Digea & EΡΤ hellas sat 39°E

There are 1,629 replies in this Thread which was already clicked 226,961 times. The last Post () by magos21.

  • Διαφέρει Ο nano έχει chip 351Χ. Ενώ ο Progressiv ο παλιό έχει 3602 με maincode 1.24

    Ενώ σε xfider με 3606 δουλεύει όπως λες με το info + κόκκινο

    Δεν θέλω να στο παίξω έξυπνος απλός έχω στην κατοχή μου τα μηχανήματα , και πιο παλιά τον nano και ξέρω τις ιδιαιτερότητες τους

    Και μια ερώτηση ο Progressiv nano hybrid ειναι ο λευκός για τα επίγεια και καλωδιακά ??

  • Διαφέρει Ο nano έχει chip 351Χ. Ενώ ο Progressiv ο παλιό έχει 3602 με maincode 1.24

    Ενώ σε xfider με 3606 δουλεύει όπως λες με το info + κόκκινο

    Δεν θέλω να στο παίξω έξυπνος απλός έχω στην κατοχή μου τα μηχανήματα , και πιο παλιά τον nano και ξέρω τις ιδιαιτερότητες τους

    Και μια ερώτηση ο Progressiv nano hybrid ειναι ο λευκός για τα επίγεια και καλωδιακά ??

    όχι. Edision Progressiv Nano plus DVB-S2 είναι. στο προηγούμενο Post έγινε αντιγραφή λάθος στο μοντέλο (έχουν βλέπεις και τόσα ονόματα και παρόμοιες όψεις και μπερδεύεσαι όταν τα googlaρεις). δεν είναι επίγειος. κανείς δεν μίλησε για επίγειο. για μοντέλα που δεν μπορείς να κάνεις info και πράσινο ή κόκκινο πας με την εφαρμογή τα κλειδιά, αν ξέρεις. αν όχι...
    Και ο Nano... και ο Picco, και ο unterline... και ο unterline 3-1 κάνουν για τα κλειδιά με info.

  • λογικα τα οποια κλειδια υπαρχουν σχεδον παντου, απο το παλιο καναλι (ετσι κι αλλιως κοινο και γνωστο).


    παντου θελει απλα διορθωση το id του καναλιου (0384) .

    δινει μενου επεξεργασιας το συγκεκριμενο cam?

    προβλημα υπαρχει σε καποιες συσκευες (ειται δεκτες, ειται ci cam, ειται οτιδηποτε αλλο) με κλειστα λογισμικα, που επαιρναν μονο συγκεκριμενα bin

  • καλησπερα. στον edision progressive hd compact Πως να περασω το κλειδι για το mega. δεν γινεται με το συνδυασμο info+red button ή info+ green button. υπαρχει αλλος τροπος?

  • καλημερα! εχω ψαξει παντου για το τι πρεπει να κανω σχετικα με εναν ARIVA 53. Δεν υπαρχει αρχειο ετοιμο και πρεπει να μπει το key manual.

    Ελπιζω να το δουν και αλλοι φιλοι που εχουν τον ιδιο δεκτη γιατι εψαξα παντου και λυση δεν βρηκα ακομα...

    παταω το menu - Συστημα TV - κοκκινο κουμπι(επεξεργασια)

    Αλαζω τον τυπο CA απο Viaccess σε biss .
    Στην συνταξη εχω την εξης μορφη..:

    Τυπος biss

    provider 2600:258: SKAI


    ff[key8] 111111113311111133

    Τωρα για το MEGA οταν παω να κανω προσθηκη μου ζηταει τα παρακατω:


    add key: CA type βαζω (2600)

    add biss key comment βαζω (mega) Να αναφερω εδω πως δεν μπορεις μεσα στο πεδιο να αλαξεις απο μικρα σε κεφαλαια

    add key provider (00000000) ΕΔΩ υπαρχει θεμα.. αλλως λει 384 αλλως λεει 900 γενικα δεν ξερω.)

    ad key : ID key 00

    edit key : 1111113311111133


    Τι πρεπει να βαλουμε για να ανοιξει το καναλι ?


    Να αναφερω επισης οτι οταν ειμαι σε ενα καναλι πχ στο SKAI και πατησω το λεκο κουμπι(edit) βλεπω τα παρακατω

    ισχυον BER: 0 - 10e-8

    καναλι: SKAI

    δορυφορο:Eytelsat 3B

    αναμεταδοτης¨V 12720/h/13960

    PID: V 1650/ A 1651/ p 1650

    Kρυπτογραφηση: Αγνωστο ΕΝΩ ΣΤΟ MEGA MOY γραφει FTA???

    service ID: SID 0x258 CAID 0x2000 PTM PID 0x1

    bit Rate 527 KB/s

    Αναλυση εικονας 576ι

  • Γεια σας παιδιά ,θα ήθελα να ρωτήσω τι ποσοστό σήμα μπορούμε να πούμε ότι είναι καλό ?έχω σε ένα lnb 3e και 1.9e παρακεντρα με κεντρικό τον 0.8w...κυριως για τον 3e ρωτάω μέσο όρο σήμα στα digea 5.5 με 6 db εχω

  • Αρα παρακεντρο που το έχω στα 6 db κάπου εκεί φτάνει από ότι κατάλαβα απλά επειδή το έχω μαζί με το 1.9e προσπαθώ να το έχω τόσο όσο να μην χάνω τίποτα κ από τους 2 δορυφόρους ,μου έκανε σπασίματα ο 1.9e και το ανέβασα στα 11 db kai o 3e πήγε στα 6db κάπου χάνω κάπου κερδίζω

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!