PowerVU και Μultistream σε spark 7111 / 7162

There are 98 replies in this Thread which was already clicked 6,042 times. The last Post () by skorpios268.

  • Ποστ 39 αυτό λες?

  • :thumbup::thumbup::thumbup: ναι...

  • Το discOvery κ το animal στις 4,8Ε δεν ανοιγουν εΝω ολα τα υπολοιπα παιζουν ΟΚ, ειναι θεμα κλειδιων ρυθμισεων ή κστι αλλο?

    Ευχαριστω πολυ...σας ζαλισα βραδιατικα!!

    αν τα μισα ειναι οκ... τοτε σιγουρα δεν ειναι θεμα ρυθμισης...

    για τις 5Ε, το ενεργο μπισκοτο αρχιζει απο 28 και τελειωνει σε 61

  • Καλημερα

    υπαρχει καποια ρυθμιση ωστε να μην χρειαζεται να επιλέγω καθε φορα του ελληνικους υποτιτλους για τα καναλια. Μεσα απο το menu εχω ως επιλογη για του υποτιτλους τα Ελληνικα αλλα δεν φαινεται να δουλευει σωστα!!!

    O AMIKO 7111 πολλες φορες κολλαει στις εναλλαγες του pvu καναλιων και θελει hard reboot, αυτο ειναι θεμα ρυθμισεων στο oscam εχω κανει τις αλλαγες συμφωνα με το post 35.

    Επισης τους drivers που εχει στο link

    πρεπει να τους βαλω ή τους εχει ηδη στο img της πρωτης σελιδας

    openpli-enigma2-5-spark7162_20170315.zip

    που ειναι για τον ΑΜΙΚΟ 7162, επειδη βλεπω οτι η ημερομηνια των drivers ειναι μεταγενεστερη αυτης του img

    καλη εβδομαδα

    Edited 4 times, last by rooky72 ().

  • η ημερομηνια που βλεπεις στους drivers,ειναι η ημερομηνια που ανεβηκαν σαν stand alone (στο image υπαρχουν ηδη).

    το οτι κολαει...ποιο oscam εχεις βαλει?αν δεν εχεις αυτο που εχω στο link,τοτε διαβασε αυτα που λεω για τα pid.

    για το πρωτο...κι εμενα αν και εχω προεπιλογη τα ελληνικα,δεν τα βγαζει σε ολα τα καναλια,αλλα οχι οτι χρειαζεται συνεχεια...

  • Eσεις ποια διανομη χρησιμοποιείτε openpli, openatv, hdmu ...?

    υπαρχει καποιο panel κανω εγκατασταση που να μου δινει την δυνατοτητα επιλογης περισσοτερων plugins?

  • ρυθμισες το pid limiter σε 5?

    εγω (οπως εγραψα σε προηγουμενο μυνημα) χρησιμοποιω το image που εδωσα στο link στο μυνημα 21.

    για τα plugins... δυστυχως μονο χειροκινητα,οτι εχει αρχιτεκτονικη .sh4 και .all !

  • pid limiter μπορει να γινει απο το webif

    γιατι αν καταλαβα καλα κ χρειαζεται να κανω compile ....δεν εχω ιδεα!!

    ψανω στο youtube για οδηγο :-)

    Edited 2 times, last by rooky72 ().

  • pid limiter μπορει να γινει απο το webif

    γιατι αν καταλαβα καλα κ χρειαζεται να κανω compile ....δεν εχω ιδεα!!

    ψανω στο youtube για οδηγο :-)

    μυνηματα 37 κ 38

    Ρε παιδια περα απο την πλακα δε μου στελνετε τις διευθύνσεις σας να σας στειλω Απο ενα κουτι γλυκα...

    Σας ευχαριστω πολυ!! Ολα δουλευουν αψογα? στην ουσια εσεις μοΥ σεταρατε το δεκτη!!

  • ...κι εμενα αν και εχω προεπιλογη τα ελληνικα,δεν τα βγαζει σε ολα τα καναλια,αλλα οχι οτι χρειαζεται συνεχεια...

    δεΝ ξερω αν ειναι τυχαιο ή ιδεα μου αλλα μεσα στο μενου auto language selectIon εΒαλα το prefer grafical dvb subtitles YES

    Κ μΕτα δε χρειαστηκε να ρυθμισω παλι υποτιτλους εκανα κ rEboot το δεκτη αλλα κ παλι επαιζε ΟΚ. Και δοκιμασα ολα τα καναλια κ σε ολα εβγαζε ελληνικους υποτοτλους!!


    Μπορει να ειναι τυχαιο ...

  • εχω βαλει

    oscam-svn11384-sh_4-webif-emu_2-8_pids.zip


    επισης ειχα δοκομασει και την 11397 και παλι μου κανει κολλήματα!

    ρυθμισες το pid limiter σε 5?

    εγω (οπως εγραψα σε προηγουμενο μυνημα) χρησιμοποιω το image που εδωσα στο link στο μυνημα 21.

    για τα plugins... δυστυχως μονο χειροκινητα,οτι εχει αρχιτεκτονικη .sh4 και .all !

    sh4 = non original enigma2 (όχι καθαρόαιμο που λέμε λαϊκά)


    τα δεκτάκια έχουν ως κύρια χρήση το SPARK

    και τσονταραν το enigma για να είναι πιο ελκυστικά

    Edited once, last by spartans ().

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!