Digea & EΡΤ hellas sat 39°E

There are 1,629 replies in this Thread which was already clicked 227,032 times. The last Post () by magos21.

  • το εκανα εγω... καλο ειναι να μην φαινονται χυμα "νουμερακια" , η βαλε τα σε ενα txt, η αν ειναι λιγο πολυ γνωστα, ασε 1ο η τελευταιο (για να φανει ποιο εννοεις, και τα αλλα βαλε τα Χ η αστερακια)


    τωρα στο θεμα μας...

    η ερτ 3 δεν χρειαζεται αυτες τις γραμμες (τις πιο πανω) αν υπαρχουν αυτες

    F 0001212C 00000000 A1ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧB1 ;ERT mux 1

    F 0002212C 00000000 A1ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧB1 ;ERT Mux 2


    οι οποιες ειναι καθε μια γραμμη, για καθε μια συχνοτητα (αφου εχουν κοινο κλειδι)


    τωρα στο sdg, εχουμε το τρικ με το add biss caid,το ενεργοποιουμε σε καθε καναλι και δεν χρειαζεται κατι αλλο μετα

    στα αλλα image που δεν εχουν το τρικ, χρειαζεται καποια σχετικα στο oscam.dvbapi


    η ερτ 3 , απο την εποχη που ηταν στις 3Ε ηταν FTA, οποτε δε χρειαζοταν κατι. τωρα που εχει κλειδωσει, χρειαζεται στο softcam.key η αυτο που εχει ο drspiros πιο πανω, η δεν χρειαζεται κατι, αν υπηρχαν αυτα που εχω εγω σε αυτο το μηνυμα,

    θελει ομως και (αν δεν ειδα κατι λαθος) και το πιο κατω στο oscam.dvbapi στα αλλα image.

    χρηστο (στα αλλα image που αναφερεις) και tsageo, δοκιμαζετε και μας λετε

    Code
    A: ::0023:010A::: 2600:000000:1FFF #ERT 3
  • και μια αναφορα (ετσι που μας ξεφυγε)


    δεν ξερω απο ποτε, χθες το μεσημερι το παρατηρησα (που φορτωσα καναλια σε μια καινουρια tv)


    σε 39Ε , αλλα και στην επιγεια μεταδοση, εχει σταματησει το καναλι DW , και στη θεση του εκπεμπει ERT News

  • καλημερα.εχω ενα opticum hd ax 150 και δεν μπορω να βρω τα biss keys για τα καναλια της digea.μπορω να εχω το firmware για τα καναλια.ευχαριστω

  • μια ματια που μολις εριξα σε εμενα, 12600 ειναι στα 6.1db , 12624 ειναι στα 7db

    Χρηστο, στο image που εχεις , δεν εχει ενδειξη db, αλλα προσπαθωντας να συγκρινω snr... αν δεν υπαρχει θεμα με καιρο στην περιοχη σου, εχει κανει ενα "κλικ" το πιατο (η το lnb σου). δευτερη παιζει, αλλα φαινεται να ειναι σχεδον στα ορια.

  • Καλησπέρα σε όλους. Εχω στο πατρικο μου picollino s2 . Εχω περάσει τα κλειδιά χειροκίνητα (info-info-πρασινο). Στις 39 12224/Η/13381 το κλειδι για τα καναλια της ΕΡΤ ειναι ιδιο. Αυτο που αλλαζει είναι το Servld π.χ ΕΡΤ1 έχει 00000a και μου ανοιγει κανονικα. Στην ΕΡΤ3 βαζω 000023 και μονο αυτο δεν ανοιγει. (Και η ΕΡΤ2 μου ανοιγει). Θέλει κατι άλλο στο Servld για ΕΡΤ3;

    Επισης ενω ολα εμφανιζονται σαν κλειδωμένα αλλα με τα κλειδιά ανοιγουν, η ΕΡΤ 3 εμφανιζεται ξεκλειδωτη...αλλα τζιφος.

    Edited once, last by nikos95 ().

  • Τα HD ειναι σε άλλη συχνότητα ή έχουν άλλο κλειδι;

    Επισης τα HD της Digea στις 3.1 είναι και αυτά σε άλλη συχνότητα;

    Αν ναι, ποιες ειναι αυτές. π.χ βλεπω στο flysat 12601. Αυτη έχει HD;


    Οκ τα βρηκα 12601 και 12624 για DIGEA

    Την ΕΡΤ3 δεν ξερω τι φταει.

    Edited once, last by nikos95 ().

  • Τα HD ειναι σε άλλη συχνότητα ή έχουν άλλο κλειδι;

    Επισης τα HD της Digea στις 3.1 είναι και αυτά σε άλλη συχνότητα;

    Ναι σε όλα, βρες τις στο flysat (τα HD αναφέρονται ως MPEG4/HD) και σε αυτό εδώ το νήμα πιο πάνω θα βρεις και τ "ανοιχτήρια".


    Τώρα όσο για το πως αυτά μπαίνουν στον picollino δεν έχω ιδέα.

    Liverpool.png


    YOU'LL NEVER WALK ALONE


  • Παιδιά μια βοήθεια αν γνωρίζετε. Μπορώ να χρησιμοποιήσω ci module (εχω το deltacam duo) για τα καναλια στις 12601/12605; Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

  • Παιδιά μια βοήθεια αν γνωρίζετε. Μπορώ να χρησιμοποιήσω ci module (εχω το deltacam duo) για τα καναλια στις 12601/12605; Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

    Οχι φιλε μου σε HD δεν κανει δουλεια το modul

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!