Digea & EΡΤ hellas sat 39°E

There are 1,629 replies in this Thread which was already clicked 227,448 times. The last Post () by magos21.

  • για γραψε μου λιγο τι ακριβως κανεις... (το arm δεν προκειται να δουλεψει, ειναι για αλλους δεκτες).

    καλησπέρα,πρώτο πράγμα που έκανα κατέβασα mipsel στον υπολογιστή,μετά μέσω DCC έριξα στο φάκελο /tmp ,και έκανα εγγατάσταση .έκανα επανακίνηση δέκτης και μετά δύο φορές πατώντας πράσινο κόμπι εφανίστηκε sofcam .μετά έκανα εγγκατάσαση oscamemu και μετά πίνακας softcam ενεργοποίησα oscamemu.επανακίνηση δέκτης και δεν δίχνη τίποτα

  • θα περασεις το softcam.key στον φακελο etc/tuxbox/config/oscamemu.κανε μετα μια επανεκινηση το softcam απο τον δεκτη και δες αν σου ανοιγουν

  • ευχαριστώ,θα δοκιμάσω

    τώρα αυτή τη στιγμή έχω OPEN ATV6.2 και έχω να κάνω αναβάθμιση περίπου δύο χρόνια και έχω oscam_ymod18.64 και λιτοργι ,αλλά καπια στιγμή πρεπει να γίνη αναβάθμιση

  • Για οσους βλέπουν 3.1Ε και ταυτοχρονα κατεβάζουν και Bulgaria sat σας ενημερώνω οτι απο την συχνότητα

    12149.00H

    DVB-S28PSK30000 2/3


    Εκπεμπουν ελευθερα το ΕRT WORLD και RIK SAT απο το πακέτο NEOSAT

  • θα περασεις το softcam.key στον φακελο etc/tuxbox/config/oscamemu.κανε μετα μια επανεκινηση το softcam απο τον δεκτη και δες αν σου ανοιγουν

    φίλε στον φάκελο etc/tuxbox/δεν έχει config/oscam emu.?

  • καλησπέρα,πρώτο πράγμα που έκανα κατέβασα mipsel στον υπολογιστή,μετά μέσω DCC έριξα στο φάκελο /tmp ,και έκανα εγγατάσταση .έκανα επανακίνηση δέκτης και μετά δύο φορές πατώντας πράσινο κόμπι εφανίστηκε sofcam .μετά έκανα εγγκατάσαση oscamemu και μετά πίνακας softcam ενεργοποίησα oscamemu.επανακίνηση δέκτης και δεν δίχνη τίποτα

    φιλος, πλακιτσα μας κανεις??? εδω δεν γραφεις οτι εκανες εγκατασταση oscam-emu?

    και ασχετα αν ανοιγει καναλι η οχι, βλεπεις την oscamwebif να τρεχει? (στο pc/browser χτυπα την ip του δεκτη, αριστερα θα πρεπει να λεει "διεπαφη δικτυου oscam")

  • armakulas μπες στα προσθετα του δεκτη σου κατεβασε απο την κατηγορια softcams το softcam emu git.xxxx αφου το κανεις αυτο ξανα τσεκαρε την διαδρομη που εγραψα ποιο πανω να δεις αν δημιουργηθηκε.επισης τσεκαρε και αυτα που αναφερει ο georgeflu στο απο πανω μηνυμα σε ρωταει απο εχθες και δεν του εχεις απαντησει φιλε μου...

  • armakulas μπες στα προσθετα του δεκτη σου κατεβασε απο την κατηγορια softcams το softcam emu git.xxxx αφου το κανεις αυτο ξανα τσεκαρε την διαδρομη που εγραψα ποιο πανω να δεις αν δημιουργηθηκε.επισης τσεκαρε και αυτα που αναφερει ο georgeflu στο απο πανω μηνυμα σε ρωταει απο εχθες και δεν του εχεις απαντησει φιλε μου...

    ευχάριστο φίλος ,θα δοκιμάσω αλί μια φορά αν καταφέρω καλώς άλιος άστο όπως είνε...μαλον δεν τόχω

  • σε αυτο το μυνημα εχω 2 φωτο... Digea 3.1°e & EΡΤ 39°e


    τα βλεπεις αυτα αν χτυπησεις την ip του δεκτη στον mozilla η crome η οτι χρησιμοποιεις?


    και το "δοκιμασα και τα 2" , με προβληματιζει καπως, μηπως βλεπει το arm και ειναι λαθος.

  • σε αυτο το μυνημα εχω 2 φωτο... Digea 3.1°e & EΡΤ 39°e


    τα βλεπεις αυτα αν χτυπησεις την ip του δεκτη στον mozilla η crome η οτι χρησιμοποιεις?


    και το "δοκιμασα και τα 2" , με προβληματιζει καπως, μηπως βλεπει το arm και ειναι λαθος.

    τελικά τα κατάφερα ευχαριστώ πολλοί

  • πριν απο 3 η 4 σαββατα, κατα τις 3-4 (λες να ηταν και 5?) ξημερωματα, εκει που εβλεπα tv (επιγειο digea) ξαφνικα μαυριζει η εικονα και επανερχεται... και βλεπω πανω στη γωνια στο καναλι,διπλα στο logo, να λεει "HD" . φυσικα το καναλι δεν ηταν σε αναλυση HD (δεν εκπεμπουν ακομα στην περιοχη μου...)


    δεν ξερω ομως μηπως κατι μαγειρευεται, μια και υπαρχει μεταδωση στις 3.0Ε στη συχνοτητα

    12738

    Η

    SR -15055

    3/4

    QPSK


    υπαρχουν μαζεμενα ολα τα καναλια της digea . ανοιγει χωρος για τα αλλα?


    επισης , στο softcam.key F 0069212C 00000000 XXXXXXXXXXXXXXXX ενα για ολα...

  • Ευχαριστω για την πληροφορία,αλλα δεν καταλαβα με το

    softcam.key F 0069212C 00000000 XXXXXXXXXXXXXXXX ενα για ολα...σε εμενα πάντως δεν ανοιγουν ....

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!