PowerVU και Μultistream σε spark 7111 / 7162

There are 98 replies in this Thread which was already clicked 6,049 times. The last Post () by skorpios268.

  • οχι,δεν το εχω παει αρκετα βαθια το θεμα...με καποια ετοιμα feed απο αλλα image ασχοληθηκα

    προς το παρων χρησιμοποιω το feed του taapat http://taapat.ho.ua/openpli/openpli-5/ (σχεδον ιδιο image),αλλα (αν και δεν εχει τιποτα επιπλεων ) απαγορευεται το update (κρεμαει ο δεκτης)


    για το hbbtv τωρα,δοκιμασα ενα hbbtv2.6.all με καποιο patch. αρχικα δε δουλεψε,οποτε σκαλιζε/πειραζε... στο χερι.

  • 12.5W δεν λαμβανω,αλλα τα αλλα (zeonbud) ειναι γενικως αλλη ιστορια ληψης...(ανοιγουν μονο με καποιον τροπο παρομοιο με stream relay).

  • Αφου Τα ¨τακτοποιησα¨ ολα :P τωρα ψαχνω βρω αν υπαρχει δεκτης που να υποστηριζει AC3+ Γιστι βλεπω μερικα καναλια Mis δεν εχουν ηχο...

  • Quote from georgeflu

    ανεβαζω εδω να υπαρχει,το αρχειο που διορθωνει το προβλημα στον ηχο,στα καναλια multistream στις 5W (ισως και σε αλλους δορυφορους,με ιδιο θεμα).

    καταλληλο για δεκτες της σειρας spark (edision pingulux,amiko alien,golden media κλπ)


    απλα περναμε το αρχειο στο /boot και reboot.

  • 4:2:2 ? ή προκαλώ την τυχη μου!! ^^

    Με τον ηχο που ειναι χαμηλα ή το volume bar σε ορισμενα καναλια ειναι στη μεση υπαχει φαρμακο?

    Εχω βαλει το

    http://taapat.ho.ua/openpli/op…git1+605ee68-r0.2_all.ipk


    Αλλα δεν εκανε δουλεια, το εβαλα γιατι ελεγε all, για sh4 δεν βρηκα κατι αντίστοιχο

  • τα .all ειναι καταλληλα για ολες τις αρχιτεκτονικες (και μαζι για .sh4).


    για το του ηχου τωρα... μαλλον επειδη ο δεκτης δεν ειναι ο βασικος μου (κασκαντερ βασικα ειναι),δεν το εχω παρατηρησει καν αυτο που λες...

  • rooky72, επειδη ειδα οτι το feed του joeuser ειναι off...

    κατεβαζεις το αρχειο και το αποσυμπιεζεις, πας στο etc/opkg (παιρνεις και κρατας backup αυτα που εχει μεσα) τα περνας,κανεις reboot και μετα το download feed,θα ειναι καπως πιο "ζωηρο".


    σε καμια περιπτωση δεν κανεις online update,θα σου κρεμασει ο δεκτης.

  • καλημερα georgeflu επειδη σε διαβαζω απο αλλο φορουμ τα ποστ σου για τον ΑΖΒΟΧ μηπως θα

    μπορουσες να με βοηθησεις. Εχω βαλει το OFW αλλα δεν εχω feed για να κατεβασω plugin και να τον σεταρω

    Εχει υποψη καποιο ενεργό Feedg ή καποιο link για τα κατεβασω plugins

    Ευχαριστω!!

  • δυστυχως για εσενα και ευτυχως για εμενα (γιατι γλυτωσα :P ) τον azbox τον εχω αποχωριστει εδω και περιπου 2 χρονια, και δεν ξερω καν τι γινεται...

    παντως σε καθε περιπτωση, με το enigma2 ειχα ασχοληθει καπως (και στο χερι τον ειχα παρει και τον επανεφερα με καλωδια ttl κλπ...)

    ενω με το ofw,απλα τον εβαζα πανω οταν εψαχνα για κανα 4:2:2 feed (οχι για να το δω,για να το πιασω) και οχι πολλα παραπανω πραγματα.

  • Κ εγω για τα 4:2:2 feed τον θελω καθως εχω τον amiko για αλλες τις δουλειες εσυ τα feed τα κλειδωμενα τα ανοιγες?

    Κ εγω στον Azbox ειχα E2 κ τΟν γυρισα σε ofw για αυτο το λογο, αλλα βλεπω οτι μονο αμερικη ασχολουνται με αυτον τον δεκτη

  • καποια ναι,αλλα δεν θυμαμαι με ποιο cam (νομιζω καποιο mcs,παντως οχι oscam).

    λεπτομερεια μονο,οτι ανοιγει 4:2:2 mpeg2 και οχι mpeg4.

  • παιδιά είχα ξεχασμένο ένα amiko alien 8900 7111 και διάβασα αυτά εδώ και προσπάθησα να το φτιάξω και ενώ είμαι εντάξει με τα multistream έχω θέμα με την oscam το αρχείο που κάνω unzip (oscam-svn11384-sh_4-webif-emu_2-8_pids) βγάζει πολλά αρχειάκια μαζί και δεν έχω βρει άκρη πως να το βάλω στις διαδρομές που πρέπει για να δω φως στα κανάλια.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!