Digea & EΡΤ hellas sat 39°E

There are 1,629 replies in this Thread which was already clicked 224,672 times. The last Post () by magos21.

  • τα καναλια της ερτ... και τα hd της digea, δεν στελνουν την πληροφορια οτι ειναι κλειδωμενα...

    οποτε περα απο το κλειδι (που αν χρησιμοποιεις τη 00212C πχ μεθοδο ,δηλ 1 κλειδι για ολη τη συχνοτητα) θελει και κατι επιπλεων...

    στο satdreamgr (δεν θυμαμαι στο 5 αν προλαβαμε και το βαλαμε πανω) βγαζεις λιστα καναλιων, πας πανω στο καναλι (ερτ3 στην περιπτωση μας) πατας menu και επιλεγεις "add biss caid" (και αυτο "φυτευει" την πληροφορια κρυπτογραφησης.


    σε αλλα image, θελει καποια σχετικα στο oscam.dvbapi . σε απλους δεκτες, αν δεν εχει γινει "προ"-εργασια στο software απο την εταιρια, οσα κλειδια και να βαλεις, δεν προκειται να παιξει...

  • οταν θα είμαι στον δέκτη (picollino) στο πατρικό μου θα βάλω κάποια φωτο απο τον δέκτη για να το ξαναδούμε....εκεί εχω 3.1 και 39...

  • picolino... εξαρταται ποιος απ ολους...

    κατεβαζεις το λογισμικο απο sat-soft (αν υπαρχει για το μοντελο) και μετα τα υπολοιπα...

  • δεν κανεις εσυ κατι λαθος αρχικα...

    αυτο ειναι η αιτια

  • drspiros αν και ξεκινησε η συζητηση για το plugin, τη μεταφερω εδω λογω (τελικα) ερτ...


    τωρα ως προς το θεμα, δεν ξερω τι μπορει να περιεχει (η να μην περιεχει) το softcam.key που εβαλες,

    δοκιμασε να βαλεις τις πιο κατω γραμμες

    F 0001212C 00000000 A1ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧB1 ;ERT mux 1

    F 0002212C 00000000 A1ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧB1 ;ERT Mux 2

    (αντικαθιστας τα ΧΧ με αυτα που πρεπει) , αποθηκευεις, επανεκκινηση oscam... και λογικα θα πρεπει να ανοιξει.

    αν οχι... το βλεπουμε...


    επισης... επειδη ειπες οτι δοκιμασες και με mgcamd, το εν λογω cam λειτουργει με τετοιο τροπο, ωστε να μην επηρεαζεται απο την "ελλειψη" πληροφοριας κρυπτογραφησης, και θα επρεπε να παιξει (αρα μαλλον κατι λειπει απο μεσα)

  • Καλύτερα βαλε ενα softcam από τα παιδια εδώ. Αυτά τα έτοιμα έχουν άπειρα κλειδιά άχρηστα στους περισσότερους, άσε που δεν χρησιμοποιούν τους ενδεδειγμένους τρόπους για το oscam στο format του κλειδιού στην προσπάθειά τους να ειναι συμβατά και με άλλα cam.

  • Πρόσθεσα κάποιες γραμμές που βρήκα στο softcam και παίζει μια χαρά. Αν επιτρέπεται, πείτε μου να τις γράψω εδώ.

    (περιλαμβάνονται όλες στο softcam που ανάρτησε ο φίλος πιο πάνω, εκτός από της ERT 3 SD).

  • ο φιλος,( tsageo) πιστευω οτι δεν εχει προβλημα με το softcam.key ... (και με τις γραμμες που εχω πιο πανω, καθε γραμμη= μια συχνοτητα και οχι απλα ενα καναλι)

    λογικα δεν εχει αυτο που συμπληρωνει την ιστορια στο oscam.dvbapi (γιατι και εως τωρα δεν ηταν απαραιτητο)... τωρα... για θα πρεπει να βρω λιγο χρονο οταν με το καλο παω σπιτι, να το σκαλισω λιγο να δω.


    επισης μια δικη μου γενικοτερη απορια. αφου υπαρχει παιζει το ερτ3 HD που εχει και καλυτερη αναλυση εικονας (και με πολλα αλλα σε αλλες αναλογες περιπτωσεις) και αφου καποιοι γενικοτερα δεν το "εχουν" με το τι και πως... γιατι εχετε φαγωθει απλα να ανοιξει ενα καναλι που δεν θα δειτε ποτε...?

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!