Stb's Images

There are 46 replies in this Thread which was already clicked 6,772 times. The last Post () by lex7791.

  • Παιζουνε σε ολα τα images και σε hub kai oxi ta af9035 kai af9015 αλλα οχι στο Ατv.

    Evνοειτε μιλαω για vu+.

    To εχω kanei post στο openatv περιμενω απαντηση!!!

    το ενα ειναι της νοβα

    NOVA Pace DVB-T USB Dongle DTT

    AverMedia , A867X

    και περνει driver του af9035

    -------------------------------------------------

    και το αλλο crypto redi pc 50 που ειναι af9015

    Edited once, last by lex7791 ().

  • τους drivers tou AVerMedia a867 τους βρισκουμε σε καθε image σε μορφη af9035

    Το ιδιο και στο atv αλλα κολλαει.

    Μηπωs ομως εννοεις το ipk που ανεβασα στο 26 post?

    Aυτο το ipk δεν το εχω δοκιμασει!!!

  • οι driver για το AFATECH AF9035 περιεχουνε το id για το AVerMedia a867 εχει το ιδιο chip, τωρα στο atv κατι μαλλον δεν εχει και εχουνε και εξτρα πηγη και απο οτι ειδα εδω https://www.opena.tv/vu-/36694…ed-blu-block-decoder.html ακομα στα vu δεν εχουνε βρει άκρη

    απλος να σου αναφερω οτι και εγω με μια kworld u323 στον osminiι με kernel κατω απο 4,7 δεν την έβλεπε και κολαγε το ενιγμα επειδή κατι έλλειπε και ηθελε εξτρα config και επιπλέον demodulator

    Code
    AFATECH_AF9035
    #define USB_PID_AVERMEDIA_A805                0xa805
     #define USB_PID_AVERMEDIA_A815M                0x815a
     #define USB_PID_AVERMEDIA_1867                0x1867
     #define USB_PID_AVERMEDIA_A867                0xa867
     #define USB_PID_TECHNOTREND_CONNECT_S2400               0x3006
     #define USB_PID_TECHNOTREND_CONNECT_CT3650        0x300d
     #define USB_PID_TERRATEC_CINERGY_DT_XS_DIVERSITY    0x005a
  • εγώ έχω το crypto redi pc 250 twin tuner με AF9015,το βλέπει κανονικά αλλά δεν με αφήνει να κάνω χειροκίνητη αναζήτηση κολλάει και μένει εκεί,με αφήνει όμως να κάνω αυτόματη αναζήτηση βάζοντας europe βρίσκει κανονικά όλες τις συχνότητες αλλά μου εμφανίζει σε ορισμένες συχνότητες πάνω στο skin τις παραμέτρους εκπομπής έτσι π.χ Επίγειο 546.000 MHz Auto Auto Auto Auto Auto ενώ στις υπόλοιπες είναι έτσι π.χ Επίγειο 626.000 MHz QAM 64 1/2 3/4 8K 1/8.Με το skin του mceliot_g φαίνονται σε όλες οι παράμετροι εκπομπής κανονικά αλλά μόνο με αυτό το skin.

  • Καλησπερα παιδια!!!

    Τελικα το dvb-t 9015 kai 9035 ( AverMedia A867) κτλ... μπαινει στο openatv με τους drivers apo ta feed

    Απλα για να δουμε τα καναλια δεν πρεπει να κανουμε manual scan(γιατι κολλαει) αλλα automatic scan

    εφοσον εχουμε βαλει drivers apo ta feed και εχουμε κανει πληρη επανεκηνιση του δεκτη.

    Αυτα απο μενα! Καλο απογευμα!!!

  • Οσοι εχετε zgemma h7s και πανω που εχουν συμβατοτητα με qtstalker

    Δοκιμαστε εκτος του Ατv kai openspa και το openHDF που πεζει το stalker plugin

    To λεω γιατι στο Openpli δεν πεζει και ας το εχει στα feeds.

    Και δεν εχουν λυση---λενε να χρησιμοποιουμε αλλα image οπως αυτα που προειπα!

    Με αγαπη lex!

  • Καλημερα παιδια!!!!

    Μια ερωτηση ....Μου αρεσουν οι γνωμες σας και τις υπoλογιζω πολυ!!!!

    Τι γνωμη εχετε για το IMAGE HDfreaks?

    Eχω το ΑTV τωρα και λεω να το αλλαξω και να δοκιμασω το hdfreaks.

    Λετε να αξιζει? For zgemmah7s

    Thanks!!!

  • το hdf ειναι ενα image,της κοινοπραξιας του oe alliance (openAAF/-atv πλεον , openViX , openMips , Egami Team , Team Red, odin-support , xtrend-support κλπ),της οποιας τα 2 βασικα κεφαλια (αυτοι δηλαδη που βαζουν καποιες καινοτομιες κλπ) ειναι το openatv k to openvix,ενω ολες οι υπολοιπες,απλως ακολουθουν τον δρομο των 2.

    προσωπικη μου γνωμη

    ολα τα υπολοιπα λογισμικα (της εν λογω κοινοπραξιας) ,τα θεωρω ισως ομορφα,ισως πιο ελαφρια,ισως για βασικη χρηση,αλλα με κοινη βαση και ενα σκαλι κατω απο τα αλλα 2.

  • Καλημερα σε ολους!!!

    Οπως ειπα για LNB στη ενοτητα για lnb για zgemma δεκτες.....

    Τωρα θα πω και ενα Image που ειναι ιδανικο και τελειο(για μενα) για αυτους τους δεκτες....


    ---- Pure2-----

  • Καλημερα σε ολους!!!

    Οπως ειπα για LNB στη ενοτητα για lnb για zgemma δεκτες.....

    Τωρα θα πω και ενα Image που ειναι ιδανικο και τελειο(για μενα) για αυτους τους δεκτες....


    ---- Pure2-----

    and the winner is ΑΓΝΟ ^^

    τα παγωτά-γάλατα μου θύμησες....

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!