Digea & EΡΤ hellas sat 39°E

There are 1,629 replies in this Thread which was already clicked 227,991 times. The last Post () by magos21.

  • τα 100 ειναι... πολυ καλο budget


    στα μεχρι 50 , πας σε edision proton (o νεωτερος) /picco s2 , piccolino (απο αυτους που ξερω σιγουρα εγω,και πολλους αλλους που μπορει να αναφερει οποιος γνωριζει απο αλλες μαρκες) που κανουν τη δουλεια που αναφερεις.


    στα μεχρι 100 πας και σε linuxατο αν θελεις, που κανουν (με τις καταλληλες "ρυθμισεις") και πολυ περισσοτερα απο αυτα που αναφερεις, αλλα θα χρειαστει να αφιερωσεις και αρκετο χρονο ως αρχαριος, να διαβασεις , να ρωτησεις και να μπεις στη φιλοσοφια του πως δουλευει...

  • ότι έχει πει ο georgeflu ποστ 1155 σε oscam-emu

    στο μηνυμα #1155 ειναι ολα μαζεμενα (στα του softcam.key θα κανεις αντικατασταση τα "Χ") .


    απλα να διευκρινησω, οτι ο συγκεκριμενος τροπος, δε θα δουλεψει σε πολυ παλιες εκδοσεις oscam-emu,γιατι ειναι ο τροπος 1κλε*δι για ολη τη συχνοτητα...

  • Παιδια, σε εσας παιζουν τα Digea stis 39° ?

    Me DReambox 8000

    καλησπέρα στον dm8000 εχω το constant.cw απο το οποιο ανοιγει μονο τα sd καναλια, δεν μου ανοιγει τα hd και ολα της ert, τι πρεπει να βαλω για να δω φως.

  • τρεχω oscam σε openpli8.2 , απ'οτι καταλαβαινω διαβαζει μονο το constant , οχι το softcam, οποτε κατι λαθος υπαρχει στις γραμμες του αρχειου

  • θελει και στο oscam.dvbapi τα πιο κατω συν τα ECM PID καπου τα εχει 0000 αντι 1FFF

  • Νομίζω ότι δεν πρέπει να τρέχεις το oscam αλλά να κατεβάσεις από τα πρόσθετα το oscam-emu.

    Επίσης αφού σου αρέσει το σπορ βάζοντας 50-60 ευρώ παραπάνω μπορείς να πάρεις και το OS MIO 4Κ της Edision με multistream tuner

    η το Vu+Zero 4K επίσης multistream στα 180-190 ευρώ περίπου!

  • Παιδιά παράγγειλα το proton edision, τώρα μένει να εντοπίσω τον hellas sat.. Είναι δύσκολο? Μπορώ δηλαδή με ένα app να τον βρω από το κινητό ή να φέρω ειδικό?

  • δεν υπαρχει αντικειμενικο μετρο στο ποσο δυσκολο μπορει να ειναι... για αλλους ειναι ευκολο, για αλλους βουνο. αν εχεις ορεξη να το παλεψεις... το ξεκινας εσυ, και αν δεν το καταφερεις, καλεις τεχνικο...


    παιρνεις μια ενημερωση απο το satlex για γωνιες, ανυψωση στροφη lnb κλπ...(οι οποιες ισχυουν με την προυποθεση οτι η βαση ειναι αλφαδιασμενη)

    βεβαιωνεσαι οτι δεν εχεις εμποδιο μπροστα...

    και ξεκινας.

    υπαρχουν και app στο κινητο που δινουν μια κατευθυνση

    μπορεις να βγαλεις και tv/δεκτη στην ταρατσα (οπως πολυς κοσμος...)

    και εδω ειμαστε για οτι αλλο...

  • παιδια κατι ακομη εν τελει αφου επαναγκατεστησα το oscam, εβαλα ολα αυτα τα καλουδια που περιγραφετε , καταφερα να ανοιξω ολα τα ιδιωτικα σε sd, hd, αλλα οχι της ερτ, στα οποια μου δειχνει την κρυπρογραφηση οταν βαζω το καναλι αλλα χωρις εικονα. Καποια προταση?

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!