Digea & EΡΤ hellas sat 39°E

There are 1,629 replies in this Thread which was already clicked 228,737 times. The last Post () by magos21.

  • θα ειμαι καπως πιο σιγουρος αν μου δειξεις μια φωτο απο το menu ,

    αλλα...

    Code
    sat-soft.net 

    και κατεβαζεις το λογισμικο για proton s2,αποσυμπιεζεις, περνας σε στικακι, και μεσα απο το μενου του δεκτη κανεις την αναβαθμιση.

  • Καλημέρα στο forum, εχω πιάσει τον HELLAS sat με μια κεραία MAXIMUM E-85 είναι δυνατόν να μπορέσω να πιάσω και αυτούς τους δυο δορυφόρους Astra + Hellas sat μαζί. Για κάθε βοήθεια ευχαριστώ εκ των πρότερων.

  • αν το πιατο σου ειναι


    ναι ειναι, αλλα θα πρεπει να βαλεις κεντρο καπου στις 28 (και να ρυθμισεις σωστα το πιατο ,την περιστροφη του κλπ).

  • Καλημέρα στο forum, εχω πιάσει τον HELLAS sat με μια κεραία MAXIMUM E-85 είναι δυνατόν να μπορέσω να πιάσω και αυτούς τους δυο δορυφόρους Astra + Hellas sat μαζί. Για κάθε βοήθεια ευχαριστώ εκ των πρότερων.

    άλλο άτομο εδώ το κατάφερε. εγώ δυσκολεύτηκα αρκετά κι επειδή δεν βρήκα χρόνο το παράτησα να το δοκιμάσω πάλι όταν βρω χρόνο. πάντως αν πας κέντρο 39 το παράκεντρο 19 θα το πιάσεις αλλά με αδύνατο πολύ σήμα και δεν θα τα ανοίγει όλα.

  • καλησπερα αγορια, εχθες γυρισα το πιατο στον hellas sat 3 και γω και εχω τα εξης προβληματα:

    -στα SD καναλια μου βγαζει scrambled service σα να μην εχει biss keys

    -στα HD γραφει service error.

    τα biss τα κατεβασα απο εδω και τα εβαλα μεσα στο φακελο plug in οπως ειχα κανει πριν καποια χρονια και στον eutelsat.


    ο δεκτης ειναι sky sat HD pvr ready


    καμια ιδεα?

  • τον δεκτη δεν τον ξερω, αλλα πολυ πιθανον να εχει και αυτος το γνωστο θεμα με το encryption flag (σχετικα με τα hd).


    για τα sd μαλλον κατι δεν εχεις βαλει σωστα.


    ελευθερα καναλια οπως βουλη /ερτ news κλπ παιζουν κανονικα ετσι?

  • τον δεκτη δεν τον ξερω, αλλα πολυ πιθανον να εχει και αυτος το γνωστο θεμα με το encryption flag (σχετικα με τα hd).


    για τα sd μαλλον κατι δεν εχεις βαλει σωστα.


    ελευθερα καναλια οπως βουλη /ερτ news κλπ παιζουν κανονικα ετσι?

    βουλγαρικος με linux.

    SKY SAT - SkySat, Sky Sat (ÑÊÀÉÑÀÒ, ÑÊÀÉ ÑÀÒ )-çàïàçåíà ìàðêà íà ÌÑÀ ÅÎÎÄ, Âñè÷êî çà ñàòåëèòíàòà òåëåâèçèÿ, DVB-S/DVB-S2 Ïðèåìíèöè, Àíòåíè

    την βρηκα την ακρη..ηθελε softcam.key ALL , εγω κατεβασα μια πιο μικρη εκδοση η οποια μεσα δεν ειχε καθε καναλι σε ξεχωριστη σειρα. Τα ΕΡΤ ομως ακομα δεν παιζουν.

    αυτα ειναι τα biss της ERT που εχω τωρα μεσα

    Code
    F 0002212C 00000000 A1B2C316D4E5F8B1 ; ERT Mux1 (39.0°E) ERT 1/2/1HD
    F 0001212C 00000000 A1B2C316D4E5F8B1 ; ERT Mux2 (39.0°E) ERT 2HD/3HD,z.
    F C87E052C 00000000 A1B2C316D4E5F8B1 ; ERT 1 (39.0E)
    F AC7C9CCF 00000000 A1B2C316D4E5F8B1 ; ERT 2 (39.0E)
    F 6479AF09 00000000 A1B2C316D4E5F8B1 ; ERT 1 HD (39.0E)
    F 7BC3816C 00000000 A1B2C316D4E5F8B1 ; ERT 2 HD (39.0E)
    F 424EBDA9 00000000 A1B2C316D4E5F8B1 ; ERT 3 HD (39.0E) 
  • τα 2 πρωτα απο την λιστα, ειναι για emu που υποστηριζει 1 κλειδι για ολα τα καναλια...

    τα υπολοιπα... τα βλεπω εντελως λαθος sid.

    πιο κατω ειναι τα sid των καναλιων, δοκιμασε με αυτα, απλα δεν ξερω στον δεκτη σου εαν θα πρεπει να μπει με 1FFF μετα το sid, η κατι αλλο...

    Code
    000A  ERT1
    0014  ERT2
    0023  ERT3
    0028  ERT1 HD 
    0001  ERT2 HD 
    0002  ERT3 HD 
  • τα 2 πρωτα απο την λιστα, ειναι για emu που υποστηριζει 1 κλειδι για ολα τα καναλια...

    τα υπολοιπα... τα βλεπω εντελως λαθος sid.

    πιο κατω ειναι τα sid των καναλιων, δοκιμασε με αυτα, απλα δεν ξερω στον δεκτη σου εαν θα πρεπει να μπει με 1FFF μετα το sid, η κατι αλλο...

    Code
    000A  ERT1
    0014  ERT2
    0023  ERT3
    0028  ERT1 HD 
    0001  ERT2 HD 
    0002  ERT3 HD 

    αυτο τωρα δεν το καταλαβα. μπορεις να μου γραψεις πως ακριβως θα επρεπε να ειναι με 1FFF?

  • πχ αυτο


    Code
    F C87E052C 00000000 AΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ1 ; ERT 1 (39.0E)

    δοκιμασε το καπως ετσι

    Code
    F 000Α1FFF 00000000 AΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ1 ; ERT 1 (39.0E)
  • πχ αυτο


    Code
    F C87E052C 00000000 AΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ1 ; ERT 1 (39.0E)

    δοκιμασε το καπως ετσι

    Code
    F 000Α1FFF 00000000 AΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ1 ; ERT 1 (39.0E)

    αυτο πως προεκυψε? το 1 αναμεσα στο sid και τα F

    Edited once, last by geogts ().

  • πιο πισω γραφω και ρωτας για μορφη "1FFF"

    το πως προεκυψε... θα πρεπει να ψαξεις βαθια πισω στον χρονο, να βρεις τις μορφες που γραφεται μια "σειρα" στα emu . το θεμα ειναι αν ο δικος σου δεκτης, το διαβαζει σε αυτη τη μορφη (ειπες απλα οτι ειναι linux, ουτε αν ειναι enigma η κλειστο, ουτε αν και ποιο cam/emu χρησιμοποιεις).

  • καλημέρα σε όλους, βρήκα έναν αρχαίο venex 3602 μαμισιο που μπορώ να βρω το τελευταίο firmware που βγηκε, νομιζω κάπου το 2016 ευχαριστώ

  • πιο πισω γραφω και ρωτας για μορφη "1FFF"

    το πως προεκυψε... θα πρεπει να ψαξεις βαθια πισω στον χρονο, να βρεις τις μορφες που γραφεται μια "σειρα" στα emu . το θεμα ειναι αν ο δικος σου δεκτης, το διαβαζει σε αυτη τη μορφη (ειπες απλα οτι ειναι linux, ουτε αν ειναι enigma η κλειστο, ουτε αν και ποιο cam/emu χρησιμοποιεις).

    κοιταξε δεν θα ελεγα οτι ειμαι guru στα δορυφορικα ουτε στους δεκτες. Τον δεκτη τον πηρα πριν 10 χρονια και οτι εκανα μεχρι τωρα λογο αναγκης για τηλεοραση εκτος συνορων. Ο δεκτης λοιπον εχει ενα plugin μεσα το οποιο λεγεται CCCam και το κατεβαζεις απ το site τους. Μεσα στους φακελους εχει να αρχειο softcam το οποιο κατεβασα απο εδω και το αντικατεστησα. Μετα εκανα εγκατασταση το plugin , πατησα start και τελος. Δεν εχω την παραμικρη ιδεα σε τι μορφη τα διαβαζει ο δεκτης αλλα αν δουλευουν τα υπολοιπα υπεθεσα οτι τα κλειδια της ερτ δεν ειναι ΟΚ.

    Με αυτη τη μορφη δουλευουν τα υπολοιπα :

    Edited once, last by geogts ().

  • παρακληση, σε τετοιου ειδους μηνυματα, στα "νουμερακια" βαλε αστερακια η ΧΧΧΧ (για τριτους λογους).


    γκουρου δε χρειαζεται να εισαι, αλλα επειδη κι εμεις δεν εχουμε τον καθε δεκτη, για να προσφερουμε την οποια δυνατη βοηθεια χρειαζομαστε και κανα στοιχειο...

    τωρα ως προς το τελευταιο μηνυμα... ωραιοτατα... εχεις δωσει μια κατευθυνση για το πως διαβαζει ο δεκτης.

    θα το ερευνησω λιγο αργοτερα που θα ειμαι πιο ανετα/ησυχα στο σπιτι, και θα επανελθω...

  • κανεις αντικατασταση τα "Χ" με το σωστο νουμερο (το οποιο δεν ειναι 11ΧΧ33) , και δοκιμαζεις σε αυτη τη μορφη...

  • κανεις αντικατασταση τα "Χ" με το σωστο νουμερο (το οποιο δεν ειναι 11ΧΧ33) , και δοκιμαζεις σε αυτη τη μορφη...

    δουλευουν. ευχαριστω

  • Παιδιά ξέρει κανείς πως να βάλω τα biss keys στον αποκωδικοποιητή, commander 8500 hd, από το μενού με το χέρι, χωρίς usb, δεν έχω εδώ που είμαι, για τον hellas sat; Η digea πάλι τα άλλαξε!

    Ψάξε για την αναβάθμιση " 22-7-2022_UnF8500.abs" από τον εισαγωγέα

    αλλιώς με το χέρι ειναι ιδιος με τον EDISION PROGRESSIV HD COMPACT

    Καλημέρα στην παρέα και καλό μήνα.


    Νέος στο forum ,μεγάλος στην ηλικία και …λίγο άσχετος.


    Από τα γραφόμενα να υποθέσω (αυθαίρετα) ότι την αναβάθμιση " 22-7-2022_UnF8500.abs" μπορώ να την βάλω και στο EDISION PROGRESSIV HD c ?


    Ευχαριστώ

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!