PowerVU και Μultistream σε spark 7111 / 7162

There are 98 replies in this Thread which was already clicked 6,038 times. The last Post () by skorpios268.

  • δεν έχω καταλάβει κάτι σωστά το αρχείο αυτό oscam-svn11384-sh_4-webif-emu_2-8_pids το στέλνω όπως είναι στο var/emu η το κάνω unzip πρώτα; το έστειλα και κατευθείαν βέβαια αφού το μίκρυνα σε oscam έβαλα και τα αρχεία στο usr/keys αλλά φως δεν είδα πουθενά.

  • το αρχειο ακριβως δεν ξερω ποιο ειναι...

    αλλα αν θυμαμαι καλα απο συζητηση που ειχε ξαναγινει,ειναι μεσα 5-6 αρχεια,το καθενα με διαφορετικο "setup" στα pids.

    ενα απο αυτα λοιπον,στο var/emu.

    εναλλακτικα,αν διαβασεις τα προηγουμενα μυνηματα,θα βρεις και μια ετοιμη 11360,καθως επισης και το πως θα σεταρεις τα pid,αν θες να χρησιμοποιησεις ενα πιο νεο.

  • δεν έχω καταλάβει κάτι σωστά το αρχείο αυτό oscam-svn11384-sh_4-webif-emu_2-8_pids το στέλνω όπως είναι στο var/emu η το κάνω unzip πρώτα; το έστειλα και κατευθείαν βέβαια αφού το μίκρυνα σε oscam έβαλα και τα αρχεία στο usr/keys αλλά φως δεν είδα πουθενά.

    το εκανες start απο τον alternative softcam manager?

    το oscam εχει ξεκινησει?

    βλεπεις oscam webinterface? (πορτα 8088,η 8888 αν θυμαμαι καλα...)

  • ναι σε όλα georgeflu,έχω βάλει και αυτά που πρέπει στο oscam config και το softcam keys by enigma1969 sto usr/keys φως πουθενά όμως.πουθενά ούτε καν σε biss

  • δηλαδη βλεπεις κανονικα oscam webinterface?

    μεσα απο την oscamwebif,βλεπεις να υπαρχει κανονικα το files/other files /softcam.key?

    αν ναι,κανε copy/paste μονο ενα δυο "νουμερακια" (σβησε οτι αλλο υπαρχει εκει) και επανεκκινηση να δουμε εαν δουλευει.

    αν οχι,τι λεει στο oscam log.

  • 2 γραμμουλες μπισκοτακια μεσα απο το softcam.key (αρχειο που εχεις στο pc),

    τα παιρνεις και τα κανεις paste στο softcam.key που ειναι μεσω της oscamwebif (αφου πρωτα εχεις διαγραψει οτι αλλο υπαρχει απο εκει μεσα).

    οι 2 γραμμουλες φυσικα,να ξερεις σε ποια καναλια ειναι,ωστε να τσεκαρεις μετα απο επανεκκινηση oscam.

  • εβαλα του άλφα μόνο στον 3Ε αλλά και πάλι φως δεν έχω,υπάρχουν άλλα oscam να δοκιμάσω εκτός του παλιού oscam-svn11384-sh_4;έβαλα και το 11209 τίποτα και πάλι.

    έβαλα αυτό το image που βρήκα εδώ http://taapat.ho.ua/


    τι φταίει ξέρει κανείς?

  • σε ευχαριστώ φίλε αυτό ήταν,στα powervu κολλάει ο δέκτης έτσι κάνει σε όλους;στα κανάλια της discovery κολλάει υπάρχει κάτι γι'αυτό;

  • post 37 εννοείς;να το βάλω 5;

    την ερτ πως την ανοίγεις;με oscam δεν μου ανοίγει

    για να βλέπω το bitrate βάζω όποιο bitrate plugin να είναι;στο feed δεν το έχει δυστυχώς.

    υπάρχουν picons για τον 5w;δεν έχω πετύχει κάτι και θα το ήθελα.

  • ναι να το βαλεις 5.


    για την ερτ ηθελε 3 γραμμουλες στο oscam.dvbapi,αν δεν με προλαβει καποιος,θα τις ανεβασω οταν παω σπιτι.

    για το bitrate, βαζεις ενα plugin που να εχει καταληξη .all η .sh4

    για picon... κλπ,γνωμη μου ειναι να μην παραφορτωνεις τον δεκτη με δευτερευοντα πραγματα,μια και ηδη το λογισμικο ειναι καπως "φορτωμενο" για τα δεδομενα του δεκτη.

  • παιδιά το φέρνω σιγά σιγά στα μέτρα μου αλλά δεν έχω φως στον 4.8Ε και στον 0,8W στα κανάλια powervu δοκίμασα διάφορα oscam το παλιό 11384 αλλά και καινούργια π.χ 11399 διάφορα softcam key π.χ informed,enigma1969 αλλά ενώ στα υπόλοιπα δεν έχω θέμα στους 2 δορυφόρους με τα discovery δεν λέει να ανοίξουν.

    Πόσα image υπάρχουν για τον δέκτη αυτόν που να λειτουργεί το multistream εκτός από αυτό που κατέβασα από το link που έβαλε ο medousa89;

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!