έχεις πιο παλια έκδοση του secret feed ήδη μέσα ???

    Γιατί θα πρέπει να την αφαιρέσεις την πιο παλιά αλλιώς δεν κάθεται η πιο νεα


    Και διάβασε πιο πίσω με ποιον τρόπο θα το κάνεις, με την εντολή στο telnet ή με το ipk ...

  • περασα μεσω telnet την εντολη που ειχαν γραψει τα παιδια στο satgr και ανοιξε κανονικα soft στο μενοθ.

    δοκιμαζω ποια κανει και σου λεω.

    ευχαριστω

  • ετρεξε τα feed μεσω telnet,αλλα η oscam emu μια ανοιγε μια δεν ανοιγε τα καναλια.

    τελικα απο τα πολλα,κατεληξα σε αυτο το ipk enigma2-softcams-oscam-all-images_11.546-emu-r797-arm+mips_all.

    μοιαζει να τρεχει καλα και χωρις προβληματα

  • η (1.20 -git1794) ετρεξε αλλα δεν τα ανοιγε ολα.

    στο softcam μενου,εδειχνε oscam emu.

    οταν εβαλα την 11564 r 798 απο ενα ipk που βρηκα,τρεχουν ολα βουτηρο και στο softam μενου τρεχει oscam 1564 r 798.

    να μην τρεχει καλα στον octagon?δεν ξερω...


  • στον sf8008 ειναι πολλες οι φορες που εχω κολληματα, και σε τοπικο δικτυο που στελνω μια καρτα απο εναν δεκτη σε αλλο.

    με 2-3 restart emu στρωνει...

  • εαν εχεις CC 2.3.2 για de,λογικο να κολλαει το συμπαν..

    εγω την πεταξα και ο δεκτης πεταει..!

  • μηπως φταιει το emu που τρεχεις?

    σε ρωταω γιατι σε εμενα η 232 κολλαγε ολη την ροη του δεκτη.

    δοκιμασε να το κλεισεις,ή να δοκιμασεις καποια αλλη εκδοση του.

    αυτο σε ολα τα image?

  • Μην το κάνεις τώρα αυτό φίλε ... Ότι θέλεις να μας την πεις ... Είμαστε μια εβδομάδα 4 άτομα που σου απαντάμε για το πώς και το γιατί , σου λένε βάλε τον oscam-emu να τελειώσει και όλο φέρνεις την κουβέντα στον cccam .

    Και αν έχω καταλάβει καλα και από τα γραφόμενα σε άλλα forum με ζελατίνες στην οθόνη ψάχνεσαι να δεις αν έχει πρόβλημα για να τον επιστρέψει πίσω..

  • σε μενα μιλας..??

    ειδες καποια περιεργη αντιδραση μου?

    ειπα οτι εβαλα oscam Και τελειωσε..

    περνεις κατι?

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!